21 NESRİN DEMİRSOY
3-H-00021-NESRIN DEMIRSOY Nesrin, sınıfımızın şirin, çalışkan, faal kızlarından biridir. Sınıfta pancar gibi kızarmasıyla da ün salmıştır. Sınavlarda yediği bütün tekme ve cimciklere rağmen kopya vermemekte inat eden bu arkadaşımız, patates kızartması ve sosisi çok sever. Özellikle jips ve popcorn alışverişleriyle okul kantinini bir hayli kalkındırmıştır. Gülbin’le beraber her gün perhiz yapmaya karar verirlerse de her defasında bir sonraki güne bırakırlar. Bu arkadaşınıza hayatı boyunca mutluluklar dileriz.
  33 JÜLİDE GERÇEKER
3-H-00033-JULIDE GERCEKER İşte 3H’nin sempatik gamzeli, esprili, nüktedan kızlarından biri daha. Her zaman sakin, etliye sütlüye karışmayan Jülideciği sınıfta herkes «Jüli» diye çağırır. Sakin dedik ama, Türklük hakkında söylenen kötü bir söz onu çileden çıkarmaya yeter de artar bile. İşte o zaman patlamaya hazır bir barut fıçısı gibidir. Çünkü, millî duyguları son derece (biraz da aşırı) kuvvetlidir. Sınıfta AAr. Spock’ın bir numaralı hayranıdır. Bu tatlı arkadaşımıza yaşam boyu mutluluklar dileriz.
  48 GÖKHAN KIZILTUĞ
3-H-00048-GOKHAN KIZILTUG Sınıfımızın espritüel çocuğu, sempatik Gökhanımız saçlarının özelliği ve bilhassa İngilizce derslerinde coşmasıyla ün salmıştır. Kurduğu «long sertence» larıyla sınıfı çileden çıkarır. Derslerde bütün gevezeliğine rağmen öğretmen yüzüne baktığında bütün masumiyetini takınır ve oraya buraya «susun yahu» diye bağırmayı ihmal etmez. Sınıfta herkes onun sayesinde birer penfriend sahibi olmuştur. Kendi penfriendleri DanimarkalI kızlar olduğu için övünüp durur. Sevgili Gökhan’a neşe, başarı ve hayat dolu bir yaşam dileriz. 
  50 NAZLI DAMLACI
3-H-00050-NAZLI DAMLACL Cıvıl cıvıl, gözlerinin içi gülen, güzel saçlı, cici mi cici bir arkadaşımızdır Nazlı. Ressamımızın özellikle resim konusunda bizle re büyük yardımları dokunur. (Resim öğretmenimiz duymasın !) Herkesin sevdiği bu altın kalpli arkadaşımız o büyük sessizliğinin içinde her konuda çok başarılı olmasını bilir. Fen öğretmenimizin sempatisini mi yoksa antipatisini mi kazandığını bir türlü anlayamamışadır. Bu sakin, iyi kalpli ve sportmen arkadaşımıza kucak dolusu mutluluklar…
  81 SELDA SUYOLCU
 3-H-00081-SELDA SUYOLCU Sınıfımızın en ağır başlı, olgun, kısacık saçlı, tel çerçeveli gözlüklü kısacası sevimli tiplerinden dir Selda. Onu öğle tatillerinde çantasını toplayıp eve gitmeğe hazırlanırken görebiliriz. Bunun için de mide ve diş ağrıları gibi gayet geçerli nedenler ve özürler bulur (!!!) Selda, ayrıca sınıfta yardımseverliği ve çalışkanlığı ile de tanınmıştır. Bu sempatik arkadaşın her zaman mutlu olmasını dileriz.
  147 AYŞE SOYLU
 3-H-00147-AYSE SOYLU Sınıfımızın en şirin, akıllı, sempatik kızı olan Ayşe, çalışkanlığı ve zekAsiyle dillere destandır. Bu kadar çalışkan olmasına rağmen hepimizin arasına girerek sempatimizi kazanmış, «inek» lAkabı bile almamıştır. Özellikle Türkçecimiz Suat Bey tarafından pek de çok sevilen Ayşe’mizin aynı zamanda gurur duyduğumuz bir özelliği de resimlerini görenlerin hemen büyülenivermesidir. Bu kadar çok ve tutarlı özelliklere sahip olan bu arkadaşımız hiç bir zaman tabiliğini kaybetmemesi ile aramızda değer kazanmıştır. Bebekleri de çok sever. III H sınıfının medarı iftiharı olan Ayşe’mizin bütün hayatı boyunca başarıdan başarıya koşması ve mutlu olması en samimi dileğimizdir. 
