12 ZİYA ÇİĞDEMOĞLU
3-B-00012-ZIYA CIGDEMOGLU Efendiliği, çalışkanlığı ile bütün hocaların takdirini kazanan Ziya şakaya hiç gelmez ve soluğu muavinde alır. Kutuplardan gelmişcesine sıkı sıkı giyinmeye ve boğazına tülbent bağlamaya meraklıdır. Kızdığı zaman etrafa dehşet saçan Ziya, bu sene Sosyal Bilgileri ezberleme yoluna gitti. Teneffüslerde tebeşir tozlarına rahat vermeyen bu arkadaşımız yazılı günleri geç gelip sıra arkadaşı Haldun’un yüreğini hoplatmaya bayılır (!!!) Ziya sınıf içinde okulda ödev yapmayan tek kişi ünvanını almıştır. Bu çalışkan arkadaşımıza başarılar dileriz.
  13 NİLGÜN ÖZTÜRK
 3-B-00013-NILGUN OZTURK Sınıfımızın sakin ve çalışkan kızlarından Nilgün, İlter’in çorabını kirletmesine çok sinirlenir. Sesini devlet sırrı gibi sakladığı için «sessiz» ünvanını almıştır. Selmin ve Mehlika ile hep beraber gezer. Cumartesi günleri Seyranbağları dolmuşuna ve ailesi ile sinemaya gitmeyi tercih eder. Çok alıngan olan bu arkadaşımız renklerden yeşili çok sever. Selmin’le Mehlika’nın kavgalarında hakemlik görevini üzerine alır (!!!) Sık sık 2 F’deki kardeşini ziyaret eden Nilgün eşyalarını ondan tedarik eder. Bu tatlı arkadaşımıza mutluluklar dileriz.
  24 SERDAR GÜÇAR
3-B-00024-SERDAR GUCAR Sınıfımızın ayaklı kütüphanesi ve elektronik beyni olan Serdar, sınıf başkanlığını iki yıldır başarıyla (!!) yürütmektedir. İzzet Beyin çok sevdiği «BOY», boş derslerde azmayı en az dersleri kadar başarır. Çok hızlı konuştuğu için hiçbir sözlüsü üç dakikayı, geçmez. Öğretmenlerimiz tarafından çok sevilen bu arkadaşımız kavga edenleri ayırırken epey hasara (!!!) uğrar. Trafik koluna girip sokakta görev aldığından beri araba tamircilerine iş çıktı (!!!). Bu zeki ve iyi kalpli arkadaşımızın başarısının hayatı boyunca devam etmesini dileriz.
  41  MİHRİYE HIZALAN
 3-B-00041-MIHRIYE HIZALAN Herkes yerine !!! Yerineeee  3 B’nin tatlı başkanı Mihriye yine sınıfı düzeltmeye çalışıyor. Yıl içinde bu görevde epey yorulan arkadaşımız kan kardeşi Sibel’den bir dakika ayrılamaz. Bazen derslerde karşılıklı SEL- PAK paketleri bitirirler (!). Sınıfta Mihriye’yi sevmeyen yoktur. Yaramazlıkların sonucu cezaların hafifletilmesinde büyük rol oynar. Sık sık da «altı okka» nın kurbanı olur. Yoruldukları gerekçesiyle Sibel’le öğleden sonraları tatile girerler. Başkanımıza bütün hayatı boyunca mutluluklar ve başarılar dileriz.
  73 FİLİZ SÜLLÜ
 3-B-00073-FILIZ SULLU Filiz sınıfımızın «BOGK-VVORM» üdür. Romanlar ve yazarlar hakkında bilgi istendiğinde Filiz’e baş vurulur. Geçen yıl babasıyla çalıştığı «extra» matematik derslerinin bu yıl da yararı dokundu (!!). İngilizce imtihanlarında Savaş’ın kürsüye gelmek (!!!) için frequently kalkması onu çok kızdırır. Sınıf arkadaşlarından especially Asuman’ın inadına gitmekten ayrı bir haz duyan Filiz bütün hayvanları ve patates kızartmasını çok sever. İyi kalpli sessiz kıza mutluluklar.
