BEGÜM ÜNALDI Eylül 2005
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-R 1575
Begüm, sınıfımızın yakantopçularındandır. En ön sırada sınıfımızın fındığı Osman’la oturur. Her Salı ve Perşembe günleri «Begüm hadi atletizme» dediğimiz zaman «Ay çok geç oldu, bugün gelmesem» diye cevap verir. Bu yüzdende bir türlü antremanlara gelemez. En çok fen derslerini sever. Ayda bir yaptığımız newspaper meetinglerde, newspaperımıza yazdığı «Do you know their Turkish meanings ?» adlı deyimleriyle ün yapmıştır. En çok sevdiği şeylerden biri cips ve underground müziktir. Kendisine hayatı boyunca başarılar…
TORCH 1977  /  3-F 1939
Sınıfımızın 3 yıldır ön sıralarını işgal eden sessiz, sakin, akıllı, uslu kızıdır, Begüm.
Begüm’in iyi niyetli olarak çalışmasını derslerde sorulan soruların büyük bir yüzdesinin ona ait olmasıyla kanıtlayabiliriz. Ama her nedense şans hep tembellerden yanadır.
Bu dürüst ve açıksözlü arkadaşımız, sevdiklerine pek çabuk kırılıp, üzülür. Birlikte olduğumuz yıllarda eğer seni kırdıysak özür dileriz. Ama sevgimize ve dostluğumuza inan.
Sınıfımızın sorumluluklarını bilen, her zaman görevlerini yüklenen bu cici kızımızın başarıya ulaşmaması için hiçbir neden görmüyoruz. Atılan sınavlarda verilen kararlardaki kritikleri ve yorumları ile bizleri, insanları toplum yararına ne denli sevdiğini yeterince kanıtladı bize.
Arka sıraların gürültüsünden uzak ders dinlemeyi başarabilenler arasında sayacağımız Begüm, yapılan esprilere katılmaktan da geri kalmaz. Ara sıra yüzünde beliren tatlı gülümsemesiyle sevgi dolu yüreğini yansıtan Begüm’ümüz, umarız hayatı boyunca aradığını bulur.
Biliyoruz, başaracaktır. Ancak, umarız mutlu da olsun.