  173 GÜLBİN SAVAŞAL
 3-H-00173-GULBIN SAVASAL Sınıfımızdan içeriye girer girmez gözünüze kocaman yeşil gözlü, fıkır fıkır, çok şirin bir kız çarparsa emin olun bu bizim Gülbin’dir. Kendisi dış görünüşüne çok önem verdiğinden derslerden sonra sırma saçlarını dökerek bir güzel tarar. Onun cıvıl cıvıllığı karşısında en sıkıntılı zamanımızda bile olsak hemen neşeleniveririz. Sözlülerde her zaman tavanda, duvarlarda bir şeyler arar gibidir, ama derslerinde çoğunlukla başarılıdır. Sevimli Gülbin’imizin bu şen kahkahalarının bütün hayatı boyunca sürmesini dileriz.
  322 SERDAR KAYIHAN
 3-H-00322-SERDAR KAYIHAN Sınıfımızın basketbol takımı kaptanı, sert bakışlı jönüdür. Çalışkan öğrencilerden olan Serdar’ın İngilizce öğretmenimiz Hepsen Hanımla arası çok iyidir. Kayıhan arkadaşımıza sınıf başkanı yardımcılığı etmekten ve boş derslerde Kayıhan’la kürsüye geçip sohbet etmekten pek hoşlanır. Fen öğretmenimiz Ayfer Hanımla da «special kind of chalk» konusunda bir türlü anlaşamamıştır. Sınıfımızın bu havalı jönüne bütün hayatı süresince başarılar…
  324 HAYRİ SOLMAZ
3-H-00324-HAYRI SOLMAZ Sınıfımızın gözlüklü, toparlak ve de yusyuvarlak çocuğudur. Her ders öğretmenlerimizi nereden bulduğuna hAlA akıl erdiremediğiniz bir takım parlak fikirlerle epey oyalar. Esprileri dünyaca meşhurdur. Fen derslerinde en çok parmak kaldıranlardandır. Çok iyi gitar çalar. Eskiden taekwondo yapması biraz etrafına korku salmasını sağlamıştır. Sınıfımızın bu parlak çocuğunu ilerde daha da parlaması en büyük arzumuzdur. 
  328 ERHAN OĞUZ
 3-H-00328-ERHAN OGUZ Sınıfımızın daima en ön sıralarında, öğretmenlerin gözü önünde oturan, fakat çoğunlukla en kocaman yaramazlıklarını yapan çok cana yakın bir arkadaşımızdır. Resim derslerindeki büyük başarısı yanında diğer derslerinde de pek gayretsiz değildir hani. Bizi daima gerçekten güldüren ton ton fıkraları ve esprileri ile epey eğlendiren Erhan’ın Sarıgülle Mehmetle arkadaşlığı ileridir. Sınıfımızın başlıca yaygaracılarından olan Erhan’a ömür boyu mutluluklar…
  466 KAYIHAN BAĞDATLI
3-H-00466-KAYIHAN BAGDATLI Derslere karşı aşırı sevgisi (!) olan Kayıhan sınıfımızın renkli simalarındandır. Espriler yapıp ders kaynatmakta ustadır. Basketbola olan sevgisinden hafta sonlanın agremanda geçirir. Mümessilimizde, ama bağırıp çağırmamıza engel olamaz, çoğunlukla kaybolan sınıf defterinin peşinde koşar. Yine de iyi bir baş* kandır. Genellikle bahçede leblebi atıp tutarak, çayhanede kahve içerek vakit geçiren bu arkadaşımızın her ders ayrı bir yerde oturması da başlıca özelliklerindendir. Mutluluklar dileriz.
