1432 FARUK ERSOY
    3-J-01432-FARUK ERSOY Faruk sınıftaki en neşeli tiplerdendir. «Sınıfın avukatı kim ?» derseniz, Faruk’u gösteririz. Tatlı dili ve tavırları ile herkesin sevgisini kazanmıştır. Derslerle arası orta şekerlidir. Öğretmenlerinin sempatisini kazanmıştır. Şakalarıyla herkesi güldüren bu gır gır gazetesine sınıfça hep böyle neşeli ve şakacı kalmasını dileriz.
  1434 SABAHATTİN DAGISTANLI
 3-J-01434-SABAHATTIN DAGISTANLI Sınıfımızın mercimeği olan Sabahattin kendi kilosunda güreşçi bulamadığından Türkiye’nin sinek siklet şampiyonudur. Tahta silmekle arası pek iyi değildir. Ufak, tefek, sevimli bir arkadaşımızdır. İstiklAl Marşında Sabahattin ayakta duruyorsa da sınıfça oturuyor zannedilir; bu yüzden arkadan «Sabahattin ayağa kalk!» sesleri gelir. Bu minik arkadaşımıza başarısının ilerde de devamını dileriz.
  1464 HASAN ARDIÇLIOĞLU
3-J-01464-HASAN ARDICOGLU Sınıfta yapılan her yaramazlığın, gürültünün altında Haşan yatar. Fen dersindeyiz… arkadan takırtılar tukurtular, gülüşmeler… Tamam Hasan yine başladı. Bu gır gır arkadaşımız bilhassa Fen derslerinde yapmadığı muzurlu ğu bırakmaz. Fakat yine de dersleri çok iyidir. Bu çalışkan ve biraz da çapkın gibi görünen arkadaşımız basket oynamayı çok sever. Ne zaman ki derste bir bir muziplik yapılsın herkes Haşana bakar. Etrafına neşe saçan bu arkadaşımızın neşesini hiç kaybetmemesini dileriz.
  1482 DENİZ ŞAR
3-J-01482-DENIZ SAR Sınıfımızın en çalışkanları arasında yer alan Deniz, öğrenmeye azimlidir. Bütün dersleri can kulağı ile dinleyerek, yeni şeyleri öğrenmeye çok meraklıdır. Her şeyi öğrenme sevdasındadır. Devamlı parmağı havada, sorulara cevap vermeğe hazırdır. Bu arkadaşımızın müzikle arası pek iyi olmamasına rağmen Bach ve Handel’in hayatlarını çok iyi bilir. Basketbolü ve futbolu çok seven bu ağırbaşlı ve çalışkan arkadaşımıza hayat boyu başarı ve mutluluklar dileriz.
  1489 SİBEL TOPALOĞLU
 3-J-01489-SIBEL TOPALOGLU Sınıfımızın tatlı ve güzel kızlarından olan Sibel, biraz alıngandır. Her teneffüs onu elinde kalem kutusunu oğlanların kafalarına indiriyor gömmek mümkündür. Ağlarken gülen, gülerken ağlayan bu şirin kız derslerinde başarılı olmak için büyük bir gayret gösterir. Her zaman temiz ve titiz olan Sibel çok güzel resim yapar ve dans eder. Doğum günlerinde giydiği değişik ve güzel kıyafetleri ile dikkati çeker. Sınıfın bu tatlı ve şirin kızına başarılar dileriz.
  1502 AHMET ZİLELİ
3-J-01502-AHMET ZILELI Sınıfta Ahmet’in olup olmadığını kimse fark etmez. Bu sessiz sedasız ve çalışkan olan Ahmet bıyık altından gülmeyi başaranlardandır. Sınıfta Ahmet’e acırız. Çünkü zavallının kafası her gün Sibel’in kalem kutusu darbeleri ile sersemler. Hiç sesi çıkmayan Ahmet’i bütün sınıf ve öğretmenleri ağırbaşlı ve terbiyeli oluşundan dolayı çok sever. Bu iyi ve çalışkan arkadaşımıza tüm dileğimiz başarılı ve mutlu olması.