  83 HİREM TÜMEN
 3-B-00083-HIREM TUMEN Sınıfa daima dokuz civarı gelen Hirem’in en önemli özelliği herkes susarken birden gülmesidir. Tolunay Hanımın çok espritüel bulduğu (!) bu arkadaşımız Basket ve Atletizm’de büyük derslerde de küçük (!) başarı gösterir. Sınıfın çoğu gibi O da «yarını bırak yaşamaya bak» felsefesiyle yaşar. POP müziğine bayılan arkadaşımızın diğer bir merakı her bulduğu «smiling fa- ce» i defterlerine ve giyeceklerine yapıştırmasıdır. Geçtiğimiz yaz İsviçre’de tatil geçiren Hirem’in yurda beş-on bavul eşya ile döndüğü anlaşıldı (!!!). Hirem’e hayat boyu başarılar ve neşeli günler dileriz.
  101 SİBEL SAYMAN
3-B-00101-SIBEL SAYMAN Sınıfın deniz mavisi gözlere ye altın sarısı saçlara sahip olan bu «beautiful girl» ü dünyanın en iyi insanıdır. İnceliği, zarifliği, güzelliği, zevkli oluşuyla her zaman dikkati çeker. Her sabah tartılıp yeni güne rejimle başlayan Sibel, üçüncü teneffüste, bol mayonezli salçalı sosisli sandviçle bunu bozar. Mihriye ile beraber «ELE- LE» adlı sınıf gazetesinin yazı işleri müdürlüğünü başarı ile yaparlar. Sınıf tartışmalarına hararetle karışır ve inatçılığı onu haklı çıkarır. 3-B «perisi» ne lise hayatında sonsuz başarılar ve mutluluklar dileriz.
  111 MEHLİKA AKTAŞ
3-B-00111-MEHLIKA AKTAS 3-B’ye adımınızı atıp da konuşma anılan dışında durmadan «Hello My Love» şarkıyı söyleyen hareketli bir kız görürsünüz; bu 3-B’nin Mehlika’sıdır. Derslerde düzenliliği, çalışkanlığı ile öğretmenlerin sevgisini kazanmıştır. Bu yüzden de defterleri asla paylaşılamaz. Mehlika, pazartesi günleri Selmin’le hararetli futbol münakaşalarına dalar. Sınıflar arası basket maçlarındaki «amigoluk» görevinden dolayı sık sık ses telleri hasara uğrar. Mavi olan herşeye, Luis De Funes’e ve Filiz Akın’a büyük sempatisi vardır. Bu neşeli ve sempatik arkadaşımızın hayatı boyunca başarılı ve mutlu olmasını dileriz.
  123 ASUMAN KOÇER
 3-B-00123-ASUMAN KOCER Filiz ve Şeyda ile çok iyi anlaşan Asuman evde «home-work» lar için hiç zaman harcamaz (!). Meçhul bir sebepten dolayı Sosyal Bilgilere çok çalışır ve sık sık Coğrafya atlasının boyunlarından şikAyet eder (!). Gür, kabarık, kendisine yastık (!) vazifesi gören saçlarını kestirince Asuman’ın yüzü açıldı. Bu sene yanında oturan Öndere Amerikan Yardımlarını esirgemeyen arkadaşımız boş derslerde en iyi azanlardandır. İftihar listesinden hiç inmeyen Asuman bazen ince yanık sesiyle konserler verir (!!!) Asumana başarılar dileriz.
  165 SELMİN VURAL
3-B-00165-SELMIN VURAL Sınıfımızın gözyaşı deposu Selmin okurken cümlelerin son kelimelerini ahenkli bir şekilde bitirir. Ayrı özen ve itina gösterdiği Türkçe defteri sınıfta bir tanedir. Yazısı çok güzel olan bu arkadaşımız sessizliği ve çalışkanlığı ile tanınır. Son zamanlarda Taek- won-do’ya merak saran Selmin etrafa dehşet saçar (!!). Çok hızlı konuştuğu için çoğu zamanlar ne dediğini anlamayız. Saçlarına çek meraklıdır ve dakikada bir «Saçım bozuldu mu ?» diye sorar. Selmin’e lise hayatında da başarılar dileriz.