  490 HALDUN MIDOĞLU
 3-H-00490-HALDUN MIDOGLU Haldun sınıfımızın medar-ı ifti-harı, not baremi gerçekten % 100 olan çalışkanlardan biridir. Üstün zekAsı ve güzel resimleriyle ün-lüdür. Derslerde ağzını açmadı-ğından yanındakilere oldukça çek-tirir. Fakat Matematik ve Fen derslerinde en çok onun sesi çı¬kar. Okulumuzdaki Matematik yarışmasında beşinci olmuştur. Bu yüzden çoğu öğle tatillerini ve ders çıkışlarını Matematik çalışarak geçirir. En büyük özel¬liği kızdığı ve utandığı zaman kızarmasıdır. Basketbola karşı da büyük bir sevgisi vardır. Bu sü¬per arkadaşımıza başarı ve mut-luluklar dileriz.
  498 MEHMET SOFUOĞLU
 3-H-00498-MEHMET SOFUOGLU İşte bluejeani ve renkli süveteriyle bizim Mehmet geliyor. Mehmet’i her gün değişik kazaklarla görmeğe alışığızdır. Ayrıca basket merakını da biliriz. Derslerde pek çenesini tutamaz, ama espri ve ilginç fikirleriyle havayı değiştirir. Kışın bile giydiği converse’leriyle muavinin de dikkatini çekmesini bilir. Ciddiyetle uzak yakın hiç bir ilişkisi olmayan ve defterlerini çok intizamlı (!) tutan bu arkadaşımıza mutluluklar dileriz.
  506 MEHMET KARAGÜLLE
 3-H-00506-MEHMET KARAGULLE «Sesini kiraya vermek» deyimi en çok Mehmet’e uyar. Derslerde hele sözlülerde hiç sesi çıkmaz, ama teneffüslerde sesini bol bol duyurur. Nedense dersleri konuşmaktan çok el hareketleri ile yani «tarzancayla» anlatır. İyi futbol oynar ve basket maçlarında hazır bulunur. Çok iyi pingpong oynar. Gözlüğünü kırmakta ve silgi ile basket oynamakta ustadır. Kendisine mutluluklar dileriz.
  526 MURAT GİRAY
 3-H-00526-MURAT GIRAY İşte sınıfımızın çalışkanlarından biri daha! Murat her zaman tertiplidir, okula da tam teşkilAt gelir. Yazısı ise oldukça ilginçtir. Sakin bir tip olmasına rağmen kızdırılmağa gelmez. Fizik derslerinde sorduğu sorularla ecel teri döktürmekte ve ortaya değişik fikirler atmakta ustadır. Müzik ve kitaptan hoşlanır. Okula ilginç şeyler getirip, poz atmak başlıca zevkidir. Yıllık çalışmalarında da faal bir rol oynamıştır. Okula çok erken gelir, ama erken de gider. Bu meziyetlerinin yanında (bol parçaları da olmasa) tam bir kolej öğrencisidir. Başarı ve mutluluklar dileriz.
  532 ERCÜMENT ÖKTEM
3-H-00532-ERCUMENT OKTEM Ercüment sınıfımızın tombullar sınıfına dahildir ve yarı ağır siklette rakipsizdir. Seçkin, Temel ve Mete’nin alaylarına çoğunlukla aldırmayarak sabrının büyüklüğünü ispat eder. Fakat tepesi attığı zaman da vay onu kızdıranların haline! Teneffüsleri ya ders yaparak, ya kavga ederek dersleri de ya konuşarak, ya da veremediği bir cevap için ayakta bekletilerek geçer. En büyük özelliği yanaklarının kırmızılığıdır. Aslında çok iyi bir kalbi olan Ercüment’e başarı ve mutluluklar dileriz.
  550 HALDUN İPLİKÇİOĞLU
 3-H-00550-HALDUN IPLIKCIOGLU Sessiz, sakin bir tiptir, Haldun. Derslerdeki usluluğuyla bütün öğretmenlerin sempatisini kazanmıştır. Bilhassa Sosyal Bilgiler öğretmenimiz onu örnek bir öğrenci olarak görür. Tabiî bunların Haldun’a faydaları da büyüktür. Teneffüslerde onu hep Gökhan ve Metin’in yanında görmek mümkündür. Ara sıra da çok güzel espriler yapar. Derslerinde bu sene hayli başarılı olan Haldun’un bu başarılarını yaşamı boyunca sürdürmesini dileriz.Haldun sınıfımızın medarı iftiharı, not baremi gerçekten % 100 olan çalışkanlardan biridir. Üstün zekAsı ve güzel resimleriyle ünlüdür. Derslerde ağzını açmadığından yanındakilere oldukça çektirir. Fakat Matematik ve Fen derslerinde en çok onun sesi çıkar. Okulumuzdaki Matematik yarışmasında beşinci olmuştur. Bu yüzden çoğu öğle tatillerini ve ders çıkışlarını Matematik çalışarak geçirir. En büyük özelliği kızdığı ve utandığı zaman kızarmasıdır. Basketbola karşı da büyük bir sevgisi vardır. Bu süper arkadaşımıza başarı ve mutluluklar dileriz.
