47 NACİDE ERCAN
3-A-00047-NACIDE ERCAN Nacide 3A’nın en çalışkan ve en iyi kalpli kızıdır. Özellikle yazılılarda kendinden çok kamu yararını düşündüğünden çevresinde oturanların notlarında büyük bir artış görülür. Nacide sabahlan sınıfa ödevlerini yapmayan ve ondan çekmek üzere gelmesini bekleyenlerin sevinç ve zafer çığlıkları ile girer. Arz ve talep çok orantısız olduğundan 3A ciddi bir buhran geçirir ve defter karaborsaya düşer. Sonunda kırk kişinin de elinden geçmiş ve turşu olmuş bir halde sahibine döner. İleride doktor olmak isteyen medarı iftiharımıza hayat boyu mutluluklar dileriz.
  69 SEVGİN ÖZDEMİR
3-A-00069-SEVGIN OZDEMIR İşte sınıfımızda çalışkanlığı ve sessizliği ile tanınan örnek bir talebe. Hepimiz onu örnek aldığımızdan İsmail Bey sağolsun, sık sık bizleri ziyaret eder ve beş parmak şeklindeki imzasını dağıtarak ayrılır. Sevgin sınıfımızın en zayıf kızı olduğu halde halA sıkı bir rejim yaparak hepimizin sabrını taşırmıştır. Saçlarına ve giyimine aşırı derecede önem verir. Çok sessiz durmasına vc ne düşündüğünü hiç belli etmemesine rağmen sözlüye kalkar kalkmaz dili çözülür ve neredeyse virgüllerine kadar konuyu anlatır. İleride İngilizce öğretmeni olmak isteyen Sevgin’in başarılarının devamını ve kilo almamak için sarfettiği çabaların boşa gitmemesini dileriz.
  82 TAYFUN KEÇECİOĞLU
3-A-00082-TAYFUN KECECIOGLU Tayfun, uzun boyuyla insana gökten yıldız toplayacakmış hissini verenlerdendir. Sporla çok ilgili olduğundan her gün dersten çıkınca pingpong veya basketbol oynamaya, başkalarının çanta, palto, atkı gibi eşyalarını taşıyarak gider. Elektrik motorları ile uğraşmak, model araba ve uçaklar monte etmek en büyük zevkleridir. Genellikle iyi notlar aldığından ve sınıftaki boks, güreş, karşılaşmalarını uzaktan seyretmeyi tercih ettiğinden hocalar tarafından «efendi çocuk» tabiriyle anılır. İleride elektrik mühendisi olmak isteyen Tayfun’un idealine erişmesini diler, hayatın dikenli yollarından başarıyla geçebilmesi için kelepir bir çim biçme makinası almasını tavsiye ederiz.
  182 BAHADIR BARIŞ
3-A-00182-BAHADIR BARIS — Çıss, tak, güm, mıgırdıç, gaçurt, güümmm.
Tamam dersin ortasında Bahadır gene hızlı bateri sololarına başladı.
— Ahhh.
Şimdi de bu nefis solo arkadan Rafi’nin tekmesi ya da yandan İdiİ’in pergel batırmasıyla sona erdi. Pingpongu çok sevdiğinden ve çok iyi oynadığından, Almanya’dan gelen kıymetli raketini derste bile elinden bırakmaya kıyamayan Bahadır, çoğu soruya «zızzt» veya «turşu suyu» diye cevap vermesiyle tanınır. Sporla birlikte derslerini de büyük bir başarıyla sürdüren bu sempatik arkadaşımız ileride tıp tahsili yapmak istemektedir. Hayat boyu mutluluklar ve pergel siz, tekmesiz bateri soloları dileriz.
  193 LATİFE ÖZKARAMETE
3-A-00193-LATIFE OZKARAMETE Türk müziği, sanat ve edebiyatına büyük sevgisi olan ve bu konuda oldukça kültürlü olan Latife, sınıfımızın en sabırlı ve şaka kaldıran kızıdır. Türkçe derslerinde şiirleri o kadar gür sesle ve coşarak okurki hepimizi ders bitmeden uyandırtr. Sınıfımızda Kaptan Jim Kirk’e hayran olan kızların başında gelir ve eline geçen bütün resimlerini defterlerinin üzerine yapıştırır. Latife ayrıca cömertliği ve her teneffüs de kantinde arkadaşlarına birşey ler ısmarlamasıyla tanınır. Bu sabrının hayat boyu devamını ve mutluluklar dileriz.
