1420 BORA ÖZDEMİR
 3-P-01420-BORA OZDEMIR Çok konuşan espri küpü! Bu tabir ona derslerde yaptığı soğuk (!) şakalardan; teneffüslerde yaptığı taklitlerden dolayı takılmıştır. Akıllı olup, derslerinde başarılı olan bu arkadaşımız, sıra arkadaşı Sibel’le sıra kavgası yapmaktan çok hoşlanır. Kültür Edebiyat Kolunun vazgeçemeyeceği sınıf aktörlerindendir. Sınıfta en çok Can arkadaşımızla anlaşır ve tüm acayiplikleri beraber yaparlar. Severek gezdiği yerler panayırlardır. Sevgili arkadaşımıza gelecekteki yaşamında başarılar.
  1473 SİBEL SEYHAN
 3-P-01473-SIBEL SEYHAN Sibel, siyah saçlarıyla, elA gözleriyle sınıfımızın güzel kızlarındandır. Sınıfımızın tek yatılı öğrencisi olmak sıfatını üç senedir kaybetmemiştir. Sözlüye kalkınca çok heyecanlanan Sibel, aslında akıllı ve çalışkan bir kızdır. Şakalaşmayı çok sever; sporda özellikle yakantopta başarılıdır. Attığı topu tutana bir armağan gerekir demek yerinde olur. Tek kusuru arkasındaki Uğur’la ve sıra arkadaşı Bora ile derslerde şakalaşmasıdır. Bu arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar ve başarılar.
  1487 MELTEM TORUN
 3-P-01487-MELTEM TORUN Sınıfımızın sempatik, ciddi ve çok çalışkan kızlarındandır. Yalnız sempatikliğini teneffüslerde, ciddiliğini CİDDİ derslerde kullanır. Derste ne zaman baksanız elini yüzüne kapatarak gülüyordun Bu gülmesi esnasında dersleri pür dikkat dinler ve çalışkanlığıyla öğretmenlerimizin kalplerini kazanır. Notları gayet iyidir. Buna rağmen her yazılı ve sözlü başlamadan önce «Ay ne yapacağız, hiç çalışmadım» demeyi adet haline getirmiştir. Müzik dinlemekten çok zevk alır. Başarılarının bütün ömür boyunca devamını dileriz.
  1498 METİN ATAMAN
 3-P-01498-METIN ATAMAN Yakışıklı, espritüel, yardımsever, sportmen bir arkadaşımızdır. Cumartesi günleri sinemaya gitmeyi teneffüslerde basketbol oynamayı, müzik dinlemeyi hobi haline getirmiştir. Sınıfta «şık> lığı ile dikkati çeker. Kuru gürültü başkanıdır. Bateri, davul gibi şeyleri hoşlanarak ve güzel çalar. Yaptığı acaip resimlerle Picasso’nun kızkardeşi (!) olarak anılır. Sınıfta acayip isimlerle kurulan futbol takımının kaptanıdır ve en iyi elemanlarındandır. «Golden Pen» in başarılı desinatörü ve elektrikçisidir. Mimar olması dileğiyle arkadaşımıza sonsuz başarılar.
  1505 IŞIK TARKANER
 3-P-01505-ISIK TARKANER Arkadaşımız Işık, orta boylu, siyah saçlı, sevimli ve neşeli bir kızdır. Onun en önemli özelliği çenesindeki gamzesidir. Arkadaşlığı çek iyidir ve onu her zaman arkadaşı Berna’nın yanında görebilirsiniz. Fazla çalışkan olmamakla beraber çalıştığı zaman yapabilen zeki bir kızdır. Okul dışında zevkli ve sportif giyinir. Derslerde sakin fakat teneffüslerde çok hareketlidir. Zengin bir kibrit kutusu koleksiyonuna sahiptir. Bu arkadaşımızın arzu ettiklerine sahip olmasını dileriz.
  1510 TAMER ATASEVER
 3-P-01510-TAMER ATASEVER Fen ve matematik derslerindeki başarısı ile yardım etmekten hoşlanır. «Yeni» gözlükleri ile herkesin dikkatini üzerinde toplamıştır. Atletizmdeki başarısı onun beden notunun bir numara daha artmasını sağlamıştır. Sessiz görünüşüne rağmen oldukça muzip olan arkadaşımız deney yapmaktan hoşlanır. Derslerde sessiz oturup, maharetini teneffüslere saklar. En hoşlanmadığı ders olan müzikte adeta bir hayalet gibi oturur. Bu zekAsıyla ilerde mühendis olması dileğiyle yaşamında başarılar.