  572 TEMEL DEMİR
3-H-00572-TEMEL DEMIR Temel sınıfımızın en neşeli üyesidir. Temel için sınıfta her gün gülünecek yüzlerce şey vardır. Öğretmenlerimiz çoğu zaman onun bu neşesine kızarlar, fakat masum yüzü onu korur. Şaka bir yana Temel matematiği ve Mr. Fraser’i çok sever. «Haklı da olsan, haksız da olsan vur,» prensibini kabul eden Temel dans etmeyi çok sever. Ercüment’in ezeli rakibidir. (Ercüment’in hakkında çıkardığı dedikoduların hepsine inanmasak bile biraz kulağımızı dolduruyor.) Bunların yanı sıra yaptığı esprilerle sınıfımızın neşe kaynaklarından biri olan Temel’e uzun ve başarılı bir ömür dileriz. 
  629 ŞEBNEM TUĞRUL
 3-H-00629-SEBNEM TUGRUL Sınıfımızın ufak tefek ve hafif siklet kızlarındandır. Kızlar arası kısa boy rekorunu halen elinde tutmaktadır. Kendisine sorarsanız o, halinden memnundur. Ayrıca bu haliyle çok da sevimlidir. Yatılı olduğu için tatillerden önceki günler pek izine rastlanmayan Şebnem büyük bir David Cassidy hayranıdır. Bunu defterlerinin ve kitaplarının üstünden de anlamak mümkündür. En büyük zevki diğer yatılı arkadaşlarıyla sınıfa salına salına girmek olan Şebnem’e mutluluklar dileriz.
  642 HAKAN GÜLEÇYÜZ
 3-H-00642-HAKAN GULECYUZ Hakan kruvaze ceketi, dar pantolonu ve renkli gömlekleriyle sınıfımızın en yakışıklılarındandır. İsmiyle orantılı olarak daima güleryüzlüdür. Bir tek sözlü ve ya zıhlarda gülümsemez. Sesini teneffüslere saklayan Hakan’ın sesi derslerde pek duyulmaz, ama öğretmenler onun sesini duymağa pek meraklıdırlar. Hakan’ın bir özelliği de yazılılardan önceki günlerde pek ortalıkta görünmemesidir. Bu sempatik arkadaşımıza başarı ve mutluluklar dileriz.
  656 TANER OKBAY
 3-H-00656-TANER OKBAY Taner sınıfımızın en sessiz ve kendi halinde çocuklarından biridir. En iyi arkadaşı Affan’dır. Onları teneffüslerde her zaman beraber görmek mümkündür. Bu arkadaşımız terbiyesiyle sınıfımızın medarı iftiharıdır. En büyük merakı maket uçaklar yapmak ve havacılıktır. İlerde pilot olmak isteyen Taner’in arzusunun gerçekleşmesini umuyoruz. 
  678 BÜLENT ERGÖNÜL
3-H-00678-BULENT ERGONUL Bülent sınıfımızın imamı olarak tanınır. Kendisi kooperatif kolundadır. Bu yüzden imtihanlardan önce herkes kAğıt almak için ona yalvarır. Derslerde çıkan bir takım acayip sesler arka sırada oturan Bülent’ten gelir. Fen derslerinde de mutlaka Ayfer Hanımdan bir, «See me after the lesson» işitir. Bülent sık sık arkadaşlarıyla nazik tartışmalarda bulunur. Sabahları kapıda «kıyafet kontrol görevlisi» dir. Kendisi bu işten bir hayli gururlanır. Bir gün balon gibi uçmasından korkulmaktadır. Faal arkadaşımıza hayatta başarılar dileriz.