  197 YASEMİN ÜNAL
 3-A-00197-YASEMIN UNAL Yasemin sınıfımızın en güzel ve popüler kızlarındandır. Genellikle ağırbaşlı olmasına rağmen çok iyi espri ve kekeme taklidi yapar. Güzel sesi, gitar çalması, son derece iyi resim yapması, spora olan kabiliyeti, derslerdeki üstün başarısı ve sınıfta en iyi hızlı dans eden kız ünvanı ile en hünerli elemanlarımızdandır.
Bütün hocalar ve hepimiz tarafından çok sevilir. Bu yıl bir süre mümessillik yapmış, fakat daha sonra dayanamıyarak bu görevden ayrılmıştır. Yazılılarda çevresini düşünmesi başına dert açtığından bu işten vazgeçen sınıfımızın güzel üyesi ileride doktor veya mimar olmak istemektedir. Başarı ve mutluluklarla dolu bir hayat dileriz.
  277 İDİL ERDÖLEN
3-A-00277-IDIL ERDOLEN Sınıfımızın en sempatik kızlarından olan İdil, romantikliği, slow müziğe ve valslere olan tutkusu ile tanınır. Cesurluğu, hazırcevaplığı ve açık sözlülül ğünden ötürü hocatalebe ilişkilerinde sınıfımıızn öncüsü daha doğrusu fedaisidir. Çalışkanlığından ve kopya vermedeki ustalığından Kollektif Kopyecilik şirketinin başkanlığına getirilmiş ve çalışmıyanların gözdesi olmuştur. Derslerde sık sık gelen gülme krizleri yüzünden birçok kereler başı derde giren, bu romantik arkadaşımızın hayvanlara karşı çok büyük bir sevgisi vardır. İleride hariciyeci olup yabancı ülkelerde yaşamak isteyen İdile ömür boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  278 GÜRBÜZ KAYA ÜSTÜN
3-A-00278-GURBUZ USTUN Yeşil gözlüklü, uzun boylu, iri yarı, kalın sesli birinin 3A’dan fırladığını görürseniz anlayın ki Mafia’nın Ankara şubesi ile karşı karşıyasınız. Hemen ceplerinizi boşaltmanıza lüzum yok, çünkü aslında Gürbüz iyi kalpli bir şahıstır. Fakat derste birdenbire duyulan müthiş gülüşü hocaların kanını dondurmaya yeterlidir. En arka sırada oturmasına ve elinden geldiği kadar yavaş sesle konuşmasına rağmen sesi sınıfın içinde korkunç akisler yapar. Oldukça neşeli ve şakacı olan Gür büz’ün bu neşesinin hayat boyu başarılar dileriz.
  448 NEVZAT AKÇAOĞLU
3-A-00448-NEVZAT AKCAOGLU Nevzat 3 numara saçları ve soba borusunu andıran pantalon paçaları ile Ali Bey tarafından örnek talebe seçilmiştir. Dört yıldır sınıf futbol takımının, kaptanlığını, yöneticiliğini ve antrenörlüğünü başarı ile sürdürmektedir. Münih olimpiyatlarından sonra boksa merak salmış ve sınıfta ihtisas yapmaya kalkışmış, fakat diğer haşin ve gaddar boksörlerimiz rekabete dayanamadıkların dan Nevzat bu cüretini pahalı ödiyerek bu hevesten vazgeçmiştir. Ayrıca iyi bir koşucu ve çok sabırlı bir arkadaştır. Bu sportmen arkadaşımıza parlak bir spor hayatı ve başarılar dolu bir gelecek dileriz.
  450 RENAN DİKEL
3-A-00450-RENAN DIKEL Öğle teneffüslerinde yirmiden fazla kişinin sınıfla sıra üstlerine tünemiş ve mucizevî denecek kadar sessiz bir halde oturduklarını görürseniz anlayın ki hepsi heyecanla Renan’ı dinliyorlar. İşte sınıfımızın neş’e kaynağı, kahkaha tufanı ve sempatik taklitçisi hepsinin ortasına oturmuş ve bir tiyatro sanatçısına taş çıkartacak kadar büyük bir yetenekle ya bir taklit ya da bir hikAye anlatıyor. Renan’ın espirileri derslerde de devam ettiğinden çevresinde oturanların herzaman ağızları kulaklarına varır. Sınıfımızın bilek güreşi şampiyonu olan, sevilen ve sayılan bu arkadaşımıza mutluluklar.
