Geleneksel Öncü’ler Bayramlaşma 18 Temmuz 2015 Cumartesi günü yapıldı.
Duyuru :
konu şöyle başladı…
Sevgili Arkadaşlar,
18 Temmuz Cumartesi günü yine bizim bahçede bayramlaşalım diyoruz.
O tarihte Ankara’da olan ve/veya bayramlaşmaya gelmek isteyen bütün arkadaşlarımızı 18 Temmuz Cumartesi saat 15:00’den itibaren bekliyoruz. Bu bayramda da siz sevdiğimiz arkadaşlarımızla birlikte olmak bize yine terapi olacak.
Lütfen bu grupta olup maillerine bakmayan ya da gruba üye olmayıp da geleceğini düşündüğünüz diğer arkadaşlara da haber veriniz. Eşleriniz ve çocuklarınızı da beklediğimizi söylemeye gerek yoktur sanırım.
Gelecekler lütfen bana haber versin, Öznurcuğumla da pot luck için görüşsün.
İstek üzerine Talat, Saray Usulü Bademli Kaymaklı İrmik Helvası yapacak. Ben de yine sangriya yapayım diyorum. Bayramlık hususi badem ezmesi, batırma çikolatalar ve likör ikramımız standarttır zaten. Özel isteği olan bildirsin lütfen.
Haydi lütfen gelecekler haber versin. En yüksek katılımlı bayramlaşma olur inşaallah. Ankara dışındaki arkadaşlar, hadi bir gayret gelin.
Sevgilerimizle,
Afife Öncü 3-L ve Talat Öncü (eş şubesi)

ve akabinde Öznur sazı eline aldı…
Sevgili Liste,
Bir önceki mesajda Dünya Tatlısı Öncü ailesinin her zamanki zarif Bayramlaşma davetini okudunuz..
öncelikle Sevgili Talat’ın Saray Usulü Bademli Kaymaklı İrmik Helvası, Sevgili Afife’nin Sangria ve diğer muhteşem ikramları için peşinen teşekkürler..
Ben her zaman ki gibi.. farklı lezzetler de katmak ve soframızı renklendirmek için içecek ve yiyecekler götürmek için liste oluşturuyorum..
katılımınızı Sevgili Afife’ye ne yapacağınızı da bana haber verirseniz tekrar olmaz..
ben zeytinyağlı girit kabağı dolması yapmayı düşündüm.. ve tabii ki bir şişe şarabımla birlikte..
hep çok sağlıklı ve güzel günlerde beraber olmak üzere, katılamayacak arkadaşların bayramını şimdiden kutluyorum..
öznur bir büyük hizmet benden:
ne yapayım diye düşünenlere:-)

http://www.food.com/topic/potluck/popular?pn=6
Yer : ÖNCÜ MANSION – Ankara
Tarih : 18 Temmuz 2015 Cumartesi
Katılanlar : Afife-Talat Öncü, Bengi-Levent Durgun, Can-Füsun Erkin, Fatoş Ataman, Feyza-Uğur Karavelioğlu, Hakan-Tülin Özerkliğ, Kamil Ayrancioglu, Manolya Tokalı, Nazan Öztürk, Öznur Tunçelli, Serap Çuhadaroğlu, Şebnem Bora, Oruç Karamullaoğlu, Zafer Babalı.
Buluşmadan :
Şeker kıvamında bir havada Ankara’da bulunan arkadaşların katılımı ile son derece keyifli ve geç saatlere kadar süren bir bayramlaşmayı yaşadık…  Bengi ve eşinin ilk kez katılımı herkesi mutlu etti… 
RENKLİ : 20150718_173713