  686 METE KÖK
 3-H-00686-METE KOK Mete sınıfımızın ufak tefek ve sevimli çocuklarındandır. Bu yüzden kendisine «Bebek» lAkabı verilmiştir. Aynı zamanda Filiz Akın’ı kıskandıracak bir buruna sahiptir. Mete’nin üzerinde sık sık Amerikan eşyaları görülür, kendisine sorulduğunda da Amerika’dan aldığını söyler. Buna rağmen genellikle kavgadan çıkmış gibidir. Derslerde yaptığı Amerikan esprileriyle de zaten yanmayan kaloriferlere ters katkıda bulunur. «Bebek» in hayatta başarılı ve mutlu olması en büyük dileğimizdir.
  744 NAZİF KAPUSUZ
 3-H-00744-NAZIF KAPISIZ Nazif’in sacı yüzünden başı derttedir. İsmail Beyin yaptığı her kontrolde saçı kesilir. Her fen dersinde tebeşir avına çıktığından okul içinde bir hayli kilometre yapmıştır. Sınıfımızın beleşçilerindendir. Nazif teneffüslerini genellikle ödev yapmakla geçirir ve kendisini rahatsız edenlere birçok güzel ve tatlı sözler söyler. Öğle teneffüslerinde arkadaşlarını kızdırmak başlıca zevkidir. Önünde oturan Haldun’un çantasını arkaya geçirmekte de çok ustadır. Bu «esprili» arkadaşımıza hayatta daima gülmesini dileriz. 
  769 DİLEK KÖSEOĞLU
 3-H-00769-DILEK KOSEOGLU Dilek sınıfımızın en güzel ve şirin kızlarındandır. Yatılı olduğundan bayramlardan bir gün önce, onu sınıfta görmek pek mümkün olmaz. (Bursa yolundadır) Başlıca folklorcularımızdan olan Dilek hemen hemen bütün ekiplerde yer alır. Çok zarif hareketleriyle coşturur. Gürültücü arkadaşlarla arka sıralardan birinde oturmasına rağmen öğretmenlerle iyi geçinmeyi ve derslerini aksatmamayı başarır. Dilek davranışlarıyla da sınıfta herkesin sevgi ve sempatisini kazanmıştır. Mimar olmayı isteyen bu arkadaşımızın arzusuna kavuşması için duacıyız.
  804 TANSU ESİN
3-H-00804-TANJU ESIN Okulun ve sınıfın en iyi kalpli çocuğu olan Tansu, bütün arkadaşları tarafından çok sevilir. Tansu basketbola karşı olan tutkusu sonucu sınıf basketbol ve Şekerspor Yıldız takımında oynamaktadır. Tansu çok sakin ve terbiyeli bir çocuk olduğu halde ara sıra sınıfta ders sırasında çıkardığı yüksek seslerle öğretmenleri kızdırır. Derslerinde başarılı olan Tansu İngilizce ve Matematik derslerine karşı büyük bir ilgi duyar. Tansu’nun en çok sevdiği arkadaşı Kayıhan’dır. Tansu’yu her zaman Kayıhan’la birlikte görmek mümkündür. Kendisine hayat boyu mutluluk ve başarılar dileriz.
  806 SEÇKİN PEHLİVANOĞLU
3-H-00806-SECKIN PEHLIVANOGLU Seçkin ufak tefek, rüzgArlı havalarda pek dışarı bırakmadığımız bir çocuktur. Uzun bir uğraştan sonra Kayıhan ve Tansu’nun arasından sıyrılarak erkeklerara sı kısa boy şampiyonluğunu kazanmıştır. Seçkin, aralarında büyük kilo farkı bulunmasına rağmen Ercüment’le alay etmekten pek hoşlanır. Tabiî yakalandığı zaman da Ercüment onu biraz (!) hırpalar. En sevdiği öğretmen Mr. Fraser olan Seçkin, onunla ara sıra neşeli tartışmalar yapar. Teneffüslerde ve derslerde her zaman sesini duyabilirsiniz. Bu neşeli arkadaşımıza başarılar dileriz. 
