CENGİZ YÜCESAN 10 Kasım 2018
İLK MEŞALE 1971  / 5-H 1749
Arkadaşımız samimiyeti ve güler yüzü ile herkesi kendine bağlayan, sporu çok seven, cingöz bir çocuktur. Konuşurken gözlerini fal taşı gibi açar. Sınıfın çalışkanları arasında yer alır. Büyüyünce göz doktoru olmak isteyen bu arkadaşımıza başarılar dileriz.
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-R 2404
Cengiz zeki, çalışkan, terbiyeli bir arkadaşımızdır. Bütün sporları başarıyla yapan bu arkadaşımız en çok voleybol ve basketbolü sever. Boş vakitlerini çok iyi değerlendirmeyi bilen Cengiz’in bir de çok zengin bir pul koleksiyonu vardır. Kitap okumayı çok sever ve ayrıca çok oburdur. «En çok hangi yemeği seversin ?» diye sorarsanız, «Hepsini severim,» der. Buna karşılık hiç de şişman değildir. Bu cana yakın arkadaşımıza ömür boyu başarılar dileriz.
 
TORCH 1977  /  3-P 830
Sınıfın en stratejik ve merkezi noktalarından birinde, koyu renk gözlükleri ile oturan neşeli bir arkadaşımızdır Cengiz. Hemen tüm boş vakitlerini spor arabalarla ilgilenmek, karikatür çizmek, satranç oynamak ve kitap okumakla geçirir. Her ne kadar İngilizceyi bir Amerikalı şivesi ile konuşmaya çabalıyorsa da ilerde bu başarıya erişeceğinden eminiz. Bir göz doktorunun oğlu olarak gözlüksüz gezmenin faydalarını anlatır durur. Ona uyan sınıfımızdaki çok zeki tiplerden biri şimdi bunun acısını çekmektedir. Sınıfın o çok sessiz zamanlarının birinde Cengiz başını kaldırır ve gayet masum bir yüzle ne olduğunu sorar. Altan ve Sualp’le beraber olduğu zamanlar ise ortaya koyduğu şamata ve gırgır cinsinden şeyler her ne kadar etraftan çok haşin karşılanırsa da onlar bundan çok hoşnutturlar. Boş vakitlerinde satrançla uğraştığından adeta bir satranç ustası haline gelen Cengiz (!) vezirin 91 oyununu bulduğunu. 92. cisini aramakla meşgul olduğundan derslerine vakit ayıramadığını ve hiç çalışamadığını söylerse de derslerinde de oldukça başarılıdır. Ayrıca iyi giyimi ve kravatı ile (o da ne ki) tam anlamı ile bir öğrencidir. Bu yüzden özellikle bayan öğretmenler tarafından çok sevilir. Babası gibi doktor olmak isteyen bu arkadaşımıza ömür boyu başarılar ve mutluluklar dileriz