  1514 KAMİL ÖGE
 3-P-01514-KÂMIL OGE Sınıfımızın zeki ve çalışkan öğrencilerinden olan KAmil terbiyesi ve arkadaşlarına iyi davranması nedeniyle hepimizin kalbini kazanmıştır. Boş zamanlarını keman çalarak ve derslerini çalışarak geçiren KAmil’in daha çok Fen derslerine ilgisi vardır. Bu ilgisi sayesinde boş zamanlarını fen öğretmenimizden aldığı kitaplar kaplamıştır. Ayrıca spora da ilgisi olup sınıfımızın basketbol takımında oynar. Yüksek tahsilini dışarda yapıp mühendisliği kendine meslek edinmek isteyen arkadaşımız KAmil’e hayat boyu başarılar.
  1534 HAKKI ÖZKAN
 3-P-01534-HAKKI OZKAN Basketbol topu ve Hakkı!  Her beş dakikalık teneffüslerde basketbol oynamayı alışkanlık haline getirmiş olan Hakkı, bazı arkadaşlarıyla ve bilhassa Gülden’le şakalaşmaktan (!) hoşlanır. Şakaları insanı kızdırsa da sonunda sizi güldürmeyi başarır. İyi İngilizcesi ve «Golden Pen’in» vazgeçilmez «head»’i olmakla ilgi çeker. Derslerinde (bilhassa matematik, İngilizce) başarılı olan Hakkı çalışmayı sevmez. Müzik dinlemeyi, sinemaya gitmeyi, futbol oynamayı seven geleceğin mühendisine başarılar.
  1545 ÜBEYDE ELLİ
3-P-01545-UBEYDE ELLI Geçen seneki fen bilgisi öğretmenimizin de dediği gibi tam bir «millî mankeni» andıran çok güzel ve sevimli arkadaşımız Übeyde, nefis resim çizmesiyle ünlüdür. İyi giyinmesi, neşeyi çok seven basketbolcumuz daima «sosisli sandviç» veya «gofret» yemekten hoşlanır. Çok nazik yapısından dolayı çok sık hasta olur. Hareketlerinin nazikliği ve iyi kalpliliği ile de herkesin sevgisini kazanmıştır. Ayşe, Selma, Zühal’den kurulu daltonların aranılan elemanıdır. İlerde dekoratör veya mimar olmayı düşünen arkadaşımıza sonsuz başarılar.
  1558 OKTAY KASIMOĞLU
 3-P-01558-OKTAY KASIMOGLU Sınıfımızın en neşeli çocuklarından olan Oktay, öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına gösterdiği sevgi ve saygısı ile tanı11r. Cumartesi günlerini sinemaya giderek ve piyano çalarak değerlendiren bu arkadaşımızın en büyük meraklarından biride çeşitli alanlarda top oynamaktır. Giyime olan düşkünlüğü ve Piyano çalmasıyla da meşhur olan popüler arkadaşımız ilerde mühendis olmak istemektedir. Bunun ispatını gazetelerdeki elektrik çalışmalarıyla anlayabiliriz. Her şey gönlünce olsun Oktay.
  1717 ZUHAL ALPTEKİN
 3-P-01717-ZUHAL ALPTEKIN Zuhal, cici, muzip, akıllı, çalışkan ve ÇOK NEŞ’ELI bir arkadaşımızdır. Derslerde başarılı olduğu gibi DALTONLARIN vazgeçilmez «JOE» su olarak da zekiliğini ispatlar. Okulumuz voleybol takımının as elemanlarındandır ve resim derslerinde çok başarılıdır. Özelliklerinden biri de «YARDIMSEVERE olmasıdır. Müzik dinlemeyi sevdiği gibi çok güzel dans edip, iyi giyinir. Her zaman alabildiğine neşeli olmanı ve o sıraya koyduğun üniversiteleri bitirebilmesini gönülden dileriz. Sevgili twiggy sakın o candan lığından ve sevimli davranışlarından bir şeyler kaybetme.