  456 SÜLEYMAN CİLİV
3-A-00456-SULEYMAN CILIV Mavi, parlak gözleri, her zaman tebessüm eden tatlı yüzü ile hepimizin çok sevdiği Süleyman şakacılığı ile ün yapmıştır. Derste tahta silmek veya tebeşir almak işirıi kimseye kaptırmamak için her an yerinden fırlamaya hazır bir şekilde oturur. Üç numara saçları, milletin şaşırarak ayna niyetine Süleyman’ın kafasına bakmasına sebep olur, fakat okul kurallarına uyduğu için muavinlerin takdirini kazanmıştır. Matematik hocamızın sorduğu zekA problemlerine hepimiz tren görmüş gibi bakarken birden fırlayıp problemi çözüvermesi hepimize aşağılık duygusu gelmesine sebep olur. Hocalar tarafından çok sevilen bu zeki arkadaşımıza başarı ve mutluluklar dileriz.
  460 ÜMİT ORAN
3-A-00460-UMIT ORAN Arka sıraların renkli simalarından, sınıfımızın sevilen, çalışkan çocuklarındandır. Spora, özellikle boksa merak sardığından boks antremanlarım sınıfta yapar. Etrafımızda dolaşan mor sürmeli gözlerin hikAyesi de buna dayanır. Defterlerinin düzeni, mikroskobik fakat çok güzel yazısı ile hocaların özellikle Türkçe öğretmeninin hayranlığını kazanan Ümit derslerde güldüğünü saklamak için büyük işkenceler çeker. Şaka niyetine de olsa kulağının çekilmesine ve arkadaşlarının hafif (! ?) el şakalarına çok kızar. İleride makine mühendisi olmak is tiyen Ümit’e mutluluk dolu yıllar dileriz.
  488 FIRAT BAŞAR
 3-A-00488-FIRAT BASAR Renk renk, cins cins kazaklarıyla defile yapmaya çok meraklı olan Fırat’ın bu merakı yüzünden başta sınıf hocası olmak üzere bütün hocalarla başı derde girmiştir. Defterlerini kaplamada renkli mecmua yapraklarını, özellikle yemek resimlerini tercih ettiğinden dördüncü derste hepimizin ağzını sulandırır. Şakaları birazcık hırpalayıcı olduğundan tenefüslerdeki spor karşılaşmaları sırasında etrafından geniş bir daire çizerek geçmek menfaat icabıdır. Sözlüye kalkarken yavaşlatılmış bir filmi andıran Fırat ders çalışmaktan hoşlanmadığı halde sık sık teşekküre geçer. Kendisine ömür boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  492 AHMET ARKUN
 3-A-00492-AHMET ARKUN Üf be arabaya bak… !
İşte Ahmet’in en çok söylediği laf. Bilhassa Porsche, Ferrari ve BMW marka otomobillere aşırı düşkünlüğü olan arkaadşımız, bu merakını evindeki çeşit çeşit model otomobillerle giderir. Saat ve spor ayakkabılara olan aşırı merakı yüzünden saatçi ve ayakkabıcılar tarafından çok sevilen arkadaşımız ayrıca iyi bir ressamdır. Çizdiği Zagor ve Mini Ringo tipleriyle hepimizi hayran bırakmış fakat aldığı anormal siparişler üzerine çalışmalarını er telemiştir. İleride makine mühendisi olmak isteyen arkadaşımızı mavi sedefli Porsche arabasıyla işine giderken görmek isteriz.
  501 BEYHAN ONUR
3-A-00501-BEYHAN ONUR Beyhan sınıfımızda dokuz kız arasında kurulan «Yallah Tazyik» gurubunun başkamdir. Derslerde son derece sessiz olduğu halde okul dışında son derece neşeli ve hareketlidir. Matematik derslerini, kediyi, Galatasaray’ı ve Cocacolayı çok sever. Sınıfımızda «nerede beleş oraya yerleş» felsefesi çok yaygın olduğundan herkes cömertliğiyle tanınan Beyhan’la kantine inebilmek için elinden geleni yapar. Şairliği ve zayıflığı ile tanınan bu arkadaşımız arkadaş toplantılarının hepsinde hAzır ve nAzırdır. Bu gurubun faaliyetlerine lisede de devam etmesini ve Beyhan’ın bu görevinde ve hayatta başarılı, mutlu olmasını dileriz.