  209 DENİZ BALKAN
3-B-00209-DENIZ BALKAN 3-B’nin Erkek Fatmalarından Deniz, kısacık saçları, tiz sesi ve etkili yumrukları ile dikkati çeker. En iyi arkadaşı Altan’la akla gelebilecek bütün şeytanlıkları yaparlar. Bülent Mete’nin yanında çok eğlenen Deniz’in Pazartesi ikinci ders dişçiye randevu vereceği tutar. Arada bir sınıfa «Made in Russia» kalemleri dağıtır. Sınıfta haberleşme kAğıtlarının transit yolu üzerinde oturması yüzünden epey yorulur. Derslerde sessiz kalan Deniz teneffüste boşanır. Deniz’e başarılar ve mutluluklar dileriz.
  366 DEMİR KARAOĞLU
 3-B-00366-DEMIR KARAOGLU 3-B’nin sevimli, sempatik, tatlı üyesi, kantinin daimi müşterilerinden Demir’in derslerde yaptığı «Physical Experiment» lar Hirem’in kahkahalarıyla son bulur. Kendisinden beklenmedik bir çevikliğe sahiptir ve yeni dansları çok iyi becerir. En büyük zevki Hakkı’ya takılmak olan Demir’e SELPAK mendil satış mağazasından «TEŞEKKÜR» geldi (!!!) Sosyal Bilgiler derslerinde müzikli sırasını susturma (!!) görevini yapar. Çok iyi bir kalbe ve de mideye sahip bu arkadaşımıza candan mutluluklar dileriz.
  458 SERDAR ÖZBARLAS
 3-B-00458-SERDAR OZBARLAS Derslerde varlığından şüpheye düştüğümüz Serdar Ö. Ara sıra öğretmen tarafından okşanmak için kürsüde belirir. Sıra arkadaşıyla koyu sohbetlere dalıp kendini kaybeden bu arkadaşımız sınıf futbol takımının kaptanlığını başarıyla sürdürür. Öğretmenin arkası dönükken Demir’le el şakası yapmadan duramaz. Derslerde sıkıldıkça ayakkabısını giyip çıkaran Serdar bunu Sosyal Bilgiler dersinde sık sık tekrarlar. Selmin T.’yi kızdırmaktan ayrı bir zevk duyar. Tarih sözlülerinden eli ayağı tutuşan Serdara başarılar.
  468 AHMET BAYDAR
3-B-00468-AHMET BAYDAR Sınıfımıza İ şubesinden «örnek talebe» sıfatıyla (!) transfer olan Ahmet kısa zamanda kendisini sevdirdi. Cüneyt’le daldığı uzun sohbetler sonunda kendini daima sözlüde bulan arkadaşımız sınıfta hiç yabancılık çekmeden, evindeymiş gibi rahat hareket eder (!!). Kendisine değişik bir çehre kazandıran anneannesinin gözlüğünü takmadığı zamanlar gözlerini kırpıştırır. Sınıfta olmadığı zaman garanti eski sınıfındadır ve hasret gidermektedir. Ahmet’e hayat yolunda başarılar…
  484 SAVAŞ GİZER
 3-B-00484-SAVAS GIZER 3-B’nin espritüel, yakışıklı, iyi kalpli jönü Savaş nezaketiyle kız arkadaşlar arasında özel bir yere sahiptir. Sosyal Bilgiler sözlüsünde yaptığı espriler O’nu sırasına geri gönderir. En büyük merakı derslerde dört bir yana «SAVAŞ» imzası altında kAğıtlar yollayıp para toplamaktır. Bülent’le çiçek almak için toplanan paralar maç gişelerinde harcanır. O soluk renkli (!!) kazaklarını gıdıklıyor (!) diye içine giymez ve ceketinin altında fon yapar (!!!). Derslerde ara sıra pencereyi açıp manzara seyretmeye niyetlenirse de toplu itirazla karşılanır. Bu renkli simaya hayat boyu mutluluklar dileriz.
  494 NEBİL BOZDOĞAN
 3-B-00494-NEBIL BOZDOGAN «Friendly Ghost» un 3-B’deki şubesidir. Arkadaşımızın en güzel huyu derse kendini tamamen vermesidir; öyle ki O’nu çağırdığımız zaman hoca duyar Nebil duymaz. Derslerde Çoşkan’ın tatlı şakalarına sabırla susar. Saç biçimiyle sınıf oğlan arkadaşlarına daima örnek gösterilen Nebil sözlülerde fazla heyecanlanıp, telaşlanır. Paltosunu ve atkısını hiçbir zaman zahmet edip asmaz. Aynı zamanda iyi bir Ping-Pong- cu olan Nebil’e lise hayatında başarılar dileriz.
