4 TAYFUN ÖZTÜRK
3-I-00004-TAYFUN OZTURK Kısa boyuna rağmen en arka sırada oturan Tayfun, görüş uzaklığı ve önündeki uzun boylu arkadaşlar konusunda sürekli şikAyet eder. Yine de Tayfun kısa zamanda sınıfın sempatisini kazanmış «popüler kişiler listesi »ne girmiştir. Tayfun’u kısaca mert ve dürüst bir arkadaşımız olarak tanımlayabiliriz. Bu ciddi tanıma Tayfun’un derslerde mırıltı halinde hiç aralık vermeksizin konuşmasını ve enteresan şapkasını da eklemek gerekecektir. İleriki yıllarda Tayfun’un bizleri unutsa bile, ön sıralarda bulunmasını isteriz. Arkadaşımıza III- İ’den başarılar ve mutluluklar…
  97 ECE ÖĞÜNÇ
 3-I-00097-ECE OGUNC Kendisine has yürüyüşe, konuşmaya ve güleryüze sahip olan sevimli Ece… Ders çalışmaktan zevk aldığını sandığımız bu kardeşimiz kendine özgü bir şiveyle konuşur İngilizceyi. Ece’nin mizahı yönü de çok kuvvetlidir. Birçok olayları karikatürize ederek naklederken, havadisin sonunu getirmeden gülmeye başlar. Şans deyince aklımıza Ece gelmelidir. Sınıf listesinin başında olması, öğretmenin yoklama mı yoksa sözlü yapmak amacıyla mı ismini okuduğunu karıştırmasına neden olur. Cici Ece’ye başarı dolu bir yaşam dileriz.
  129 LALE DURUPINAR
3-I-00129-LÂLE DURUPINAR LAle, sınıfımızın gerçekten görülmeye değer öğrencilerindendir. Onunla karşılaştığınız an sizin de LAleyle beraber, hiç sebepsiz kahkahalar atıvereceğiniz muhakkaktır. Arkadaşlarına sözlülerde yardımcı olduğu gibi, dediğini yapmadıkları an onları çekinmeden azarlar. Fakat çabuk sinirlenmesi kadar, hiddetinin hemen geçmesi de dikkati çeker. Kolsuz Kahraman filmlerinin etkisinden olacak, örgüsünü tek elle örer. Güzel sanatlara olan ilgisini de resim ve müzik derslerinde gösterir. LAleye mutluluklar dileriz.
  159 HATİCE KUNTER
3-I-00159-HATICE KUNTER Daima gülen bir yüz, herkesin iyiliğini isteyen temiz bir kalp, işte sevimli Hatice’miz… Soğuk esprilerle sululuktan nefret eder. Hatice’nin kaşları çatılırsa sakın fazla ileri gitmeyin. Derslerde ve teneffüslerde O’nu daima Nur’la beraber görürsünüz. Hatice’nin ne zaman heyecanlandığını anlamak güç değildir. Özellikle tahtaya kalktığında heyecanının belirtisi olan el hareketleri dikkati çekecek kadar çoğalır. Saçlarının güzelliği bütün sınıfça bilinir. Bu yüzden saçlarının sık sık çekilmesinden şikAyet etmemesi gerekir. IIIİ’den Hatice’ye başarılar…
  161 NUR HEPER
3-I-00161-NUR HEPER Güldüğü zamanların az olmasına rağmen hayat felsefesi; «Life is a camera, so please smilc.» dır. Herkesçe bilinen bu sözü tercih edecek en son kişinin Nur olacağını sanırdık. Hareketleri çok doğal olan Nurun bizler için yaptığı fedakArlıkları unutmamıza imkAn yoktur. Sakin tavırlı arkadaşımızı değiştirmeyi Hatice dahi başaramamıştır. Nur, sınıfımızda resim dersindeki başarısını eline geçen kAğıt parçalarını kendine özgü usülüyle boyayıp değerlendirmesine borçlu olan tek kişidir. Nur’un istediğini elde etmesi dileğimizdir.