  1508 EFE DEMİRSİPAHİ
3-J-01508-EFE DEMIRSIPAHI Geleceğin büyük tenis şampiyonu Efe sarı saçları ile herkes tarafından sevilir. Tenis kortu kendisine küçük geldiğinden yandaki kortlara top atar. Derste daha ziyade başka şeylerle vakit geçirir. Sıra arkadaşı Sabahattin ile tatlı tatlı sohbet etmeleri sonucu öğretmenlerden azar yemeği adet haline getirmiştir. Geleceğin tenisçisine büyük rekorlar kırması ümidiyle başarılar dileriz.
  1532 ZAFER GÜRPINAR
3-J-01532-ZAFER GURPINAR Zafer’in kendisini Picasso gibi ünlü ressamlara veya ünlü kişilere benzetme kabiliyeti vardır. Derste yaptığı ince nüktelerle herkesi güldüren arkadaşımız aynı zamanda iyi bir matematik kafasına sahiptir. Teneffüslerde sıraya vurarak şarkı söylemek en büyük zevkidir. Resmi Picasso’nunki kadar üstün olmasa da güzel sayılır. Sevimli arkadaşımız Zafer’e başarılar dileriz.
  1562 OSMAN SAATÇİ
 3-J-01562-OSMAN SAATCI Sınıfımızın en çalışkanları arasında olan Osman’ın notları 910’ dan aşağı inmez. Ders hususunda çok azimlidir. Bazen çok çabuk sinirlenir ve kızar ama, yine herkes Osman’ı çok sever. Bütün derslerinin 10 olması için gece gündüz çalışır. İmtihanda hep pisipisine not kaybettiğinden yakınır. Bu başarılı arkadaşımızın başarısının ileride de devamını dileriz.
  1571 BENGİ ÜÇÖZ
 3-J-01571-BENGI UCOZ Sınıfımızın çalışkan, sempatik, güzel kızlarından olan Bengi, bizim danışma büromuzdur. Başı sıkılan herkes ona başvurur. Tatlı ve terbiyeli davranışlarından dolayı herkes tarafından sevilir. Hesap makinesi gibi işleyen, matematiğe yatkın bir kafası vardır. Candan arkadaşı Suna’dan bir an bile ayrılmaz, birbirlerini çok severler. Yeşil canlı gözlerinden arkadaşlığın en tatlısı okunan bu arkadaşımıza ömür boyu başarılar dileriz.
  1608 SERDİL GÜNAY
3-J-01608-SERDIL GUNAY Geleceğin Rafael’i… Geleceğin Picasso’su Serdil ! Sınıfımızın başlıca karikatüristlerinden olan Serdil’in gelecekte büyük bir ressam olması mümkündür. İngilizce karikatür kitaplarını okumayı çok sever. Bütün dersleri iyidir. Herkese iyilik düşünür ve yardım eder. Sınıfta hiç konuşmaz, sınıfın en uslu oğlanları arasındadır. Bu küçük ressama gelecekte başarılar dileriz.
  1649 SUNA NORMAN
3-J-01649-SUNA NORMAN Arkadaşlarım etrafına toplamış tatlı tatlı konuşan bu kız da kim? Hareket ve davranışları ile herkese örnek bir öğrenci olan bu kız Suna! Derste gösterdiği başarılar ve terbiyeli davranışları ile Suna’nın tarihe karşı aşırı derecede bir merakı vardır. Bu yüzden büyüyünce arkeolog olmak ister. Sınıfımızın en çok kitap okuyanı olduğu kütüphanesinde 150 kitabı olduğundan anlaşılmıştır. Piyano çalmak onun başlıca zevklerindendir. Sınıfımızın hiç unutamayacağı bu arkadaşımıza başarılar dileriz.
  1681 BİLLUR REMZİ
3-J-01681-BILLÛR REMZI Billûr temiz ve tertipli bir arkadaşımızdır. Hep sözlüye kalkmayı istemek gibi bir merakı vardır. Derse kalkan arkadaşlarımızın eksiklerini tamamlamada üstüne yoktur. Bütün bir ders boyunca parmağı havadadır. Tenisti başarılı bir oyuncudur. Çok güzel piyano çalar. Sınıfın üç senedir mümessili olduğu için sınıfı çok iyi idare etmesini bilir. Derste hiç konuşmaz; can kulağıyla öğretmeni dinleyerek öğrenmeye çalışan bu çalışkan arkadaşımıza başarısının devamım dileriz.
