ALİ ÖRKİZ     2020 ?
 

GENÇ MEŞALE 1974  /  3-F 666

Masa tenisi oynamayı çok seven bu arkadaşımız, babası Fransa’dan bir takım pinpon raketi getirdikten sonra çalışmalarını artırmıştır. Sözlülerdeki çekingenliği yüzünden pişmiş tavuğun başına gelmedik şeyler onun başına gelmiştir. Buna karşılık teneffüslerde gayet rahattır ve Sadi’nin ayrılmaz arkadaşıdır. Bu yıl, İngilizce derslerinde konu anlatmak için parmak kaldırmayı adet haline getirmiştir. Zaten ondan başka parmak kaldıran da olmaz. En popüler lafı arkadaşlarımız espri yaptıkları zaman «paltomu uzatın» demesidir. Ali’nin bu gidişle üşütüp, ilerde hasta olmamasını ve daima neşeli kalmasını diliyoruz.

 

TORCH 1977  /  3-K 2680

3/K sınıfının Ali Örkiz’i sessiz sakin duruşu ve ani çıkışlar yapıp hocaları ürkütüşü ile tanınmıştır. Gerçekte çok iyi kalpli ve ders haricinde çok neşeli bir arkadaşımızdır, yaptığı kapalı ve kaliteli esprileri ile tanınmıştır. Tatlı yan bakışları ile Mr. Wright’ı, uzun saçları ve çok açık beyaz gömlek giymemesi ile Nuri Bey’i çileden çıkarır. Ancak Ankara’ya biraz uzakta oturmasına rağmen (500 km falan) (!) sabah 5’te (!) okula gelişi ile Nuri Bey’in tuzağından kurtulur. Boş zamanlarını genellikle sınıfın yeni elemanları, fakat Ali’nin eski arkadaşları, Serdar ve Sadi ile geçirir. Sınıfta bu grupla en hoşlandığı şey, GÜRCAN ve OSMAN’nın sözleri ile dalga geçip onları kızdırmaktır. Ehliyeti aldığından beri polislerle iddialaşıp varyeteler çekmek zevkleri arasındadır. Üstelik biyonik gözleri ile bilumum radar ve çevirmeleri uzun mesafelerden görebilir. Ayrıca Pakistan’lı arkadaşımız Mahmut’a acaip şeyler öğretip, onu doldurmak hobileri arasındadır.
Bu dürüst ve hayat dolu arkadaşımıza istediği üniversiteye girmesini dilerken, ona hayat boyu mutluluk ve başarılar dileriz.