ÜLKÜ FIRAT
İLK MEŞALE 1971  / 3-G 543
Sınıfımızda en samimi sıra arkadaşımdır. Ülkü, zeki çalışkan ve daima başarılıdır. Cana yakınlığı ve iyilikseverliğiyle sınıfımızda herkesin sevgisini kazanmıştır. Ayrıca temiz giyinişi, düzgün saç tarayışı ile dikkatleri üzerine çeker. Bilhassa papyonu ile serbest giyim günlerinde ve arkadaş toplantılarında taktığı fularını unutamayız. Basketbol ve yakan top oynamayı çok sever, tatlı şakaları, güzel esprileri hepimizin hoşuna gider. Kendisine gelecekte üstün başarılar ve ömür boyu mutluluklar dileriz.
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-R 1580
«Mefküre» namı ile çağrılan bu arkadaşımız sınıfımızın zeki ve çalışkan simalarındandır. Matematik ve Sosyal bilgiler derslerini sever. Bütün sporlarda başarılıdır. Arkadaşlarla sık sık pinpon maçları yapar. Sınıf basket ve futbol takımlarının değişmez elemanıdır. Doğum günü partilerini hiç kaçırmaz ve çok güzel dans eder. Ayrıca çok güzel giyindiğini de (beymen) eklemek gerekir. Ülküye hayatta her şeyin gönlünce olmasını dileriz.
 
TORCH 1977  /  3-İ 1090
Sınıfın en sessiz, sakin ve kendi halindeki öğrencilerinden Ülkü’nün sesi genellikle pek duyulmaz. Hem Renan’ın yanında oturup hem de nasıl sessiz kalabildiğine şaşmamak elde değil. Derslerde çok az sesinin çıkması ve etrafına karşı daima saygılı davranışlarıyla tüm öğretmen ve arkadaşların sevgisini kazanmıştır. Sabahları sınıfın ortak özelliğini bozmayarak geç gelen Ülkü de, diğer LORDLAR KAMARASI üyeleri gibi masa tenisine düşkündür. Ayrıca basketbol ve futbolu da sever. Sınıf basketbol takımının başarılı elemanlarındandır. Hiç birşey üzerinde iddia etmeyen ve herkesin huyuna giden bir karekteri olmasına rağmen karar verdiği zaman da fikrinden caydırmak oldukça güçtür. Genellikle düşünceli ve dalgın görünen Ülkü her nedense çalışmasına rağmen Tarih ve Coğrafya derslerini bir türlü beceremez. O.D.T.Ü. Makina mühendisliğine girmek isteyen Ülkü ye başarılar.