  177 GÜL KÜRKLÜ
 3-I-00177-GUL KURKLU Sınıfımızın sevimli «Gül»ünü her zaman neşeli görmeye iyice alıştık. Davranışları, esprili konuşmalarıyla kendini hemen sevdiren Gül’ümüz ders aralarında bile folklora olan ilgisini ortaya koymaktadır. Fen derslerine duyduğu antipati nereden gelmiş bilmiyoruz ama Sosyal Bilgiler de üstün başarısı herkesçe bilinir. Gül, sınıfımızın en ünlü taklitçisidir. Boş geçen derslerimizi bu yeteneğiyle değerlendirir. Her gün yeni bir çift çorap giyerek basketbol ve diğer sporlara olan ilgisini giyimiyle de kanıtlar. Gülücüklerinin hiç solmaması dileğiyle…
  183 AYSU TERZİBAŞOĞLU
 3-I-00183-AYSU TERZIBASIOGLU Bir bebek kadar güzel yüzü, zarif hareketleriyle Aysu’yu herkes sever. Kendisini «tipsiz» olarak tariflemesi gözlerinin bozukluğundan mı yoksa iltifat beklediğinden mi bilemiyoruz. Tavırlarındaki zerafetin büyük bir kısmının Kars ve Kafkas ekiplerindeki başarısından geldiğini sanıyoruz. Aysu, çok sessiz tanındığı halde Gül’ün yanında bu özelliğini yitirdiğini görürüz. Aysu’nun yüz ifadesinden aralarında nasıl bir konuşma geçtiğini anlamak mümkündür. Gereğinden fazla alçakgönüllü olan, bu yüzden de çok sık hayal kırıklığına uğrayan arkadaşımıza mutluluklar ve başarılar dileriz.
  206 MUSTAFA KUYUCU
 3-I-00206-MUSTAFA KUYUCU İki kahkahanın bir pirzola yerine geçeceğini varsayarsak Mustafa’nın sıhhatini neye borçlu olduğunu hemen anlarız. Sınıfımızın espri makinası olan Mustafa ileride iyi bir politikacı olabilir, zira bütün dersler boyunca öğretmenlere fark ettirmeden ustalıkla konuşur. Bu konuşmaları ve renkli esprileri Oğuz’u çoğu kez kahkahalarla gülerken ele vermiştir. Başkalarını kızdırmak Mustafa’nın en büyük zevkidir. Ancak (eski) aksi olduğunda bu zevkin en ufak parçasının dahi kalmadığını kolayca görebilirsiniz. Mustafa’ya kahkaha dolu bir yaşam dileriz.
  231 MELTEM KESKİN
 3-I-00231-MELTEM KESKIN «Meltem, Milteeeem !… «Evet, bu çağrıların hiçbir kızgınlık belirtisi göstermeyen, sabırla cevap veren lllİ’nin sevimli Meltem’i.. Ancak şöhretinin sırrını bize açıklamamaktaki ısrarı nedendir bilmiyoruz. Belki de herkesin, her şeyin eleştirisini yapma ve bu konuda şiir bile yazma yeteneğine sahip olmasındandır. Meltem’in son derece merak ettiğimiz yönlerinden birisi de her ders tahtaya kalkmasıdır. Öğretmenlerimizin bu derece büyük bir istekle Meltem’i kaldırmaları gerçekten ilginç… Meltem’e daha şöhretli ve başarılı günler dileriz.
  237 RENGİN ATA
3-I-00237-RENGIN ATA Sınıfımızın sessiz ve ciddî Rengin’i her dersi fazlasıyla çalışıp ezberlemesi, özellikle «hiçbir şey bilmiyorum» dediği günler en yüksek notu alması ile dikkati çeker. Edebi eserler arasında SEMAVER’e aşırı ilgi duyan arkadaşımız, bu hikAyeyi Mustafa’dan dinleyince gözyaşlarını tutamaz. Bu durum sınıfta yerini değiştirmek zahmetine katlanmasına neden olmuştur. Defterlerinin son derece düzenli oluşunun sırrını uzun araştırmalar sonunda keşfettik. Laf aramızda, harfleri cetvelle çizi yormuş. Rengin’e bütün yaşam boyunca mutluluklar…
  406 ZAFER DURSUNKAYA
 3-I-00406-ZAFER DURSUNKAYA Rahatına son derece düşkün olan Zafer, yakın zamana kadar sınıfa büyük bir minderle gelirdi. Fen ve matematik derslerine duyduğu ilginin aşırılığı nereden gelmiştir bilmiyoruz. Ama, ünlü matematikçilerin çözemedikleri noktaları ispatlamaya çalışması onun zekAsının değerini bir kez daha ortaya koyar. Güzel piyano çalan Zafer’in satranca da büyük merakı vardır. Gün geçtikçe artan yenilgileriyle bu merakı ölçülürse, Zafer’in ileride Dünya Satranç Şampiyonasının rakipsiz kahramanı olacağı açıktır. Zafer’e başarılar dileriz…
  504 EMRE AYGEN
3-I-00504-EMRE AYGEN Emre, III-İ sınıfının sevilen, eğlenceye olan düşkünlüğü ile tanınan bir öğrencisidir. Arkadaş toplantılarının onsuz tadı olmaz dersek yalan söylemiş olmayız. Emre’yi sabahlan okula gelirken bir köşeden seyrederseniz, soğuktan kızarmış yüzü, astronot kıyafetiyle sizi de güldüreceğinden emin olabilirsiniz. Zira onun tipik, kahkahaları karşısında kimse dayanamamıştır. Derse kalktığında tahtanın önünde ileri geri yürümesi Em re’nin ayrı bir özelliğidir. Teneffüsleri kantinde, öğle tatillerini yemekhanede geçiren Emre’yi okulda aramak şanssızlığına uğramayasınız. Sevgili Emre’ye mutlu bir yaşam dileriz.