  1702 ARHAN KAYAR
3-J-01702-ARHAN KAYAR Sınıfımızın Herkül’ü olan Arhan’ın sıraları sökmede üstüne yoktur. KlAsik müzik meraklısı ve geleceğin basketçisi olan Arhan sık sık hastalanır. Bir hafta sonra yeniden kuvvet kazanarak gelir. Bu kuvveti ara sıra sınıfta kazalara yol açar. Derslerinde başarılıdır. Hiç konuşmaz. Bu sessiz ve çalışkan, basket meraklısı arkadaşımıza başarılar.
  1722 SİNAN BOSTANCI
3-J-01722-SINAN BOSTANCI Sinan arkadaşımız çok az kişide bulunan özelliklere sahiptir. Sınıfın başarılı öğrencilerinden olan Sinan’ın derse kalkınca daima kulakları kızarır. Birisine bir şey söyleyeceği zaman kalemle dürtmesi ve neşeli neşeli gülmesi meşhurdur. Derslerini büyük bir dikkatle dinler. Sınıfta onun olup olmadığının farkına bile varılmaz. Hepimizin dileği başarısının ve mutluluğunun devam etmesidir.
  1840 SEDAT GÖKÇEN
 3-J-01840-SEDAT GOKCEN Sınıfımızın ikinci mercimeği olan Sedat dürüst, demir bilekli, espri ve nükte yaparak bizi güldüren bir arkadaşımızdır. Herkesle şakalaşmayı çok sever. Derslerde biraz fazla konuşmasına rağmen herkes tarafından sevilen bir arkadaştır. Futbolu ve basketbolü çok seven Sedat’a mutlu ve başarılı bir gelecek dileriz.
  1879 HÜLYA BUDAK
3-J-01879-HULYA BUDAK Hülya örnek bir öğrenci, iyi bir arkadaştır. Çok sessiz, fakat zehir gibi zekidir. Hülyanın en büyük özelliği derse kalktığı zaman elma gibi kızarmasıdır. Çok çalışkan olan Hülya her yerde dikkati çeker. En önemli meraklarından birisi de peçete ve yüzük koleksiyonu yapmaktır. Ders esnasında hiç konuşmadığı için sıra arkadaşı Banu çok sıkılır. Beden dersleriyle arası pek iyi olmayan bu arkadaşımıza başarılar dileriz.
  1880 MURAT SENEMOĞLU
 3-J-01880-MURAT SENEMOGLU Murat sınıfımızın akıllı ve çalışkan çocuklarındandır. Eğlenceyi, kitap okumayı ve resim yapmayı çok sever. Yaptığı rengArenk ve modern resimler dikkati çeker. Sıcak günlerde soğuk, soğuk günlerde sıcak espriler yaparak sınıfımıza neşe saçar. Sınıfta herkesin gönlünü kazanmıştır. Günlerini herkesle şakalaşarak geçiren bu iyi ve tatlı arkadaşımıza tüm dileğimiz hayat boyu mutluluk ve başarılar.
  1901 ÜMİT TURAN
3-J-01901-UMIT TURAN Ümit, ümidini hiç kaybetmeyen mavi kurdeleli ve çok tatlı bir arkadaşımızdır. Her imtihandan çıktıktan sonra şiddetli üzüntü fırtınasına kapıldığı halde 910 alması mümkündür. Her yerde şen kahkahalarıyla tanınmış bu güzel ve çalışkan arkadaşımız, aynı zamanda çok güzel resim yapar ve yakantop oynar. Sınıfımıza neşesi ile sıcaklık veren bu neşe parçasına hep başarılı ve mutlu olmasını dileriz.