  568 ERHAN EKERMEN
3-A-00568-ERHAN EKERMEN Koyu kahverengi parlak gözler, kıvırcık simsiyah saçlar ve esmer sevimli bir yüzle işte 3 A’nın tatlı üyesi Erhan. Sınıfımızın en büyük özelliği birçok kabiliyetli taklitçi ve espritüel kişilerin bir araya gelmiş olmasıdır. Erhan da bu marifetli kişilerin arasındadır. Yıl sonunda yaptığı taklitler özellikle Özay Gön lüm’ün taklitleri umumi istek üzerine defalarca tekrarlanır. Hakan’la birlikte plAnladıkları sene sonu programları ise milletin gülmekten karın ağrılarına tutulmasına sebeb olur. Bütün bu kabiliyetlerin yanısıra derslerini de büyük bir başarı ile yürüten sempatik Erhan’a sonsuz başarı ve saadetler dileriz.
  676 RAFİ MERTER
 3-A-00676-RAFI MEHTER Flash yüzünüzün özlediği traş.
Turşu suyu menbaaları sıhhat kaynağıdır.
MüjgAn bunu bana yapmamalıydın.
Dersin ortasında damdan düşer gibi söylenen bu sözler tabii ki sınıfımıızn en şamatacı tipi Rafi’ye aittir. Derste Bahadır’la yaptığı refleks denemeleri sonucunda ikisinden biri ufak çapta da olsa mutlaka hasar görür. Yaptığı espirileri ile etrafındaki leri kahkahaya boğduğu halde, hoca döner dönmez gülmeyi keser ve o kadar masum bakar ki ondan başka herkes azar işitir. Sınıf başkanı ve trafik kolu olduğundan beri küçükleri korumayı amaç edinmiş (???) olan sınıfımızın çalışkan ve neşeli üyesine mutluluklar.
  694 CEM KARAYALÇIN
3-A-00694-CEM KARAYALCIN Cem sınıfımızın şamata ve gürültü dolu havasından uzak kalmayı başarabilen ender kişilerdendir. Arkadaşlarına yardım için elinden geleni yapması, kendi ödevlerine bırakarak onların ödevlerine yardım etmesi onun iyi kalpliliğinin en iyi örneğidir. Uysallığı ile bütün hocalara kendini sevdirmiş, başta matematik olmak üzere bütün derslerde büyük başarı göstermiştir. İyi satranç ve pingpong oynaması da özel İlklerindendir. Kontrollerden kazasız belAsız geçebilen nadir ve şanslı kişilerden olan Cem düzeni ve ödevlerine verdiği önem ile dikkati çeker. Bu iyi kalpli arkadaşımıızn üstün başa rısınr hayat boyu sürdürmesini ve mutlu olmasını temenni ederiz.
  710 TUNÇ GÖKÇE
3-A-00710-TUNC GOKCE Tunç sınıfa ara sıra uğrayan arkadaşlarımızın başında gelir. Genellikle sabahları gelip öğleden sonra giden bu arkadaşımızın nasıl olup da derslerinde başarı gösterdiği bir türlü anlaşılamamıştır. Tunç da sınıfın sporcuları arasındadır. Sınıf basketbol takımında oynar ve bu sporla birlikte pingpongda da oldukça başarılıdır. Her zaman gülen sevimli yüzlü bu arkadaşımız saçlarına olan düşkünlüğü yüzünden kontrolleri son moda ve kendi icadı metodlarla anlatır. Sözlülerden nefret eden Tunç’un derslerde biraz yüksek tondan çıkan sesi hocaların ilgisini çeker. Her şeyin gönlünce olmasını dileriz.
  718 MEHMET ÖZBİLEN
 3-A-00718-MEHMET OZBILEN Sınıfımızın sessiz, sakin tiplerinden biri olan Mehmet bu özelliğini teneffüslerde göstermez. Bilhassa o gür ve enfes (! ??) sesiyle bizlere dinlettiği doyulmaz aryalarla ders aralarının en ilgi çekici ve vazgeçilmez kişilerin dendir. Ayrıca, Pazartesi günleri sınıfımızda birazcık tartışmalı (??!!) geçen maç kritiklerinin Galatasaray cephesindeki en kuvvetli elemanlardandır. Mehmet’in en büyük isteği ilerde makine mühendisi olmaktır. Sınıfta herkese yardıma çalışan bu iyi kalpli arkadaşımıza hayat boyu başarılar diler, ileride onu yüksek makine mühendisi olarak görmek isteriz.