  509 ŞEYDA ÜNSAL
 3-B-00509-SEYDA UNSAL 3-B’nin sessiz kızlarından Şeyda, teneffüslerde hemen yerinden kalkıp sınıfın karşı köşesindeki en yakın arkadaşları Asuman ve Filiz’in yanına sohbete gider. Çok güzel resim yapar ve ev-işi derslerinde nerde zor iş varsa ona başlar. Genellikle sesini az duyduğumuz Şeyda sözlülerde aslan kesilir. Her zaman itinayla taşıdığı boya kalem kutusu sınıf maçları olduğu günler ufalmış kalemlerle dolar. Sıra arkadaşı Selmin’le bir türlü anlaşmak istemez. İyi kalpli ve çalışkan arkadaşımıza mutluluklar dileriz.
  528 ERCAN ATILGAN
3-B-00528-ERCAN ATILGAN Bol paçalı pantolonları ve topuklu ayakkabıları ile 3-B’nin jönlerindendir. Derslerde iç parçalayarak, karda yatmışçasına gümbür gümbür öksürür. Bilhassa İngilizce sözlülerinde çok heyecanlanan Ercan çok temiz bir kalbe sahiptir. Sınıfın şeref locasında verini (-!) kimseye kaptırmaz. Arada bir İsmail Beyin odasına iç açıcı (!!) ziyaretlerde bulunur. Bu yıl yazılılarda Serdar’la ortak olmanın birçok faydalarını gördü. Dersleri, pop konserleri ve maçlardan önce geldiği için bu işin organizatörlerinden Hi- rem’i kızdırır. Ercan’a her alanda başarılar
  540 BÜLENT METE
 3-B-00540-BULENT METE Sınıfımızın «dark and handsome boy» u Bülent’te çalışmak hariç bütün yetenekler toplanmıştır. Pop müziğinden Türk Halk Müziğine kadar bütün şarkıları çok iyi söyleyebilen Bülent sabahları geldiği dolmuşta duyduğu bütün türküleri o yanık sesiyle sınıfa sunar. Barış Manço’yla Cem Karaca’ya bayılan bu «MY BOY» (!!) öğretmenleri de çok iyi taklit eder. Saçının kısalığından (M) İsmail Bey ile başı dertte olan Bülent’in Sosyal Bilgiler derslerinde ateşi çıkar (!) ve bademcikleri şişer (!!!). Arkadaşımıza bütün hayatı boyunca başarılar….
  542 ALİ TÜKEL
3-B-00542-ALI TUKEL Okulca meşhur Ali sınıfımızın information bürosudur. En büyük zevki derslerde Doğan Kardeş, Red Kit ve Tommiks okumaktır. Arkadaşlarını çoğunlukla kızlardan seçer (!!). Derslerdeki başarısını teneffüslerde de sürdürmeyi çok iyi bilir. (!!) Ali’nin 9 aldığı bir imtihandan bütün sınıfın (Serdar G. hariç) zayıf veya 5-6 alması gerekir. Dersin ortasında hocalara zor sorular bulup, sormakta da ustadır. Bu sene TÜBİTAK için ecel terleri döken bu arkadaşımıza bütün hayatı boyunca başarısını sürdürmesini temenni ederiz.
  558 HALDUN ORCAN 
 3-B-00558-HALDUN ORCAN Haldun’un en önemli özelliği hocalar dahil herkese tepeden bakmasıdır. 1.85 boyunda ve 46 numara ayakkabı giyen bu arkadaşımız hiçbir derste o incecik sesini (!!!) saklayamaz. Basket takımımızın en iyi oyuncularından olan Haldun teneffüste zil çalar çalmaz sınıftan fırlamasıyla ünlüdür. Antreman olduğu günler büyük oyy bir bavul (!) ile okula teşrif buyurur. Ehliyet almak en büyük dileğidir. Boş zamanlarında mahallesindeki «American Boy»larla arkadaşlık ederek İngilizcesini ilerletir. Geleceğin basketçisine başarılar dileriz.
