AHMET ERCENGİZ
TORCH 1977  /  3-F 2284
Aramıza katıldığı günden beri ciddi mi, yoksa gırgır mı olduğunu bir türlü anlayamadık.
Yalnızca bildiğimiz bir gerçek var ki, o da, masum bakan gözlerinin çevresindeki herşeyi bir film gibi kaydettiği ve gerçekten çok zeki olduğu.
En arkada oturur ve derslerde pek sesi çıkmaz. Fakat çevresindekilerin ağızları hep kulaklarına varır. Bu nedenle hocalar onun ciddi bir arkadaş olduğunu iddia ettiklerinde çevresindekiler şiddetle karşı koyar.
Sınıfa ilk geldiğinde, son on yılın tek armalı öğrencisi olması nedeniyle bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. Bir süre geçtikten sonra armasız bile olsa, tüm dikkatleri üzerine çekebileceğini ve kendine has tavırları ile hepimizin sevgisini kazandığını hepimiz farkettik.
Hiç çaktırmadan söylediği sözler, çalışmadan hocanın gazabı olarak adlandırdığı sözlülerden iyi not alması, ince zekasının bir örneğidir.
En büyük zevklerinden biri de kış aylarında öğle teneffüsünde Kurtuluş Parkına gitmek ve buz kırmaktır. Tabii bunun doğal sonucu olarak öğle banyosunu da alır ve öyle gelir!
Hayatta başarıya ulaşman için yeterince hırs, güç, güven ve zekaya sahip olduğun için her dilediğini başarmanı diliyoruz ve inanıyoruz.