  736 FEYİZ GENÇ
3-A-00736-FEYIZ GENC Arkadaş toplantılarının sevilen ve değişmez simalarındandır. Sınıftaki Fenerbahçe taraflarının başında gelen Feyiz’i heran koyu Beşiktaş’lı, Bahadır’la münakaşa halinde görebilirsiniz. Giyimine ve saçlarına düşkünlüğü ile bilinen yakışıklı arkadaşımız çok çalışkan, sakin ve nazik olduğundan bütün hocalar ve arkadaşları tarafından çok sevilir. Futbol, basketbol ve pingpongu çok sever ve hepsinde epey başarılıdır. Sabahları okula hademelerden bile erken geldiğinden okul idaresi tarafından hademeliğe alınmak istenmiş, fakat bu teklifi reddetmiştir. İleride doktor olmak isteyen Feyiz’in emeline ulaşmasını ve ömür boyu mutlu olmasını dileriz.
  766 HALUK AĞABEYOĞLU
 3-A-00766-HALÛK AGABEYOGLU Halûk sınıfımızın en espiritüel ve sempatik talebesidir. Derslerde ve teneffüslerde yaptığı müthiş espirilerle tanınır. Bu yeteneğini bilhassa İngilizce derslerinde açığa vurduğundan ara sıra hoca ile ufak tartışmalara girmek zorunda kalır. Rol kabiliyeti, fikirlerini savunma ve kabul ettirme yeteneği bütün sınıf ve hocalar tarafından takdir edilir. Açık sözlülüğü ve hazırcevaplığı onun en sevdiğimiz meziyetleridir. Bütün bu özelliklerinin yanısıra çok iyi bir ressam ve sporcudur. Derslerinde de başarı gösteren bu arkadaşımızın meziyetlerini hiç bir zaman kaybetmemesini, başarı ve mutluluklarla dolu bir hayat geçirmesini dileriz.
  790 ATİLLA ATAÇ
 3-A-00790-ATILLA ATAC Atilla sınıfımızın sessiz ve çalışkan öğrencileri arasındadır. Bu yüzden bütün hocalara kendisini sevdirmeyi başarmıştır. Öğle tenefüslerinde oynanan uzun eşşek, halay çekme, kürsü orkestrasının tepinerek ve kürsüyü yumrukluysrak verdiği konserler, tahta silgisinin, pabuçların ve defterlerin de iştirak ettiği tebeşir savaşları ve bunun gibi ufak eğlencelere katılmadığından İsmail Bey tarafından okşanmayan ya da bu oyunlar esnasında sakatlanmayan ender şahıslardandır. Bu sessiz arkadaşımıza hayat boyu başarı ve saadetler dileriz.
  809 PAKİZE PEKER
 3-A-00809-PAKIZE PEKER 3  A’nın en güzel kızlarından olan Pakize sınıfta çok sessiz olduğu halde arkadaş toplantılarının devamlı ve neşeli simaların dandır. Sınıfımızda en iyi hızlı dans eden üç kızdan biridir. Sınıfta herkes gibi onun da ismi değiştirilmiş ve Renan tarafından Zapike’ye çevrilmiştir. Pop müziğini seven ve bu konuda geniş bilgisi olanlardan, aynı zamanda derslerini de başarı ile yürütenlerdendir. En samimi arkadaşı Gülsen ile her zaman beraber olan, hocalar ve hepimiz tarafından çok sevilen Zapike ilerde mimar veya doktor olmak istemektedir. Hayat boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  840 HAKAN GÜLEY
 3-A-00840-HAKAN GULEY Hakan 3A’nın en neşeli ve şakacı tiplerindendir. Derslerde hocalara yetiştirdiği espirili ve yerinde cevapları ile tanınır. Dört yıldır en ön sıraya demir atmış, fakat kopya dalında yaptığı, ihtisas ve bitirdiği dört kopya üniversitesi sayesinde sıkıntıya düşmemiştir. Tahtaya kalkanların başvurdukları, ilkyardım merkezi her zaman Hakan’dır. Aynı zamanda sporda özellikle, basketbol ve pinponda oldukça başarılıdır. Yıl sonlarında ders kaynatma ustası olan aşçılarımızdandır. Bütün hocaların ve hepimizin büyük sempatisini kazanmış olan neşeli arkadaşımıza hayat boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  870 SERDAR ŞAHİNGİL
 3-A-00870-SERDAR SAHINGIL Dört yıldır sınıfımızın en sessiz kişisi ünvanına sahip olan Serdar hemen hemen sadece bir şey sorulduğunda konuştuğundan bu ünvanını hiç kimseye kap tırmayacağa benzer. Kendisinden istenen hiçbir yardımı reddetmez ve daima arkadaşlarının iyiliğine çalışır. Derste o kadar sessiz durur ki hocalar onun varlığını farketmezler. Yapılan tebeşir savaşlarına ara sıra katılması bizleri hayrete düşürür ve «Sende mi Serdar?» sesleri yükselir. Uysallığı ile kendini hocalara da sevdiren bu arkadaşımıza hayat boyu saadet ve mutluluklar temenni ederiz.