  570 İLTER GÜNEY
 3-B-00570-ILTER GUNEY Sınıfımızın en çok tebessüm eden üyesi «SMILING FACE» İlter çok iyi kalplidir. Sosyal Bilgiler derslerinde çok konuştuğu için «Geveze İlter» ünvanını almıştır. Çoşkan’la yaptığı sıra altı ayak kavgalarından sonra ikisinin de pantolonları fırçalanmaya hazırdır. Soğuk havalarda ilkönce burnunun ve kulaklarının rengi değişir. Hemen hemen bütün konularda bilir bilmedik parmak kaldırması yüzünden başı derde girer. Kritik anlarda bile gülmeyi başaran bu arkadaşımıza sene sonu imtihanlarında da aynı şekilde SMILE etmesini dileriz.
  630 HALUK YEĞENOĞLU
3-B-00630-HALÛK YEGENOGLU Sınıfımızın haritacısı Haluğu her an Ali’yle boğuşurken görebilirsiniz. Çiçeklerden lAleye olan sevgisini her zaman belirtir ve lAle mevsimini hasretle bekler (!!!). Geçen seneki küçük kalem kullanma hastalığını bu sene bırakmıştır. Trafik olmak için çırpınan Halûk genellikle kantinde görev yapmaktan hoşlanır. Ayrıca trafik düdüğünü sık sık çalarak kızların yüreğini hoplatmaktan zevk alır. Sosyal Bilgilerde dersi tekrarlamada birincidir.  Çalışkan ve azimli arkadaşımızın ileride bahçesi lAlelerle dolu bir evde oturmasını dileriz.
  816 GAYBİ TÜRKKAN
 3-B-00816-GAYBI TURKKAN En sessiz oğlan seçilen Gaybi öğretmenlerin ismini okuyamamalarına müthiş kızar. Bir yılda en çok sesi değişen arkadaşımız çalışkanlığını devam ettirmektedir. En iyi Çoşkan’la anlaşır ve beraber her öğlen Ping – Pong oynarlar. Aynı zamanda kalender bir insan olan Gaybi arada bir şamatalara karışır. Hiçbir zaman ceza almamış ve yalnız bir kere Serhat’la güldüğü için öğretmenin keskin bakışlarına hedef olmuş çok uslu bir çocuktur. Kendisine lise hayatında başarılar dileriz.
  824 MERİH MAZICI
 3-B-00824-MERIH MAZICI «Bas» Merih’in nedense resim derslerinde eli ayağı durmaz. (!) Kavgaları ve şamataları coşturucu hareketler yapması (!) Başkanımızı kızdırır. Evvelden iyi çalışmasına rağmen sözlülerde çok heyecanlanır ve tahtaya adeta tebeşirleri ezerek yazı yazar. Takma adı ELMOR’u herkes benimsemiştir. Bilinmeyen nedenlerle para toplaması milleti çıldırtır. Güzel yazı yazmada Selimin V’yi bile geçmiştir (!) Elinden geldiği kadar iyilik yapmaya çalışan Merih’e yaşam boyu başarılar dileriz.
  854 ÇOŞKAN ARAS
3-B-00854-COSKAN ARAS 3-B’nin rakipsiz «dictionary» si Çoşkan en basit kelimelerde bile sözlüğe sarılmasıyla ünlüdür. Yeni konular hakkında sorular sorarak karanlık noktaları aydınlatır. (!!) En büyük zevki Nebil’i kızdırmak olan Çoşkan sattığı kurabiyelerle köycülük kolunun bütçesine katkıda bulundu. Kendisine «Coşkun» diyenlerin yanlışını düzeltmekten yorgun düşen arkadaşımız zilin çalmasına bir dakika kala kitaplarını toplar, ping-pong topunu ve raketini hazırlar; zil sesi durunca Çoşkan ping-pong salonunu boylamıştır bile. Coşkan’a başarılar dileriz.