  524 EROL GÖZEN
3-I-00524-EROL GOZEN Beden Eğitimi dersinde başarıdan başarıya koşan Erol, atletizm takımında sınıfımızın adını duyuran tek kişidir. Erol’un en şaşırtıcı yanı, fazla ders çalışmadığı halde iyi notlar almasıdır. Ders sıralarında fazlaca göze çarpan davranışları olmadığı halde sınıftaki en ufak gürültüde yükselen «Please, stop talking !» sesi Erol’dan başkasının değildir. Müzik derslerinde son derece güzel şarkı söylemesi Erol’un sık sık tahtaya kalkmasına nedendir. Erol ileride iyi bir atlet mi yoksa müzisyen mi olacak merak ediyoruz.
  568 OĞUZ ERDİNÇ
3-I-00568-OGUZ ERDINC IIIİ sınıfının kapısından başını uzatırsanız, en arka sırada uzun boyuyla Oğuz hemen gözünüze çarpar. Boyu, Oğuz’un başına büyük dertler açmıştır. Zira derslerde Mustafa’nın esprilerine gülmek için başını sıranın altına sokmak ve çıkarmakta güçlük çekmektedir. Akordionu büyük bir ustalıkla çalan Oğuz, son günlerde folklora ilgi duymağa başlamış, girdiği ekiplerin sayısını kendisi de şaşırmıştır. Günü gününe çalışmasını bilen bu arkadaşımız başarısını devamsızlığına borçlu olduğunu belirtmekten çekinmez. Oğuz’a başarılar dileriz…
  636 MEHMET BOZTÜRK
 3-I-00636-MEHMET BOZTURK Dalgınlığı bütün sınıfça bilindiği için, öğretmenlerimizin Mehmet’i çağırmalarını dürtüklemeler izler. Derslerde açık pencere önünde etrafı seyreden, uyarmalar üzerine pencereyi kapatıp hayaller kuran arkadaşımızın ne düşündüğünü kimse anlayamamıştır. Mehmet’in aslında çalışılacak konuyu bir defa okuması belleğine yeterince yerleşmesini sağlar. Ancak, okurken de hayal kuruyor mu bilmiyoruz. Sohbetleriyle tanınan arkadaşımızı derslerde dinleme şanslılığına ulaşırsanız dersten uzaklaşıp, başka bir Aleme dalacağınız bir gerçektir. İleride Mehmet’in iyi bir basketçi olacağını umuyoruz. Arkadaşımıza başarılar dileriz.
  650 MEHMET ŞÜKÜROĞLU
 3-I-00650-MEHMET SUKUROGLU Esprileriyle dersleri sık sık kesen Mehmet’e kimse kızamaz. Zira esprileri o kadar zamanında ve tatlıdır ki hepimiz hatta öğretmenlerimizi bile kızacakları yerde güldüler. Mehmet’in en büyük zevki karikatür çizmektir. Bu nedenle her anını bir sonraki resim dersine yetiştirmesi gereken karikatürleri (geç) düşünmekle geçirir. Mehmet’in en enteresan özelliği gözlerinin rengidir. Birisi yeşil, diğeri kahverengi olan gözlerine bakabilmek gerçekten güçtür. Neşeli arkadaşımızın tüm yaşamının renkli geçmesini canı gönülden dileriz.