  1351 SEMA BAYBARS
3-A-01351-SEMA BAYBARS Dört yıldır en arkadaki bir sıranın tapusunu elinde bulunduran Sema yapılan bütün cazip tekliflere rağmen ön sıralarda ders dinleyemediğini söyleyerek yerini terketmemiştir. 3  A’daki herkes gibi oda Sosyal düşmanıdır ve bu derste resim yaparak can sıkıntısını gidermeye çalışır. Pop müziği, spor, pantalon giymek ve Gilbert O’Sullivan hoşlandığı şeylerin başında gelir. İmtihanlardan önce «fazla çalışmadım» dese de her zaman iyi notlar alarak çalışkanlar arasındaki yerini korur. Arka sıraların devamlı üyesinin bugünkü başarısını hayat boyu sürdürmesini ve sevgili sırasından lisede de  ayrılmamasını dileriz.
  1431 ŞAFAK AÇIKALIN
 3-A-01431-SAFAK ACIKALIN Sınıfımıza bu sene 3M’den gelen Şafak, genellikle eski arkadaşları ile beraber olduğundan havamıza pek uyamamış, fakat kendisini sevdirmiştir. Derslerde herzaman sessiz oturur görünse de kitap ve defter saklamak ve aratmak en büyük zevkidir. Sınıfımıza bu yıl gelen Perihan ile çok iyi arkadaş olmuştur. Çok neşeli ve gamsız olduğundan onu her an gülerken görebilirsiniz. Sözlülerde ve yazılılarda bulunmaması hocaların epey dikkatini çekmiştir. Şafak’a hayat boyu başarılar ve mutluluklar dileriz.
  1449 ZEYNEP ZEYTİNOĞLU
 3-A-01449-ZEYNEP ZEYTINOGLU Üç Eskişehir’li yatılının en çalışkanları ve diğerlerine nispetle en sakin olanıdır. Yatılı olmaktan son derece memnun olduğundan yatakhane sefalarını anlatarak hepimizin ağzını sulandırır. Ders çalışmak, yazılı ve sözlü en sevmediği şeylerin başında gelir, fakat notları genellikle iyidir. Sosyal sözlü notlarının düşük, fakat yazılılarının yüksek olması, sosyal öğretmeninin dikkatini çekmiş ve yazılılarda kopya şüphesiyle özellikle Zeynep’e baktığından diğer kopyecilere yani hepimize gün doğmuştur. İleride İngilizce hocası olmak isteyen bu sempatik yatılı arkadışımızın başarılarının sonsuz olmasını ve mutluluklar dileriz.
  1463 ŞEBNEM SÖLPÜK
 3-A-01463-SEBNEM SOLPUK Eskişehirlilerin iki numaralısı olan Şebnem en ön sırada oturmasına rağmen dersteki şamata cılığı, ile bütün hocaların dikkatini çekmiştir. Çok neşeli olması ve sempatik gülüşü onun en büyük özelliklerindendir. Defterlerini renk renk mecmua yapraklan ve özellikle artist, şarkıcı resimleriyle kaplamaktan çok hoşlanır. Sosyal ve matematik hocalarının en sevdikleri öğrencilerin başında gelen Şebnem «vur patlasın, çal oynasın bu okul böyle geçer» felsefesi taraftarlarından olduğundan genellikle derslere pek aldırmaz, fakat bu yıl biraz daha gayretli çalışmaya başlamıştır. Sınıfımızın en neşeli kızının neşesinin sonsuz olmasını, başarı ve mutluluklar dileriz.