  862 CÜNEYT DEMİRÖZÜ
3-B-00862-CUNEYT DEMIROZU Sınıf basket takımının başarılı elemanı Cüneyt, derslerine geçecek kadar çalışıp, boş zamanlarında basket oynar. İngilizce imtihanlarına sayfalarca çalışıp 5 aldığı çok olmuştur. İmtihanlardan sonra alacağı notu «guess» eder. Bu sene gezi kolu başkanlığı sayesinde epey seyahat eden Cüneyt, teneffüslerde tebeşir tozlarına rahat vermez. Kravatlarına sürdüğü kokularla özellikle kızların ilgisini çeker. Kolejin her basket maçına gider ve pür dikkat (!) seyreder.  Arkadaşımıza güneşli günler dileriz.
  884 HAKKI TOLU
 3-B-00884-HAKKI TOLU 3-B’nin «GODFATHER» ı Hakkı’ya herkes saygı duyar. Derslerde öksürük krizine tutulan «Karaoğlan» ya kendisini sınıftan dışarı zor atar yahut ta Tunca’nın öksürük pastillerine baş vurur. Tolunay Hanımın terimiyle; «Standart okul sıralarında rahat edemeyen» (!!) Hakkı bu yüzden sene içinden çeşitli yerler değiştirmiştir. Pencereyi açması yüzünden Hakan’la anlaşamaz ve soluğu Savaş’ın yanında alır. SEL-PAK mendillerinin reklAmını en iyi şekilde (!) Hakkının Demir’le teneffüslerde yaptığı «küçük şakalaşmalar» (!) Türk güreşi için ümit vericidir. Hakkının hayat boyunca rahat etmesini dileriz.
  1389 ALTAN ERBAYAV
3-B-01389-ALTAN ERBAYAV O’na «Şeytan Çekici» demek daha doğru olur. Yüzüne düşen saçları, hokka gibi burnu ile daima muzip muzip tebessüm eden bir çehreye sahiptir. Boş derslerde günün şarkılarını O’ndan dinleriz. Maçlara, gezilere ve sosyal faaliyetlere katılmak hoşuna gider. Fransız Kültür Merkezindeki Fransızca kurslarını ballandıra ballandıra anlatarak milleti heveslendirir. Şüphesiz ki dünyada gofret kadar sevdiği bir şey yoktur. Annesinden geçen resim sevgisiyle çok iyi notlar alır.  David Bowie hayranı Altan’a başarılar ve mutluluklar.
  1581 KAMER ATALAY
3-B-01581-KAMER ATALAY Sempatik bir arkadaşımız olan Kamer’in her hafta plAk almak en çok hoşlandığı şeydir. Tunca’nın yanına gidince yapışık kardeşi Füsun’dan ayrı düşmüştür. Tarığı «Tarko, Tarko» diye kızdırmaktan ayrı bir haz duyar. Yükseliş’te okuyan kardeşi ile Kolej-Yükseliş rekabeti yüzünden sık sık arası açılır. Her Çarşamba HEY almadan edemeyen Kamer derslerde sessiz kalmayı tercih eder. Bu iyi kalpli ve çalışkan arkadaşımıza bütün hayatının şimdi olduğu gibi başarılı ve mutlu geçmesini dileriz.
  1669 FÜSUN AKBIYIK
3-B-01669-FUSUN AKBIYIK «Disiplin Meleği» Füsun’u Kamer’den ayrı görmek imkAnsızdır. Hakan ve Tarık’ın tek korktukları kişi olmasına rağmen son derece uysal ve iyi kalplidir. Hafta sonlarında maçlara veya sinemalara kardeşi ile gelip bize neşeli vakitler geçirtir. Aynı zamanda çok iyi bir yüzücü olan Füsun bunun uğrunda topuklarına kadar uzanan saçlarını feda etmiştir. Bütün yüzücülerin adlarını bildiği gibi koyu bir Mark Spitz ve Alain Delon hayranıdır. Füsuna hayat yolunda başarılar ve tatlı tebessümünün kaybolmamasını dileriz.
  1851 SİBEL SEVKAL
 3-B-01851-SIBEL SEVKAL 3-B camiasına bu sene katılan Sibel derslerdeki başarısıyla dikkati çeker. İri yeşil gözleri ve takma kirpikli hanımlara taş çıkartacak kirpiklere sahip olan arkadaşımız sözlülerde «Yardım Meleği»dir. Sibel’in tiz sesi bazı kulak zarlarımızın düşmanı kesilir. Türkçe öğretmenimizin «Darling» çok iyi basket oynar, piyano çalar ve taek-won-do cudur. Uzun saça karşı allerjisi olan Sibel saçlarını santimler ve soluğu berberde alır. Güzel yüzlü Sibel’e candan mutluluklar dileriz.