  706 EKMEL ALTAY
 3-I-00706-EKMEL ALTAY IIIİ sınıfına girer girmez en ön sırada afacan yüzü ve davranışlarıyla Ekmel hemen dikkati çeker. Yaptığı esprilere çok güvendiği halde niçin kendisinden başka kahkahalarla gülen olmadığını düşünür durur. Ekmel’in konuşma şekli de oldukça ilginçtir. Her kelime arasına soktuğu «ııı….» lar düşünmek için hazırladığı boşluklardır. Ekmel’i sınıfımızda sevmeyen yoktur. Çay ve partilerin aranan insanı sempatik Ekmel’e mutluluklar dileriz.
  716 SEMİH VARDAR
 3-I-00716-SEMIH VARDAR Semih, tehlikeli basketbol hastalarındandır. Tuttuğu takımı hiç kimseden çekinmeden savunması, Semih’i çoğu zaman kırıcı yapar. Öğretmenlerin anlattığı her konuyu tekrar dinlemekten büyük zevk duyar. Sınıfta hiç konuşmadığı halde bu konuda neden çok sık ihtar alır bilmiyoruz. Kahkahaları ile ün yapan arkadaşımızı öğretmenler çok sever, her fırsatta velisini överler. Arkadaşımız, sözlüye kalktığında daha ilk soruyu cevaplarken zil çaldığı için kendisini çok şanslı sayar. Pek çok kişinin bu duruma imrendiğinden emin, gururla yerine oturur. Kibarlığı ve iyi yürekliliği ile tanınmış olan kardeşimiz Semih’e başarılar…
  798 BİLGİN SÜMER
 3-I-00798-BILGIN SUMER Sessizliğin yararını kabul eden diğer bir arkadaşımız da Bilgin’dir. Ne teneffüs, ne ders; hiçbir şey kardeşimizi fazlasıyla konuşmaya itmez. Bu durumu ders anlatmasında da görüldüğü için sessizliğinin tek zararıdır diyebiliriz. Her şeyi iyi yönleriyle kabul etmek istemesine rağmen Biigin’in güldüğünü hiç görmedik. Kendisine özgü sesi ve konuşmasıyla Bilgin’i hemen tanırsınız. Takıldığı konularda «ismi» ile kendisinin uygun olmadığı» sözünü çok sık işittiğinden sanırız. Arkadaşımıza ileride gerçek bir bilgin olması dileğiyle başarılar…
  808 ZAFER İBRİŞİM
3-I-00808-ZAFER IBRISIM Dört yıldır aramızda sessiz, efendi, ağırbaşlı bir arkadaşımız vardır. Derste konuştuğuna pek ender tanık olduğumuz bu kişi Zafer İ.’den başkası değildir. Her konuda dürüst davranan, sözünü sakınmayan arkadaşımız, hepimizin sevgisini kolayca kazanmıştır. Spora duyduğu ilgi o kadar büyüktür ki bileğini inciterek oyunlara katılamaması yüzünden günlerce matem tutmuştur. Elişi derslerindeki başarısı Zafere resim öğretmenimizin gözünde bir ayrıcalık sağlamıştır. Yaz tatillerindeki maceralarını en ufak detaya kadar inerek zevkle anlatan Zafer’in büyük adam olup Antalya’ya yerleşmesini dileriz.
  813 CANAN ERTÜRK
3-I-00813-CANAN ERTURK Ezberleme yeteneğinin üstün olduğunu kendisi de bilen Canan sözlülerde durmaksızın ve seri şekilde konuşmaya özellikle dikkat eder. Canan’ın inatçı ve hırçın görünümünün altında altın gibi bir kalbi olduğunu hepimiz biliriz. Bale, müzik, spor önemli uğraşlarındandır. Özellikle yazın tenis, kışın voleybol Canan’ın zamanını dolduran zevklerindendir. Sevimli, güzel gözlü bu arkadaşımıza yaşam boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  1075 ZİNNUR OĞUZ
 3-I-01075-ZINNUR OGUZ Sınıfımızın tatlı dilli, güze! gözlü Zinnur’u ileride usta bir ahçı olabilir. Zira sık sık hastalanıp (!) okula gelemediğinde mutfaktan çıkmadığını özel dedektiflerimiz tespit etmişlerdir. Zinnur’la sakın şaka yapmayın, yoksa size hemen küser, hatta saldırısına da uğrayabilirsiniz, ama bu uzun sürmez hemen barışır. İşiniz acele ise Zinnur’a rastlayayım demeyin. Aksi halde saatlerin nasıl geçtiğinin farkında olmazsınız. Zinnur’umuzun ileride ünlü bir tiyatro aktristi olup, ayna karşısında rol yapmaktan kurtulması en büyük dileğimiz.