  1467 SEMA KANATLI
 3-A-01467-SEMA KANATLI Sınıfta öğle teneffüslerinde büyük bir dikkatle Renan’ı dinleyen kalabalık birden kapının hızla açılması ve «Haaaytt biz geldik» diye bir sesle yerlerinden sıçrarlar. Sınıfa bu şekilde giren sınıfın sevilen üç Eskişehir’li yatılısından biri olan Sema’dan başkası olamaz. Sınıfta neşesi ve samimiyeti ile tanınan Sema dersleri pek takmaz ve sözlülerde konuşmak adeti değildir. Diğer iki Eskişehir’li yatılı gibi onunda defter ve kitapları rengarenk mecmua sayfaları ve resimlerle kaplıdır. Bu güzel yatılı arkadaşımızın ileride de hiçbir şeye üzülmemesini, mutlu ve başarılı olmasını temenni ederiz.
  1569 AYDAN İKİNCİOĞULLARI
3-A-01569-AYDAN IKINCIOGULLARI Aydan sınıfımıızn en güzel şarkı söyliyen kızıdır. Müziğe olan düşkünlüğünden derslere bile rad ya dinleyerek çalıştığı halde genellikle iyi notlar alır. İki yıldır en iyi arkadaşı Sema Baybars’ın yanına oturarak arka sıraların sefasını sürmüş, fakat bu yıl sos yalci devamlı ve azimli çalışmaları sonucu sınıfın coğrafyasını değiştirirken ikisini ayırmıştır. Ön sıralardan birine taşındığından gülme krizlerinden kurtulmuş ve ders dinleme imkAnı bulmuştur. Her boş derste pilisini, pırtısını toplayıp Sema’nın yanına koşturan Aydan şık ve son moda giyimi ile dikkati çeker. Her şeyin gönlünce olmasını dileriz.
  1653 SİBEL ÖZ
 3-A-01653-SIBEL OZ Sibel sınıfımızın sakin mi şamatacı mı olduğu anlaşılmamış, balerin ve folklörcüsüdür. Tuğya nile çok iyi arkadaş oldukları halde arasıra kaynana  gelin kavgalarını aratan ufak ve önemsiz tartışmalar (??!!) yaparlar. Koyu bir Beşiktaşlı olduğundan odasının duvarlarını Sabri ve Zekeri ya’nın resimleriyle donatmıştır. Saçlarından sonra en büyük merakı simit yemek olan Sibel’e Tuğyar devamlı olarak bir simitçi ile evlenmesini tavsiye eder. Bu tavsiyelere kulak asmayıp ilerde İngilizce öğretmeni oimak isteyen sevimli arkadaşımıza başarı ve mutluluklar dileriz.
  1691 GÜLSEN KARATEPE
 3-A-01691-GULSEN KARATEPE Gülsen sınıfımızın en çok gülen şahıslarından biridir. Derslerde, tenefüslerde, sabah, öğle ve çıkışta onu her an gülerken görebilirsiniz. Bu yıla kadar sessiz ve kendi halinde olduğu halde bu yıl oldukça açılmıştır, (boğulmasından korkuyoruz) Sınıfımızın en uzun boylu kızı olduğu halde halA topuklu papuç giyerek hepimizde aşağılık duygusu uyarmasına sebep olmuştur. Beden dersi en sevdiği ve en başarılı olduğu derstir. İlerde kimyager veya eczacı olmak istemektedir. Her şeyin gönlünce olmasını dileriz.
  2249 PERİHAN SAĞLAM
 3-A-02249-PERIHAN SAGLAM Sınıfımıza bu yıl 3B’den gelen Perihan Şafak’la çok iyi arkadaş olmuştur. Her sözlüye çağrıldığında «çalışamadım» demesi en çok kullandığı sözdür. Daima güler yüzlü olduğu halde çabuk bozulur, fakat sağdan soldan bulunan yedek parçalarla çabucak tamir edilebilir. Derslerde yüksek sesle ve sık sık güldüğünden hocaların ve bütün kafaların kendisine dönmesini sağlar. İlerde bir baltaya sap olmak isteyen Perihan’ı biz bir balta sapı olarak değil, bir meslek sahibi olarak görmek isteriz. Başarı ve mutluluklar.