  1748 NAHİT SEL
 3-P-01748-NAHIT SEL Sınıfımızın «tiny» tiplerinden olup çok aranılan arkadaşımız olan Nahit güzel ve hızlı İngilizce konuşması ile daima dikkat çeker. Gülmeyi, konuşmayı, futbol oynamasını çok seven bu arkadaşımızın arası resim ve müzik dersleriyle pek iyi değildir. Bu yüzden de o derslerde «millî yardım» almayı tercih eder. Teneffüslerini muziplik yaparak ve şakalaşarak değerlendirir. En büyük eğlencesi arkadaşlarını kızdırmaktır. Daima neşeli olup doktor olmayı isteyen arkadaşımıza başarılar, hastalarına Allah’tan şifalar dileriz.
  1762 OSMAN DEMİR
 3-P-01762-OSMAN DEMIR Sessiz görünüşüne inanmakla hataya düşebileceğinizi belirtelim. Akıllı, aklına esince çalışan bir arkadaşımızdır. Sınıftaki tek zevki yanındaki Fundaya sataşıp baş edemeyince «Peki sen haklısın» deyip susmaktır. Büyük becerilerinin başında geometri ve cebir ödevlerini sınıfta bitirmek gelir. Bunu da önündekiyle yarış halinde yapar. Motorla işleyen her alete karşı sempatisi vardır. Hatta boş zamanlarının bir kısmını model uçaklar hakkında bilgi okumakla geçirir. Önündeki yaşamının mutlu ve başarılı geçmesini dileriz.
  1782 UĞUR YILDIRIM
 3-P-01782-UGUR YILDIRIM Uğur, ortaokul birinci sınıftan beri beraber olduğumuz esmer, uzun boylu arkadaşlarımızdandır. Saçları siyah, gözleri ise yeşildir. İlk bakışta hareketlerinde canlılık göze çarpar. Ders bakımında sınıfımızın başarılı öğrencilerindendir. Bu arkadaşımız çoğu zaman teneffüslerde oturduğu yerde şarkı söylemekten hoşlanır. Arkadaşlarıyla şakalaşmak ve onlara takılmaktan zevk alır. Sınıftaki toplu hareketlere ilgi gösterir ve kendisi de görev almayı ister. Sporu da seven arkadaşımız sınıfımızın basketbol takımındadır. Kendisine hayatı boyunca başarılar dileriz.
  1812 FEYHAN BUMİN
 3-P-01812-FEYHAN BUMIN Beyhan, sınıfımızda çok sevilen ve cana yakın bir arkadaşımızdır. Genellikle çektiği resimlerle ve profesyonel fotoğrafçılığıyla tanınmıştır. Bunun yanında model uçaklarla yaptığı çalışmalar da yer alır. Bu merakları ile birlikte hiç bir zaman derslerini ihmal etmez ve derslerinde de oldukça başarılıdır. Derslerde öğretmenlerin verdikleri problemleri de oldukça çabuk çözer. Ayrıca ders aralarında Can ve Bora ile birlikte yaptığı mimikler de oldukça ünlüdür. Feyhan’a hayat boyu başarılı ve mutlu günler dileriz.
  1948 AYBARS BALABANER
 3-P-01948-AYBARS BALABANER Aybars, sınıfımızın çalışkan, terbiyeli ve uslu öğrencilerindendir. Asıl ismi Aybars olduğu halde sınıfta Mr.Spack adı ile anılır. Aybars’ın özelliklerinden biri de iyi basketbol oynaması ve sınıfımızın basketbol takımında olmasıdır. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan arkadaşımız, Meltem’le Sabri ve Yasin kavgası yaparlar. Sınıfa girdiğimiz zaman eğer kalın sesli bir kahkaha işitirseniz bu ses muhakkak güler yüzlü Aybars’tan geliyordur. Beşiktaş’ın Ankara’daki maçlarını kaçırmayan Aybars’a başarılar.
  1960 AFŞİN BAYDAR
 3-P-01960-AFSIN BAYDAR Sınıfımıza bu sene gelen arkadaşımız, sessiz ve sakindir. Her dersini tamam ve muntazam yapmak en büyük zevklerindendir. Ama onun nazik yapısı mikroplara karşı çok az dayanabilir. Birinci dönemin sonlarına doğru geçirdiği sarılık onun okul hayatını etkilemişse de gayreti sayesinde diğer arkadaşlarıyla arayı kapatmayı başarmıştır. Kendi halinde kimseyle ilgilenmeyen yardımsever: bir arkadaşımızdır. Mutlu yaşamında hastalıksız bir ömür, başarı dolu bir hayat dileriz. Her şey gönlünce ve mutluluklarla dolu olsun.