  1939 ECEHAN GÜRLER
 3-J-01939-ECEHAN GURLER İri kahverengi gözleri muziplikle parlayan bu kız kim? Tabii ki Ecehan. En yakın arkadaşı Ceni ile ön sırada oturan Ece + 10 derecelik esprileri ile herkesin hatta hocaların bile sempatisini kazanmıştır. Yanından hiç ayrılmadığı Ceni’ye teneffüsleri neşe içinde geçirtir. Zaten bu iki tatlı kız çölde yalnız kalsalar bile hiç durmadan gülerler. Herkes tarafından sevilen bu aktif arkadaşa tüm yaşantısının gönlünce geçmesini ve başarısının devamını dileriz.
  2230 ALİ KURANEL
 3-J-02230-ALI RIZA KURANER Sınıfımızın en uzun boylusu olan Ali, çok iyi ve cana yakın bir çocuktur. Uzun boylu olmasına rağmen ön sırada oturur. Bu yüzden ayakları 1 metre dışarıya fırlar ve bu da kapıyı açmayı zorlaştırır. LAkabı «sırık fasulyesi» olan bu tatlı arkadaşı sınıfça çok severiz. Derslerine çok çalışmasına rağmen başarısı orta derecedir. Arya söyleme merakı ile geleceğin tenorlarından olabilir. Arkadaşımıza mutlu ve başarılı bir yaşam dileriz.
  2289 FİGEN ÖZYANAR
 3-J-02289-FIGEN OZYANAR Figen çok tatlı bir kızdır. Bu sene Japonya’dan sınıfımıza yeni geldiği halde kendisini herkese hemen sevdirmiştir. Japoncayı kendi dili gibi bilen bu arkadaşımız derslerine büyük bir gayretle çalışmaktadır. Derste hiç konuşmaz. Böylece sınıfımızın sakinler grubunun üyesi olmuştur. Bu cici ve tatlı arkadaşa en içten başarı ve mutluluklar dileriz.
  2322 MEHMET AYDIN
3-J-02322-MEHMET AYDIN Mehmet sınıfta sevilen tatlı, komik ve sevimli bir arkadaşımızdır. Güzel sesiyle söylediği şarkıları, bilhassa Keklik, sınıfta ün yapmıştır. Geleceğin bu harika şarkıcısıyla klüp ve gazinolar büyük servete kavuşabilirler. Mehmet’in şarkı ezberlemenin yanı sıra şarkıları tersten okumak gibi merakı da vardır. Arka sırayı coşturan, neşelendiren elemanlardan biridir. Bu ünlü şarkıcıyla büyük başarılar dileriz.
  2326 NİYAZİ SALOR
 3-J-02326-NIYAZI SALOR Niyazi akıllı, iyi huylu ve arkadaş seven bir çocuktur. Derste biraz fazla konuşur; bu yüzden bütün öğretmenlerin dikkatini çeker. Sınıfımızın en iyi basket ve futbol oynayanlarındandır. En arka sırada oturmayı çok seven bu arkadaşımıza mutluluk ve başarılar dileriz.
  2337 YEŞİM ESMER
3-J-02337-YESIM ESMER Yeşim cin gibi bir kız olmasına rağmen dersle hiç ilgisi olmayan bir arkadaşımızdır. Derste en sevdiği üç arkadaşı kalem, pergel ve silgidir. Bu üçü hiç çıkılmazlar; çünkü Yeşim devamlı olarak onlarla oynar. Ödevlerini hep evde unuttuğundan bir gün kendisini de unutacağından korkuyoruz. Bu yaramaz, tatlı ve şirin arkadaşımıza başarılar dileriz.
  2352 ŞAFAK AKTINDAĞ
 3-J-02352-SAFAK AKTINDAG Şafak 3 gün okulda 5 gün hasta bir arkadaşımızdır. Kooperatifteki teskerelerin tükenmesinin başta gelen nedenlerinden biri Şafak’tır. Çoğu zaman hastalığı imtihanlardan ileri gelir. Sınıfımızın kısa boylularındandır. Boğazına çok düşkün ve çıtkırıldım bir çocuktur. Ders çalışmayı pek sevmez ama şeytan gibi akıllıdır. Kendi sınıfa geldiği halde ödevleri evde kalır. Yaşantısının mutlu ve başarılı olmasını dileriz.