  1224 ATEŞ ALPMAN
 3-I-01224-ATES ALPMAN Ateş ve leblebi birbirinden ayrılmaz iki dosttur. Avucunda veya ağzında her an görülen bu taneler onu çoğu kez ele verir. Zira Ateş’i ortadan kaybolduğu zamanlar, yerdeki leblebi tanelerini izleyerek bulduğumuz bir gerçektir. Derslerde başımıza çarpan leblebilerin göndericisini bulmak güç değildir. Sınıfın girdisine çıktısına fazla karışmayan arkadaşımızın en faal olduğu ders SClENCE’dır. Öğretmenimizin sözlü yapacağını hissettiği an tahtaya kalkar ve her zaman değişik özürlerle tekrar yerine oturur. Ateş’e sağlık ve leblebi dolu bir yaşam dileriz.
  1243 SERPİL AÇIKGÖZ
3-I-01243-SERPIL ACIKGOZ Kendinden emin tavırları, sözlülerde anlayamadığımız bir nedenle ağlamaklı olan, yüzü ile Serpil, başarısının zekAsına bağlı olduğunu ispatlayabilmek için büyük çaba harcar. Derslerde hem konu, hem de çevresiyle ilgilenebilmek yeteneğine sahiptir. Spor ve müziği söyleyen arkadaşımız kavga etmekten nefret eder. Serpil’i, Canan’ın bir parçası olarak kabul etmek gerekir. Aralarındaki sonu gelmez tartışmalarda yenilgiye uğramaktan hiç hoşlanmaz. Büyük bir laboratuara sahip olup, isminin kimya kitaplarına geçeceğinden emin olduğumuz Serpil’e başarılar dileriz.
  1607 MANOLYA TOKALI
3-I-01607-MANOLYA TOKALI Sınıfımızın akıl hocası, tatlı Manolyasını nerede ararsanız orada bulursunuz. Okulumuzda muhtar, seçimi olsaydı tereddütsüz herkesin yardımına içtenlikle koşan arkadaşımızı aday gösterirdik. Yemekli davetlerde sakın Manolya’nın yanına oturmayın, zira tabağınızın nasıl boşaldığını anlayamazsınız. Çok güzel konuşması en az bizler kadar öğretmenleri de etkiler. Resimleriyle herkesi büyüleyen Manolya’nın, yönetmen olmak en büyük idealidir. Her sabahı «GÜNAYDIN» yerine «BUGÜN REJİME BAŞLIYORUM» demesi bu idealiyle ilgili midir bilmiyoruz. Manolya’nın isteklerini gerçekleştirebilmesi en büyük dileğimizdir…
  1680 SELİM AKARSU
 3-I-01680-SELIM AKARSU — Selim Akarsu! — SELİM AKARSUUU! — Şey… present pardon here  amaan burda…Selim’in bu şaşkın hali sadece yoklamalarda görülür. Sözlüler Selim için yazılı sınavlardan çok daha önemlidir. Ön sıralarda oturan arkadaşların yardımını sağlamak amacıyla onlara öğretmen yanında iken dahi suflörlük eder. Kendisine özgü İngilizce telAffuzu Selim’i çoğu kez ele verir. Çeşitli düzeltme çabalarımız şu ana kadar işe yaramamış, Selim ısrarla aynı tür konuşmasına devam etmiştir. Selim’in ileride iyi bir suflör olacağını sanıyoruz.
  1689 DİLBER DİNÇOL
 3-I-01689-DILBER DINCOL Önümüzdeki yıllarda eşine kolay kolay rastlayamayacağımız dan emin olduğumuz Dilber’i, ne kadar övsek yeridir. Herkesin iyiliğini düşünen, düşüncelerini uygularken kendisini geri plAnda bırakmaktan kaçınmayan Dilber’in her davranışı örnektir. Onu kızdırmak bile mümkün değildir. Güler yüzlü Dilber’in «35 YAŞ» şiirini okurken neden fazlaca hislendiğini, her defasında devam edemeyip yarım bıraktığını kimse anlayamamıştır. Düzenli çalışan, çalışmasının karşılığını alabilen Dilber, her zaman azimli ve isteklidir. Dilber’e candan dileğimiz hiç değişmeden, özelliklerini koruyarak lAyık olduğu başarı ve mutluluğa ulaşmasıdır.