  2212 ÖNDER SÜRENKÖK
 3-B-02212-ONDER SURENKOK 3-B’nin en çalışkan (!) en uslu (!) ve hakikaten dürüst renkli siması Önder sınıfın en çok sevilen kişilerindendir. Karbon kAğıdı almak, tebeşir temin etmek gibi sınıf içi görevleri vardır. Her şeye canını üzmez ve yaşamaya bakar. Yazılılarda muhakkak kürsüye taşınır. (!) İngilizce derslerine büyük bir istekle çalışır. Sosyal Bilgilerde topuklu ayakkabıları ile «tak… tak…» nöbetçi jandarmalar gibi sözlüye kalkması ve oturması bir olur.  3 – B Önder’e her alanda başarılar diler.
  2236 TARIK ORANÇ
 3-B-02236-TARIK ORANC 3-B’nin kapısından hızla çıkan Hakan’ın arkasından, elinde silgiyle fırlayan kızıl saçlı, tel çerçeveli gözlüklü çocuk Tarık’tır. Uzun yıllar Hollanda peyniri ile beslendikten sonra (!) 2’de aramıza katıldı. Sınıfta yapışık arkadaşı Hakan’ın sayesinde öğretmenlerin ilgisini fazlasıyla (!) çeker ve ön sırayı işgal eder. Aslında çok utangaç olan Tarık güzel bir pul koleksiyonuna sahiptir. Hayvanlardan en çok Hollanda İneğini seven bu arkadaşımıza mutluluklar dileriz.
  2659 GÜL MALKOÇ
 3-B-02659-GUL MALKOC İtalya’ya ve İtalyanlara olan aşırı sevgisi (!!) O’nu İtalyanca öğrenmeye kadar götürdü. Genellikle 5. derslerde, öğlen yediği abur-cubur yüzünden mide bulantısı geçirir. Derslerde dakkada bir saati sorması Mehlika’yı deli eder. Lisedeki vefalı arkadaşları tarafından sık sık ziyaret edilir. Sözlülerde ve yazılılarda çok yardımseverdir ve öğretmenlerin keskin bakışlarına hedef olur. «Yufka Yürekli» olan bu arkadaşımız herkesle beraber güler, herkesle beraber ağlar. (!!) 8 aylık ders yılının 7 ayını nezle ile geçiren Gül’e candan mutluluklar.
  2899 SELMİN TAÇOĞLU
3-B-02899-SELMIN TACOGLU İzmir Amerikan Kız Kolejinden 1’de aramıza katılan Selmin eski okulundan bahsedilince küplere biner. En büyük kusuru sözlülerde fazla heyecanlanıp nefes nefese kalmasıdır. Arada bir Mehlika ile olağan kavgalarına (!!) tutuşurlar; fakat bunlar Nilgün’ün çabasıyla tatlıya bağlanır. 9’dan aşağı not aldığı zaman üzüntüsünden yataklara düşmesi (!) isminin başına yazılmasına sebep olmuştur. Bu sene TÜBİTAK’a girmeyi bir puanla kaçıran Selmin kızdığı zaman pancar kesilir. Bu son derece açık sözlü arkadaşımıza candan başarılar.
  2993 NİLÜFER ÖNCEL
 3-B-02993-NILUFER ONCEL 3-B’nin en küçük üyesi Nilüfer aramıza 1’de Manş ın ötesinden katılmış ve güzel «British English»yle İngilizce öğretmenlerinin takdirini kazanmıştır. Aynı zamanda sınıfın en faal üyesidir ve girmediği kol kalmamıştır. Kısacık saçlarıyla yaramaz erkek çocuklarını andıran Nilüfer, fazla iyi niyetliliği yüzünden İngilizce yazılılarında kürsüye kurulur. (!) Sözlüye kalkmak için aşırı istek gösterdiği gibi sözlüdekilerin de iyi not almalarına çaba sarf eder. Sosyal Bilgiler sözlülerinde motor değiştiren arkadaşımızı tutmak imkAnsızdır. Ömer Şerif hayranı Nilüfer’e mutluluklar.