  2463 CENİ ÖZŞAHİN
3-J-02463-CENI OZSAHIN Bütün arkadaşlarını candan seven bu arkadaşımız boynundan hiç çıkarmadığı uğur kolyeleri ile tanınır. T.V. reklAmlarının başarıyla taklidini yapar. Onu her zaman Ecehanla beraber i I e r s i için tasarılar yaparken bulabilirsiniz. İyi kalpli Ceni, dileriz bütün ömrün boyunca güzel gözlerinden mutluluk kıvılcımları sönmesin.
  2470 HAN İLHAN
3-J-02470-HAN ILHAN Han sınıfımızda çalışkanlığı ve efendiliği ile tanınmış bir arkadaşımızdır. Aynı zamanda sınıfın arkasındaki yaramazlar grubunun da üyesidir. Basketbol oynamayı, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi seven Han’ın en düşük notu 8’dir. Çok çalışkan olduğu için daha düşüğü olamaz. Derslerinde olduğu gibi hayatta da mutlu ve başarılı olmasını dileriz.
  2486 TEMEL TACAL
3-J-02486-TEMEL TACAL Bu esmer, siyah gözlü şirin arkadaşımızın teneffüslerde sesi çok çıktığı halde derslerde hiç çıkmaz. Her teneffüs koştuğundan yüzünden ter eksik olmaz. Gayretle çalışır. Arkadaşları ile iyi geçinir. Başarısı orta derecede olmasına rağmen zehir gibi akıllıdır. Sevimli arkadaşımıza hayat boyu başarılar dileriz.
  2539 ESRA FİŞEKÇİOĞLU
 3-J-02539-ESRA FISEKCIOGLU Sınıfımızın en iyi sporcularından olan Esra davranış, hareket ve tatlı diliyle herkesin sevgisini kazanmıştır. Söylediği türkülerle sınıfta ün yapmıştır. Milli oyunlarda da çok başarılıdır. Zil çalınca Esra’yı koridorda milli oyun oynarken görebilirsiniz. Yüzmede aldığı başarılarla iftihar ettiğimiz Esra’ya başarılarının devamlı olmasını dileriz.
  2563 LALE ERDOĞAN
 3-J-02563-LÂLE ERDOGAN  Lale en üzüntülü anlarında bile gülmesini ve güldürmesini bilen nadir kişilerdendir. Atılgana gitse Mr. Spock’u bile güldüreceğinden şüphemiz yoktur. En samimi arkadaşı Ümit’le oldukları zaman sınıf kahkahadan kırılır. Onların kahkahaları hepimizin derdini, üzüntüsünü unutturur. Bu güzel ve tatlı arkadaşımıza kahkahalarının hiç dinmemesini dileriz.
  2571 FERAH VURAL
 3-J-02571-FERAH VURAL Ferah iyi kalpli ve çok güzel bir kızdır. Hele saçlarını açınca çok çekici olur. Partilere çok güzel ve değişik gelmesi herkesin ilgisini çeker. İyi dans eder ve sesi çok güzeldir. Konservatuardan teklif gelmesine rağmen, o yine de «hayır» demiştir. Farsça’yı çok iyi bilir. Derslerine gayretle çalışarak başarılı olmak ister. Tavır ve davranışları ile herkesin sevgisini kazanmıştır. Bu güzel kıza pek çok başarılar dileriz.
  2593 FİGEN ÜNLÜ
 3-J-02593-FIGEN UNLU Sınıfımıza Belçika’dan yeni gelip katılan şeker bir arkadaşımızdır. Teneffüste onu hep güler görmek olağandır. Derslerini biraz ağırdan almasına rağmen gene de gayretlidir. Çeşitli espriler yaparak bizi güldürmeye çalışır. Bu şirin arkadaşımıza derslerinde daha gayretli ve başarılı olmasını dileriz.
  2647 ESRA OLTULU
3-J-02647-ESRA OLTULU Sınıfımızın «erkek Fatma» lAkabını kazanmış olan Esra herkesin çok sevdiği fakat herkese çok çabuk kızan bir arkadaştır. Oğlanların hepsinin Esra’dan ödleri patlar. Serbest hareket eder, serbest konuşur; bu herkese güven verir. Bu samimi ve sevimli arkadaşımıza mutlu ve başarılı bir yaşam dileriz.