  2093 EMİNE ALPAY
 3-I-02093-EMINE ALPAY Bazen Zehra, bazen Emine olarak çağrılan arkadaşımız, isimlerini tereddütsüz benimsemiştir. Aramıza bu yıl katılan Emine’nin sınıfta konuştuğu kişilerin sayısının 10’a ulaşmadığını belirtmeliyiz. Bu derece aşırı bir sakinliğe bürünen arkadaşımızın dersleri kusursuzdur. Özellikle İngilizce derslerindeki başarısının sırrını büyük bir özenle saklamaktadır. Numaralı gözlüğünü sürekli takması sadece gözlüklüyken «EMİNE» olarak tanınmasına neden olmuştur. Sözlü ve yazılı sınavlarda Emine’nin heyecanlandığını kimse görmemiştir. Pek çoğumuzun heyecanlanarak kaybettiklerimiz, 0nun için söz konusu değildir. Emine’nin mutluluğu hepimizin dileğidir.
  2104 CAN CİN
 3-I-02104-CAN CIN «BEN YALINIZ VE HASSAS BİR İNSANIM…» Sınıfımızın medarı iftiharı Can’ı hemen tanıdınız değil mi ? Her derste adı en az üç defa geçen bu popüler arkadaşımıza daha uygun bir soyadı bulunamazdı. İçindeki tüm neşeyi sınıfa dağıtan Can’ın sözlüdeki arkadaşlarını mutlaka kurtarmasının kişisel yeteneklerinden teki olduğunu öğrendik. Sizlere Can’la ilgili tek tavsiyemiz Onunla kötü olmamanızdır. Aksi halde yaşam boyunca unutamayacağınız güzel sözler işitirsiniz! Yüzünden tebessümü eksilme yen, iyi bir sporcu olan Can’a başarı ve mutluluklar dileriz.
  2108 SAİT KARAGÜL
3-I-02108-SAIT KARAGUL İsminin sık sık Suat’la karıştırılması karşısında bazen üzgün, çoğunlukla memnun gördüğümüz Sait, bu karışıklığı önlemek için hiçbir çaba göstermez. Aramıza geçen yıl katılan arkadaşımızın davranışları bilinçli, konuşmaları tutarlıdır. Bazı yersiz azarlamalar dışında, öğretmenlerle çok iyi geçinir. Dürüstlüğü elden bırakmaması Sait’e en yakışan yönüdür. Çalışmadığı zamanlar asla mazaret ileri sürmemesi çok şey kazandırmıştır. Kendisine mutluluklar dileriz.
  2136 HAKAN OGAN
 3-I-02136-HAKAN OGAN Okul kapısında, yakasında trafik rozetiyle sık sık görülen ve çoğu arabaların hasara uğramasına neden olan Hakan’ın en büyük derdi el kol hareketlerinin sürücüler tarafından yanlış anlaşılmasıdır. Öğretmenlerle ciddi tartışmalara girmesi, fikrini olduğu gibi ileri sürmesi yüzünden öğretmenlerin gözünde bir ayrıcalık kazanmıştır. Çok iyi koşmasına rağmen dizinin ağrısını (!) ileri sürerek atletizm takımından kendisini kurtarmıştır. Başında sürekli gördüğümüz makas darbeleri Hakan’ı daha sevimlileştirir. İleride Hakan’ın saçlarını dileğince uzatması, dürüstlüğünden hiç kaybetmemesi arzumuzdur.
  2188 SUAT CANDANSAYAR
 3-I-02188-SUAT CANDANSAYAR Ve karşınızda Suat… Sınıfımızla ilgili her olay ve konuda hiç olmazsa ismi geçen ünlü kişi. Herkese karşı çıkmaktan zevk duyan arkadaşımızın bu huyu her zaman kendisine zarar vermesiyle açığa çıkmıştır. Okul idaresinin uzun saçlarına kızması üzerine sıfır numara traş olup, soğuk algınlığının halA devam etmesi bu huyuna ufak bir örnektir. Suat’ı son günlerde, dünya üzerinde kusursuz insan bulunamayacağını ispatlamak amacıyla hepimizin zayıf noktalarını araştırmakla meşgul görmekteyiz. Suat’a araştırmalarında başarılar dileriz.
