ŞEBNEM TUĞRUL Haziran 1978
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-H 629
Sınıfımızın ufak tefek ve hafif siklet kızlarındandır. Kızlar arası kısa boy rekorunu halen elinde tutmaktadır. Kendisine sorarsanız o, halinden memnundur. Ayrıca bu haliyle çok da sevimlidir. Yatılı olduğu için tatillerden önceki günler pek izine rastlanmayan Şebnem büyük bir David Cassidy hayranıdır. Bunu defterlerinin ve kitaplarının üstünden de anlamak mümkündür. En büyük zevki diğer yatılı arkadaşlarıyla sınıfa salına salına girmek olan Şebnem’e mutluluklar dileriz.
TORCH 1977  /  3-F 2007
Üç senedir köşesinde sakin sakin oturur, teneffüslerde ise, ya yatılı arkadaşlarını görmeye gider ya da onlar Şebnem’i ziyarete gelirler.
Okul dışında ise, son derece faaldir. Rükzan Hanım’ın gönderdiği hiçbir açık oturumu, konferansı ve tiyatroyu kaçırmaz.
Şebnem, fen derslerine fitil olduğu halde, fikir tartışmalarında özellikle gidilen konferans ve açık oturumların eleştirilerinde, rakipsizdir. Bunun nedeni, geniş kültürü ve okuduğu sayısız kitaplardır. Rükzan Hanımın kompozisyonda en sevgili talebesidir. Diğer derslerde ise, uyumayı ve teneffüslerde bir tur attıktan sonra uykuya devam etmeyi alışkanlık haline getirmiştir.
Kendini ilgilendirmeyen konularda fikir yürütmez.
Buraya kadar Şebnem’i çok sessiz tanıttık. Ama, bir de şu boş ders denen mutlu anlarımız var. Boş derslerde Şebnem’in bütün uyuşukluğu gider, keyfi yerine gelir. Hemen kürsüye geçer ve kürsü fasıl heyetini kurar, alem başlar.
Şebnem’in sevdiği şeylerden biri de, Türk filmlerini tefe almaktır. Kısacası, bazan tamamen şamata, bazan ise çok ciddidir.  Mutluluk ve başarılar.