  2790 FATİH ÜÇKUZULAR
3-A-02790-FATIH UCKUZULAR Sınıfımızın yıldızlar atletizm lisansına sahip olan medarı iftiharı ve okullararası yarışmalarda iyi dereceleri olan (!!!?) bir üyesidir. Bu yakışıklı arkadaşımızın en korktuğu şey ise derste kapının açılıp içeriye bolca makaslı bir kontrol ekibinin girmesidir. Sosyal dersleri ile arası hiç iyi ol mıyan Fatih öğle tenefüslerini genellikle babasının yazıhanesinde geçirir. Çok iyi bir «Hey» abonesi olan arkadaşımız vakit azlığından ötürü «Hey» leri derslerde okur. Bu sportmen arkadaşımıza başarılı ve mutluluk dolu bir ömür dileriz.
  2812 OĞUZHAN YURTERİ
 3-A-02812-OGUZHAN YURTERI Oğuz sınıfımızın huzur köşesi elemanlarından yani en sessizle rindendir. Spor yapmayı özellikle futbolu çok sever. Sabahları erken gelip ödev çekenlerin başında gelen Oğuz fazla konuşmadığı için geçen dört yıla rağmen hakkında fazla birşey bilmiyoruz. Derslerde önünde oturan Halûk’tan defter araklamak en büyük eğlencesidir. En iyi arkadaşı olan Atilla ile fikirleri epey uyduğundan çoğunlukla beraberdirler. Oğuz’un idealine en kestirme yoldan ulaşmasını, başarılı ve mutlu olmasını dileriz.
  2957 TUĞYAN ARPAÇ
 3-A-02957-TUGYAN ARPAC Uzun boyu ve spora olan düşkünlüğü ile tanınır. Mr. Spack’a elan sevgisinden kendisini Mrs. Spack ilAn etmiş, fakat bu sivri kulaklı şeytan suratlının (Dr. Mc Coy’un tabiri) diğer hayranları buna şiddetle itiraz etmişlerdir. Sporlardan özellikle yüzmeyi seven Tuğyan (Simitle) arka sıralara taşındığından beri dersle ilişkisini kesmiştir. Onu heran Gülsen yada Latife ile birlikte koridoru arşınlarken görebilirsiniz. Koyu bir Salatasaray (Galatasaray) taraftarı olan bu arkadaşımıza sonsuz başarı ve saadetler.
  3109 ESRA SARAÇ
 3-A-03109-ESRA SARAC Sınıfımıza bu sene gelen Esra diğer yatılıların tersine yatılı olmaktan şikAyetçidir. Evini ve ailesini özlediğinden genellikle mahzun ve sessiz durur. Gelir gelmez sınıfımızın çalışkanları arasında kendine bir yer açan Esra eri ön sırada oturduğundan sözlüye kalkanların devamlı ve merhametli yardımcısıdır. Her tatil ailesinin bulunduğu Zonguldak’a gider ve biraz teselli olmuş bir şekilde döner. Sessiz, sakin ve terbiyeli halleri ile kendisini bütün hocalara sevdirmiş olan bu güzel arkadaşımıza mutluluklar diler, herşeyin gönlünce olmasını temenni ederiz.
  3330 HAYDAR BÜYÜKTUĞRUL
3-A-03330-HAYDAR BUYUKTUGRUL Haydar senelerdir sınıfımıza güzel sesiyle neşe katan, bize Türk sanat ve halk müziğinin eşsiz eserlerini dinleten biricik kişidir. Bir ara bizleri bırakıp Samsun Kolleji’ne gitmiş, fakat sonra bizim hasretimize dayanamıya rak geri dönmüştür. Sınıf takımımızın meşhur kalecisi olan Haydar her maçta yaptığı eşsiz kurtarışlarla (??!!) tanınmıştır. Beden derslerinde bilhassa bel bükme, gövde ve kol çevirme gibi hareketlerde üstün başarı gösteren arkadaşımız beden hocamız tarafından da takdir edilmiştir. Amerika ve Japonya hayranı olan bu arkadaşımıza hayat boyu başarılar dileriz.
  3598 MEHMET İLHAN IŞIL
3-A-03598-MEHMET ILHAN ISIL Sınıfımızın sessiz ve uysal çocuğu olan Mehmet aslında çok neşelidir. Atletizm takımının kaptanlığını başarı ile yürüten arkadaşımız çok iyi bir atlettir. Derslerde de özellikle Science’da başarılıdır. Atletizmin yanısıra yüzme, basketbol ve kayağı çok sever. İlerde iyi bir endüstri mühendisi olmak isteyen Mehmet özel hayatında sınıftakinin aksine neşeli ve espirilidir. Diğer arkadaşlara dağıta dağıta sonuna geldiğimiz başarı ve mutluluklardan kalanların hepsini Mehmet’e veriyoruz.