  3198 HAKAN ARIKAN
 3-B-03198-HAKAN ARIKAN Sınıfımıza geçen sene Kuzeyden bir temsilci geldi. Bu Karadenizli hemşehrilerinin aksine minicik bir buruna sahip. Samsun’a toz kondurmayan Hakan’ın en büyük zevki akvaryumuyla uğraşmaktır. Kan kardeşi Tarık’la öğlen teneffüslerinde şamata çıkarmada birincidirler. Koyu bir siyasetçi olan Hakan seçim öncesi epey yoruldu. (!!) Millî Eğitim Bakanı olduğu zaman Sosyal Bilgiler dersini programdan çıkarmayı aklına koydu. Bu sempatik ve espritüel arkadaşımıza lise hayatında başarılar dileriz.
  3212 BÜLENT ÖĞÜTÇÜ 
 3-B-03212-BULENT OGUTCU Torosları anlat, bakalım ?  Toroslar dağdır hocam. (!!!)  Bizim Bülent işte böyle tatlı esprilerle Sosyal Bilgiler derslerinde Tolunay Hanım dahil herkesi kırıp geçirir. Savaş’la teneffüs süresince koridorda zürafa misali (!!) tur atmaları nöbetçi öğretmenlerin dikkatini çekmiştir. Arada bir koyu mavi gömleğinin üzerine çok açık mavi kravat giymek gibi riskleri göze alacak kadar cesurdur. (!!) Bütün şamataların ve olayların biricik kahramanıdır. Bülent’e hayatı boyunca mutluluklar dileriz.
  3470 TUNCA GÜLEN
3-B-03470-TUNCA GULEN 3-B’nin jönlerinden Tunca, kendisine has ve çok yakışan bir saç biçimine sahiptir. Fakat İsmail Bey bu saçlara rahat vermez. Sene başında Hakkıyla bir türlü uzlaşmaya varamayınca ayrılmak zorunda kaldılar. Okul koşularında dördüncülük gibi şeref dereceleri alarak yüzümüzü güldürür. En büyük zevki Kamer’i kızdırmak olan Tunca Fen Lisesine girmeyi çok istiyor. Sosyal Bilgiler derslerine duyduğu anti- patiyi düşünecek olursak bu yolda daha başarılı olacağına inanmalıyız.  Tunca’mızı ilerde bir bilim adamı olarak görmekten büyük kıvanç duyacağız. Bu yolda sonsuz başarılar.
  3594 SERHAT AYSU
3-B-03594-SERHAT AYSU Atlantik kıyılarından gelip aramıza katılan Serhat —veya resim öğretmenimizin deyimiyle Serhat— ilk geldiği zamanlar güzel «American EngIish»i ve Türkçeyi yavaş konuşmasıyla dikkati çekti. Cana yakınlılığı ve iyi kalpli oluşu ile bir yığın arkadaş edindi. Çok iyi bir ping-pongcu olan Serhat gayet çalışkandır. Gayesi Fen Lisesi olan arkadaşımız teneffüslerde sıra arkadaşı Gaybi ile neşeli dakikalar geçirir. Aynı zamanda dersi anlamadığını çekinmeden söyleyebilenlerimizdendir. 3-E’deki samimi arkadaşı ile her teneffüs beraber olur. Serhat’a her alanda başarılar dileriz.
  6089 MUNA JAMİL MADFAİ
3-B-06089-MUNA JAMIL MADFAI Sınıfımıza «A» şubesinden transfer olan Muna yabancı «one and only» arkadaşımızdır. Ürdün’e hiçbir zaman laf söyletmeyen Muna derslerde oldukça başarılıdır. İngilizce derslerinde Nilüfer’le konuşup, sınıfın dört bir yanına kAğıt atarken hocanın daima yalnız kendisini görmesine çok kızar. Türkçe derslerine girmeyen Muna senenin en şanslı kızı seçilmiştir. Yalnız resim dersine mahsus olmak üzere yüzüne düşen saçlarını tokayla arkaya tutturur. Türkçesi çok iyi olduğu halde ev-işi dersinde hocayla bir türlü anlaşmak istemez. Bu arkadaşımıza Ürdün’de de başarılar dileriz.