  812 METİN TOPRAK
 3-H-00812-METIN TOPRAK Sınıfımızın sessiz ve sakin tiplerindendir. Matematik dersinde, bilhassa sözlülerde tahtada bulunmaktansa yerinde rahat rahat oturmayı tercih eder. Fakat öğretmenler bunu ona çok görürler ve Metin hepimizden çok tahtaya kalkar. Karınca kararınca kendini idare edecek kadar not alıp geçinip gider. Onun öğretmenlerin gözüne girmesini sağlayan başka bir özelliği de derslerde hiç konuşmamasıdır. Çünkü o hevesini daima teneffüslere saklar. Bu mahcup (!) arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar dileriz.
  830 SELÇUK ANGI
 3-H-00830-SELCUK ANGI Selçuk 3H sınıfının yakışıklı ve terbiyeli çocuklarındandır. Bütün çabasını iyi bir öğrenci ve arkadaş olmak için harcayan Selçuk, sınıf basketbol takımında yer alır. Sportif yaşantısını yüzmeyle süslemesini bilen Selçuk, başarılı bir sporcudur. Bu iyi kalpli arkadaşımızın öğrenim, spor ve sosyal hayatında bu seneki gibi başarısını sürdürmesini dileriz.
  889 EMİNE ÖZTÜRK
 3-H-00889-EMINE OZTURK Emine için sınıfın «Ayaklı Kütüphanesi» dir diyebiliriz. Ders dışında bile bir dakika boş durmayan bu arkadaşımızı biz ileride büyük bir bilgin olarak göreceğimizi sanıyoruz. Fen ve Matematik derslerinde bir zorlukla karşılaşınca derhal Emine’ye koşabilirsiniz, o size konuyu en az öğretmeni kadar iyi anlatacaktır. Arkadaşlarına elindeki bütün olanakları kullanarak yardım eder. Kendisine has fikirleri olan bu cici arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar dileriz.
  1085 DEFİNE ESEN
 3-H-01085-DEFINE ESEN Neşeli ve canayakın bir kızdır. Kendisine yapılan şakalara çoğunlukla kızmaz. Kendisi de çok şakacıdır. Müzikten hoşlanır. Yaşama gerçekçi yoldan bakar. Gereksiz yere ağlamak veya aşırı sevinç gösterileri yapmak gibi huyları yoktur. Yumruklarının sertliğiyle kendisine haklı bir ün yapmıştır. Bu nedenle onu hiç kızdırmamak gerekir. Yine de sınıfımızın sevilen ve aranılan kızlarındandır. Derslerinde bu sene çok başarılı olmuş, hele resimde büyük bir aşama yapmıştır. Bu sevimli arkadaşımıza başarılarla dolu, kendi ideallerine uygun bir yaşam dileriz.
  1141 AYŞEGÜL AKAGÜNDÜZ
 3-H-01141-AYSEGUL AKAGUNDUZ Ayşegül sempatik, canlı ve neşe dolu bir kızdır. Tebessümü yüzünden hiç eksik olmaz. Espriden anlar ve espri yapmasını da bilir. Arkadaşlarını hiç kırmaz ve bu konuda çok hassas davranır. Bu yüzden sınıfta birçok arkadaşı vardır. Devamlı arkadaşları arasında Gülbin, Ümit ve Sunasu’yı sayabiliriz. Duygularını pek saklayamaz ve bunları çeşitli hareketlerle belli eder. Bahçede ve dışarda yürümek, kantinde bulunmak başlıca zevklerindendir. Müzik ve danstan hoşlanır. Charles ve Clint Eastvvood aşığıdır. Mr. Spock’a da büyük bir sempati duyar. Bunu defterlerinin ve kitaplarının üstünden de anlayabiliriz. Bu cici ve sempatik arkadaşımıza mutluluk ve başarılar dileriz.
  1225 ZEYNEP KARABURÇAK
 3-H-01225-ZEYNEP KARABURCAK Yüzünden eksik olmayan tebessümü, inceliği ve zarifliği ile sınıfımızın en güzel kızlarından biridir Zeynep. Yazılılardan önce, «Hiç bir şey bilmiyorum,» yazılılardan sonra, «Çok kötü geçti, (2) alacağım,» kAğıtlar dağıtılınca da, «Aaa ! (8) almışım,» demesiyle ünlüdür. Okuldaki bütün sosyal faaliyetlere büyük bir hevesle girip, bir iki ay sonra da istifasını vermesiyle de tanınır. Bütün arkadaşlarıyla bilhassa Selçuk’la (!) çok iyi geçinir. David Cassidy’ye olan hayranlığı onu müzik konusunda tam bir otorite yapmıştır. Zeynep her zaman şamata ve dersleri bir arada yürütmesini bilir. Bu çalışkan ve tatlı arkadaşımıza mutluluk ve başarılar dileriz.
