AZRA RONA 9 Nisan 2011
 GENÇ MEŞALE 1974  /  3-L 2913
Sınıfın Tvviggy’si Azra, çok tatlı, iyi kalpli, sevimli bir arkadaşımızdır. Herkesin kalbini kolaylıkla kazanan Azra sınıfın en aranılan kızlarından biridir. Koridorda kibar, ince bir kızı kendine has yürüyüşüyle görürseniz, onun Azra olduğunu hemen anlarsınız. Spor olarak kendisine Teakwan do’yu seçmiştir. Beden ve müzik derslerinde de diğer derslerde olduğu gibi başarılıdır. Yapışık ikizi Belma’dan hiç ayrılmaz. Allah ayırmasın. Azra’ya hayatta başarılar dileriz.
 TORCH 1977  /  3-H 2853
İşte incecik bir vücut, kıvırcık saçlar, tipik gözlüklerle bizim sevimli Azra’mız. Tertemiz, insan sevgisi ile dolu olan bir kalbin yanında neş’e kaynağıdır o. Olayları anlatması, canlılığı, içtenliği hepimizin kalbinde yer etmiştir. Fikirleriyle, görüşleriyle, hatta giyinişiyle bile bambaşkadır o.
Canlılıkla, iyi niyetle, yaşamla dopdoludur. Olaylara çoğu zaman duygusal açıdan bakması kendisinin üzülmesine neden olur. Halbuki Azra’mız, doğruyu, güzeli, kısacası en iyiyi mantığıyla bulabilecek, gerçek iyiyi, kötüden ayırabilecek bir kişidir.  Değer yargıları saplantılardan uzak ve ilginçtir. Arkadaşlık kavramına verdiği önemi en iyi simgeleyen de kendi arkadaşlığıdır. Hiçbir arkadaşı o’nun gözündeki değerini yitirmez, yitiremez. Bunu da biz Azra’nın kişiye olan sonsuz ve güçlü sevgisine, sarsılmaz güvenine bağlıyoruz. Ani olaylar karşısındaki şaşkınlığı, kızdığı zaman yüzünün mimikleri, üzüldüğü zamanki durgunluğu, o canlı, iyimser anlarından o kadar farklıdır ki, böyle durumlar hemen anlaşılır yüzünden, etkileniverir hareketleri.  Doğruluğuna inandığı kavramları sonuna kadar büyük bir inançla savunan Azra’mızı hep böyle görmek istiyoruz, inanıyoruz ki sen, iyi niyetin, kalbinin temizliği ve yitirmediğin sevginle çevrene mutluluğu öğretebileceksin. Unutma! Duygularını yenebildiğin zaman daha da güçlü olacaksın.