  2216 BURAK KANSA
 3-I-02216-BURAK KANSA Aramıza bu yıl katılan Burak’ın derslerde de, teneffüslerde de sesini duymak önceleri mümkün olmadı. Ancak kısa bir süre sonra hepimiz gerçek Burak’ı tanımak mutluluğuna eriştik. İlk olarak yardımseverliği ile ün yaptı. Daha sonra, özellikle İngilizce derslerinde, sesi yükseldi. Burak, telAffuzuna çok güveniyor olmalı ki, konuşmasını herkese duyurabilmek için büyük çaba harcar. Burak’ın sınıfta en iyi geçindiği ve her konuda anlaştığı tek kişi Ekmel’dir. Aralarındaki kuvvetli bağa güvendiğinden olacak, Ekmel’e söylediği sözler pek unutulur cinsten değil. Burak’a başarılar dileriz.
  2444 CEM KANGOTAN
3-I-02444-CEM KANGOTAN Hani çok iyi çocuklar şu Cem değil mi arkadaşlar? Sakin sakin otururken birden tahtaya kalkması, istendiğinde veya bir şey sorulduğunda önce kızarır, sonra sağa sola dönerek derdini anlatmağa çalışır ve nihayet ayağa kalkar. Basketbola düşkünlüğü çoğu kez yemek yemeyi unutturur Ceme. Arkadaşımız ders anlatırken çeşitli tonlarda «YES» sesleri çıkardığı halde, kendisi anlatacak pek bir şey bulamaz. Hepimizin çok sevdiği bu arkadaşımıza ömür boyu huzur ve sağlık dolu günler dileriz.
  2464 İSMET ALINCA
 3-I-02464-ISMET ALINCA Sınıfımızın en efendi, en masum öğrencisidir İsmet. Ancak, çoğunlukla yersiz suçlanması, arkadaşımızı fazlasıyla üzer. Çok hassas olduğu sık sık gözlerinde biriken bazen de boşanıveren yaşlardan anlaşılır. Sözlüye kalktığı zamanki davranışları İsmet’i bir kat daha sevimleştirir. En önemli ders bile İsmet sayesinde önemini yitirir. Tebeşir kolu olan arkadaşımız her ders öğretmenleri ve bizleri inim inim inletir. Kısaca İsmet, sınıfımızın aranan öğrencisidir. İsmet’e 3 İ’den başarı ve mutluluklar dileriz.
  2579 AYŞEN COŞKUN
3-I-02579-AYSEN COSKUN Dersleri daha iyi izlemişini sağladığından mı, yoksa kendisine uğur getirdiğine inandığından mıdır bilmiyoruz. Ne zaman baksak Ayşe’nin elinde bilmeceli yüzüğü ile oynadığını görürüz. Çoğu kişinin sinirini bozan bu yüzüğü yok etmek amacıyla kurduğumuz gurup ne derece başarılı olacak bakalım. Ayşen —yüzüğü bir yana— dikkatli bir ders dinleyicisi, kaliteli bir eleştirmem, iyi bir müzik habercisidir. Konuşmaya başladığında herkes onu, büyük bir zevkle dinler. Okulumuzun iyi bir kırmızı kalem tüketicisi olan Sevgili Ayşen’imizin bir kırtasiye açmasını dileriz.
  2627 VUSLAT YURTÇU
3-I-02627-VUSLAT YURTCU İlk tanıştığımız günlerde, Vuslat’ın nezleden bir türlü kurtulamadığını sanırdık. Sonrada öğrendik ki eliyle sık sık burnunu tutmasının nedeni, gülmesini engellemekmiş. Vuslat son derece sakin bir arkadaşımızdır. Sadece gerekli yerlerde konuşur. Vuslat’ın en takdir ettiğimiz yönlerinden birisi, diğer arkadaşlarımızdan farklı olarak, aldığı notlarla yetinmesidir (!). Bu konuda itiraz etmekten hiç hoşlanmaz. Hiç ayrım yapmadan çevresindekileri seven Vuslat’ın, ailesine de çok düşkün olduğunu öğrendik. Vuslat’a uzun, başarı dolu bir yaşam dileriz.