  2661 BANU USBERK
 3-J-02661-BANU USBERK Banu hepimizin sevdiği, çilli, neşeli, şen, şakrak bir kızdır. En büyük özelliği kocaman kahkahalar atarak gülmesidir. Derse kalktığı an heyecandan küçük dili tutulur. Siyaha kaçan gözlerinden mutluluk ve neşe okunur. Arkadaşlığı çok tatlıdır. Güzel giyinir ve dans eder. Tatlı Banu’ya başarılar dileriz.
  2683 SEVGİ GÖKTUĞ
 3-J-02683-SEVGI GOKTUG Sınıfımızın en sessiz sedasız kızlarındandır. Çok iyi kalpli ve yardımsever olan Sevgi, bazen uysal bazen hırçındır. Güzel sesiyle şarkı söylemeyi sever. Başta matematik olmak üzere her derste başarılıdır. Tatlı tavır ve davranışları sayesinde hocaların ve arkadaşlarının sempatisini kazanmıştır. Başarılar dileriz.
  2795 JALE BOLLUK
 3-J-02795-JALE BOLLUK Jale hepimizin sevdiği tatlı bir kızdır. Hele kısacık saçlarını iki yandan topladığı zaman pek şirin olur. Güzel resim yapar ve yakantop oynar. Derslerine gayret gösterir. Bazen ciddi bazen şakacıdır. Sınıfımıza yeni geldiği halde çabucak sevdirmiştir kendisini. Başarılar dileriz.
  2854 İLHAN ALCAR
3-J-02854-ILHAN ALCAR Sınıfımızın jönlerinden olan İlhan, çok iyi kalpli ve esprili bir çocuktur. Herkes tarafından çok sevilir. Mavi şirin gözlerinden her türlü komiklik okunur. Tenis ve basketbol oynamak onun için bir zevktir. Aynı zamanda eski izcilerdendir. Derslerine çok çalışır. Çalışkanlar arasında yer almıştır. Çok yardımsever bir çocuk olan İlhana başarı ve mutluluklar dileriz.
  3136 TULGA TELLİ
 3-J-03136-TULGA TELLI Saat kaç ? Saat kaç ?… İkide bir saati soran bu ses Tulga’nın dır. Dersten çok çabuk bıktığı için sık sık saati soran bu arkadaşımız akıllıdır ama dersleri vasattır. Futbolu çok sever. Sınıfın yaramazlar grubu üyesi olan Tulga’ya hayat boyu başarılar.
  3160 MEHMET MİHRİ DİCLE
3-J-03160-MEHMET MIHRI DICLE Kara saçlı, kara gözlü, ve kara gözlüklü bu Diyarbakır’lı arkadaşımız kısa zamanda sevilmiştir. En arkada oturur ve yaramazlar grubunun reisidir. Derslerine gayretle çalışır ve istediği zaman çok iyi notlar alabilir. Her bulunduğu yeri neşeye boğar. Derslerde fazla güler ve herkesi güldürür. Arkadaşımıza bütün derslerinde başarılar dileriz.
  3334 MURAT ÜLGEN
3-J-03334-MURAT ULGEN Murat çok iyi kalpli, iyi huylu, yardımsever bir çocuktur. Basketbol ve pinpon oynamak başlıca zevklerindendir. Müzik dinlemeyi de çok sever. Parlak gözleri arkadaşlık doludur. Derslerinde oldukça başarılıdır. Arka sıranın vazgeçilmez üyelerindendir. Dileğimiz her zaman mutlu ve başarılı olmasıdır.
  3530 MEHMET KADIOĞLU
 3-J-03530-MEHMET KADIOGLU Sesi Demis Roussos’a benzi yen bu arkadaşımız çok iyi kalplidir. Saçları çok çabuk uzadığından hep azar işitir. Derse kalktığı zaman heyecandan baştaki kelimeleri sonda, sondakileri başta söyler. Model uçakçılıkla uğraşır. Arkadaşımızın başarılı olmasını dileriz.