  1383 AYŞENUR YONTAR
 3-H-01383-AYSENUR YONTAR Sınıfımızın canayakın ve güler yüzlü kızlarındandır. Çok yardımseverdir. Bu konudaki aşırı çabalarıyla dikkati çeker. Neşesi VÛ güleryüzüyle birçok arkadaş kazanmıştır. Derste çok usludur ve dersi iyi izler, fakat teneffüslerde neşe dolu, şakacı bir kız olur ve sınıfımızın neşe kaynakların dan birini teşkil eder. Bütün arkadaşlarıyla bilhassa Selda’yla çok iyi geçinir. Çok hassastır. Hatta bu onun için zararlı bir hale bile gelmişti. Ama o kendisine güveni ve neşesiyle yavaş yavaş bunu yenmektedir. Bunu da bir gün tamamıyla başaracağına eminiz. Bu şirin ve iyi huylu arkadaşımıza mutlu, başarılı ve hassasiyetinden zarar görmeyen bir yaşam temenni ederiz.
  1631 AYSUN ÖZYILMAZ
3-H-01631-AYSUN OZYILMAZ Sınıfımızın terbiyeli ve uslu kızlarındandır. Yine de arasıra o da dayanamayıp aramıza katılır ve en şakacılarımızdan biri olur. Evden okula taşıdığı eşyalar yüzünden kuvveti bir hayli artmıştır. Tebeşir savaşlarında da rakipsizdir. Pul ve kart koleksiyonu yapar ve koleksiyonunu hayli genişletmiştir. Müzik dinlemeği sever ve çok iyi de dans eder. Derslerinin yanında havacılık kolu sekreterliği görevini de yüklenmiştir. Spor alanında da çok faal ve aktiftir. Bu yan faaliyetlerine rağmen derslerinde de başarılıdır. Bu cici ve uslu arkadaşımıza başarı ve mutluluklar dileriz.
  1665 SERPİL KARAASLAN
 3-H-01665-SERPIL KARAARSLAN Serpil sınıfımızın en çalışkan öğrencilerinden biridir. Türkçe derslerine karşı olan aşırı ilgisi herkes tarafından beğenilir. Bir fizik problemi mi var ? verin, hemen yapsın. Bir kimya denklemi mi var hiç beklemeden karşılığını alırsınız. Arkadaşımız ayrıca izcilik çalışmalarını da dersleriyle beraber yürütür ve okulumuz ön kapısının da gedikli görevlisidir. Arkadaşımızın dudaklarından tebessümü hiç eksik olmadığı halde, sıra arkadaşı Hakan’la sürekli bir mücadele içindedir. Kendi deyimiyle «gezmeği» çok seven ve ideali gazetecilik olan arkadaşımızın gelecek yıllarda da başarısını sürdürmesini dileriz. 
  1701 HÜLYA BANKOĞLU
 3-H-01701-HULYA BANKOGLU Hülya’yı sınıfımızda hangi arkadaşımıza sorarsanız sorun, size hemen onun şairliğinden bahsetmeğe başlayacaktır. Gerçekten Hülya sorunların nedenlerini arayışı, ileri düşünceleri ve edebiyatçı havasıyla herkesi etkisi altına alır. Onu ara sıra «filozof» diye çağırmamız bu nedenledir. Asıl hayat felsefesi «Who loves much, does much,» dır. Onunla konuşan bir insan kendisini hemen konuşma havasına kaptırır. Çok neşelidir, hiç bir şeye takmaz. Aynı zamanda çok çabuk fikir değiştirir. Arkadaşımızın ileride ne olacağını bilemeyiz, ama edebiyatçı olacağı büyük bir ihtimal ! Onu ünlü bir şair olarak görmek tabiî bizleri çok sevindirecek.,
  2379 ÜMİT TARLAN
 3-H-02379-UMIT TARLAN Ümit sınıfımızın neşe kaynağıdır. Sınıfta iyiliği, neşesi, bizlere karşı olan yakınlığı ile öğretmenlerimizin dikkatini çeker. Sınıfta ve okulda ne olursa olsun, onun yüzündeki tatlı ifade ve neşe hiç kaybolmaz. Öyle zannediyoruz ki, sınıfımızda en çok sevilen arkadaşlarımızın başında geliyor Ümit! Öğle tatillerinde onu Suna’yla bahçede görmek olağan ! Onu tanımanız için size verebileceğimiz en büyük ipucu, onun güzel paltolarıdır. Böylece onu tanıyabilirsiniz. Öte yandan, yanında Tansu gibi güleçyüzlü bir arkadaşımızın oturmasına rağmen derslerdeki ciddiyetini bozmayan, bu sevimli arkadaşımıza daima neşeli günler dileriz.