  2695 SEDEF KÖPRÜLÜ
 3-I-02695-SEDEF KOPRULU Okul süresince parmağını indirmediğinden sağ kolunda ağrılar hissetmeğe başlayan Sedefi sınıfımızın en sessiz öğrencisidir. Yaz tatillerini geçirmek için en uygun yer olarak İspanyayı seçmiştir. Sedefe duyduğumuz hayranlığın büyük bir kısmı, üç dil bilmesinden gelir. Bizleri sık sık İspanya anılarıyla arenalara götüren Sedef çok iyi kalplidir. Hiç kimsenin kötülüğünü, müşkül durumda kalmasını istemediği hal de, Onu pek az kişi anlayabilmiştir. Sedefin ileride tercüman olacağını sanıyoruz. Illİ’den Sedefe daha başarılı yıllar dileği ile…
  2787 DİLEK TÜRKER
 3-I-02787-DILEK TURKER Güzel sesli Dilek’in, kitap okuması, şarkı söylemesini dinlemek, bahtiyarlığına ulaştığımızdan memnunuz. Dilek’in sakin görünüşüne sakın kanmayın. Ayşen’den başka yakın arkadaşı da yoktur sanmayasınız. Eğer O’nu iyi tanımak isterseniz, hafif batı müziği ve posterlerden söz aç açmalısınız. Ders çalışmağa ayırdığı vaktinden fedakArlık ederek, şarkı sözü ezberlemek en büyük zevkidir. Harçlığının hepsini, poster satın almağa ayırdığından okulda Dilek’i çoğunlukla açlıktan yarı baygın halde görebilirsiniz. Sevimli Dilek’imize mutluluklar, başarılar…
  2888 İLHAN BÜKÜLMEZ
3-I-02888-ILHAN BUKULMEZ Eğer okulda baston yutmuş gibi dolaşan, orta boylu, «güzel en seli» bir arkadaşa rastlarsanız bilin ki O İlhan’dır. Tipi soy ismiyle çok iyi uyum yapan tek kişidir. Aramıza geçen yıl katılan arkadaşımız, bizleri zahmete sokmamak için, her türlü huyunu ortaya dökerek, hepimize büyük bir fedakArlık örneği olmuştur. İlhan’ı herkesin çok sevdiğini itiraf etmeliyiz. Fen derslerinde çok yetenekli olması, diğer derslerle fazla uğraşmasını engeller. Her an aramızda görmekten mutlu olacağımız İlhan’a başarılar dileriz.
  2965 GÜLGÜN VURAL
3-I-02965-GULGUN VURAL Yürüyoruz, üç dört yaşlarında bir çocuk sesi : «Aaaa… kaydey ley, neyeye gidiyoysunuz ben siz ?» Döneriz, ne arayor, bu çocuk, burada diye, Gülgün’ün kahkaha atan yüzünü görürüz. İngilizce derslerinin rakipsiz kahramanı, Gülgün, anket defterlerinde kendisini «BEYNELMİLEL TİPLİ» olarak tanımlar. Ders sırasınca izlediğimiz uslu, sessiz Gülgün’le, zilin çalmasıyla değişiveren Gülgün u bağdaştırmak imkAnsızdır. Genellikle kendi seçtiği arkadaşından meydana gelen gurubuyla görülen Gülgün ile pek az kişi konuşabilme bahtiyarlığına erişmiştir. Dileğimiz, sevimli arkadaşımızın hep neşeli, mutlu olmasıdır
  3236 LEVENT KÜÇÜKEROL
 3-I-03236-LEVENT KUCUKEROL Sınıfımızda kime sorarsanız sorun «Tanrı, özenmiş, bezenmiş, bir boş vaktinde Levent’i yaratmış» diye tanımlar arkadaşımızı. İlk dersin sonuna doğru, karlar içinde, yüzü gözü görünmeyen birisi sınıfa girerse, Levent’in yine dolmuş bulamadığını anlayabilirsiniz. Dersleri büyük bir dikkatle izleyen Levent, her soruya doğru cevap vererek, ders dinlemeyenleri utandırır. Her öğretmenimiz Levent’e bu yönünden dolayı «ÖRNEK ÖĞRENCİ» seçmiştir! Oldukça zeki olan arkadaşımız, bu yeteneğinin farkında olduğundan, ders çalışmak için fazla vakit kaybetmez. Levent’e mutluluklar dileriz
  6085 FATMA HALAWANİ
 3-I-06085-FATMA HALAWANI Suudi Arabistan’lı olan arkadaşımız, tüm okul hayatı süresince milletini son derece iyi bir şekilde temsil etmiş, hepimizin ülkesi hakkında daha olumlu düşüncelere sahip olmamızı sağlamıştır. Herkesle arkadaş olan sevimli Fatma’mızın çok iyi Türkçe konuşması başına dert açmıştır. Nasıl açmasın ? Sene başlarında O’nu Türk zanneden öğretmenler —Türkçe derslerine girmediği halde— kitap getirmediği için boş yere azarlamışlardır. Fatma ile iyi geçinmek çok kolaydır. Ancak kızdırdığınız an karşınızda öğretmenleri bulmanız olağandır. Her türlü mutluluğa lAyık olan Fatma’ya başarılar…