  2926 KEMAL ŞENER
 3-H-02926-KEMAL SENER Kemal’i sınıfımızda herkes sessiz, terbiyeli ve kendi halinde bir çocuk olarak bilir. Ancak, ara sıra yaptığı ani ataklarla Taner ve Affan arkadaşlarımızın reviri ziyaret etmelerine yol açar. Bununla birlikte özelliklerini açığa vurmasını sevmeyen Kemal, iyi giyinen bir çocuktur. Bilhassa giydiği renkli çoraplar herkes tarafından beğenilir. Matematik öğretmenimiz Mr. Fraser’in her nedense büyük sempatisini kazanmış olup, her ders onun ter dök türücü soruları ile karşı karşıya kalan arkadaşımıza bütün hayatı boyunca mutluluk ve başarılar dileriz.
  2951 YONCA ALYANAK
3-H-02951-YONCA ALYANAK Yonca yı «tontik» lafıyla adlandırabiliriz. (By the way bu arkadaşımızın en çok kullandığı laftır.) Yani «tatlı» bir kız diye tanımlayabiliriz. Yonca’nın sınıfımızda en çok tutulan tarafı İngilizcesidir. O, tam bir İngiliz gibi konuşması, taktığı son moda yüzükleri ve şirin gözlüğü ile modern bir kızdır. Tuttuğu güzel defterler, onun zevklerini anlatmağa yeter. Ayrıca sevgili köpeği «Snoopy» i sınıfımızda herkes bilir. Bu arada Yonca’nın giydiği covvboy tipi çizmelerde kendisine çok yakışır. Arkadaşımızın tatlı ve neşeli halinin daima devam etmesini ve hayatta başarılı olmasını dileriz.
  3059 SUNASU TURA
3-H-03059-SUNASU TURA Sunasu sınıfımızda güzel sesin ve modanın en iyi temsilcisidir. Müzik derslerinde, kulaklarımızın pasını gideren billûr sesli arkadaşımız, öte yandan da sınıfımızda izlenen modayı haber veren bir rehber gibidir. Aynı zamanda ünlü Amerikan’casıyla da sınıfımızın «dictionary»si durumundadır. En çok sevdiği şeyler plAkları ve friendleridir. İnsanlara ve hayvanlara (at) karşı olan aşırı sevgisinden dolayı psikolog olmayı aklına koymuştur. Bilhassa derslerde gösterdiği devamlı tebessümleri ile sınıfta herkes tarafından sevilir. Bu arada saçlarının güzelliğiyle de bayan öğretmenlerimizi kıskandıran ve bu yüzden onlarla arası iyi (!) olan tatlı arkadaşımız# her zaman için mutluluklar dileriz.
  3354 AFFAN ACAR
 3-H-03354-AFFAN ACAR Affan için sınıfımızın en faal öğrencisidir diyebiliriz. Okul yönetim kurulu toplantılarında daima göze çarpan ve bu arada da Köycülük Kolu başkanlığını başarıyla yürüten arkadaşımız, sınıfımızdaki en iyi çocuklardan birisidir. Kız arkadaşlarımıza nazik davranmakta daima başarı gösterir. Aynı zamanda derslerde arkadaşları ile yaptığı tatlı sohbetlerle de öğretmenlerimizin ilgilerini üzerine çekmeği başarır. Taner’le her an yan yana görülen Affan’a hayatı boyunca mutlu, hareketli ve başarılı günler dileriz.