  1962 GÜRKAL VURAL
3-P-01962-GURKAL VURAL Sınıfımızın en iyi çocuklarından olan Gürkal, içine kapanıktır. En büyük özelliği gözleridir. Onun gibi gözleri olan galiba okulumuzda yoktur. İkisi de ayrı renktedir. Pek konuşmak fakat formda olduğu zaman yanında ya da arkasında yapılan konuşmalara katılır. O zamanda her şeyi belli edip öğretmenin dikkatini oraya çeker. Televizyon da gösterilen dizi filmler içinde en çok «Uzay Yolu»nu seven arkadaşımız derslerindeki dalgınlığı ile de ünlüdür. Yaşamında sınıfımızdaki gibi terbiyeli ve efendiliğinin devamını; mutlu ve başarılı olmasını dileriz.
  1992 ERSİN ÇİFTÇİOĞLU
3-P-01992-ERSIN CIFTCIOGLU Sınıfımızın çalışkan (!), terbiyeli ve uslu bir öğrencisi olan Ersin, futbola karşı olan kabiliyetiyle de sınıfımızın medarı iftiharıdır. Ayrıca Fenerbahçeli olan bu arkadaşımız yalnız futbol da değil para maçında da üstüne yoktur. Yalnız son günlerde ikizlerin (Ersin, Esin) taekwondo başlaması bizim için büyük bir tehlike doğurduysa da yine sınıfımız için büyük bir iftihar kaynağıdır. Bu arkadaşımız neşesini hiçbir zaman kaybetmediği gibi ağırbaşlılığı ve hoş sohbeti ile tanınır. Arkadaşımıza yaşam boyu başarılar.
  2007 GÜLDEN ÖZGÜL
 3-P-02007-GULDEN OZGUL Sınıfımızın tatlı kızlarından olan Gülden, koyu bir GalatasaraylIdır. İyi bir taraftar olabilmek için futbolla yakından ilgilenir. Bugünün müziğini sevmekle beraber Paul Mavirat, Franck Pour cei gibi ünlü toplulukların çaldıkları eserleri beğenir. Teneffüslerde en yakın arkadaşı Serpil’le baş başa görmek mümkündür. İlerde psikolog olmayı isteyen arkadaşımıza hayatı boyunca mutluluklar ve başarılar dileriz. Likes : Arkadaşlarıyla gezmek, Dİak çalmak, Paul Mavirat, Franck Pourcel, düşünmek, çiçekler. Dislikes : Yalancılık, iftira, yanlış anlama.
  2252 OSMAN ALP
 3-P-02252-OSMAN ALP Sınıfımızın, yakışıklı yaramaz ve muzip; zeki ama tembel tip lerindendir. En büyük zevki tahtaya «WANTED» yazıp önünde resim çektirmektir. İkinci eğlencesi ise Feyhan’la sinemaya gidip Berna’yla öğretmene tebeşir verme kavgası yapmaktır. Derslerde konuşmayı hiçbir zaman ihmal etmediği için başı dertten kurtulmaz. Teneffüslerde para maçı yapıp basket oynayan sevimli arkadaşımız elma yemeği; topuklu pabuç giyerek Yücei Beyi kızdırmayı sever. İlerdeki yaşamında çok çok mutlu ve başarılı olman dileğiyle.
  2284 ALİ İMECE
 3-P-02284-ALI IMECE Yardımsever, zeki, çalışkan her derste başarılı olan bir arkadaşımızdır. Teneffüslerde basketbol oynamayı, bahçede gezmeyi ve kantinde tıkınmayı çok sever. Sınıfın bütün para işleriyle ilgilenir. Topladığı paraları ise değerlendirmesini bilen bir arkadaşımızdır. Fen derslerinde öğretmene sorular sormak eğlencesi, matematik ödev sorularını sınıfa anlatmak marifetlerindendir. Sınıfın büyükler takımının başkanıdır ve zamanını onların yanında geçirir. Disiplini sağlamak severek yaptığı işlerdendir. Tubitak bursuna aday olan arkadaşımıza yaşamında başarılar diler, imtihanı kazanarak dilediği mesleğe kavuşmasını arzularız.
  2306 TAHSİN TERNEK
3-P-02306-TAHSIN TERNEK Sınıfımıza geçen sene gelip büyükler (!) grubuna dahil olan Tahsin arkadaşımız, arkadaşlarını çok sever ve arkadaş sevgisini her şeyirı üstünde tutar. En çok sevdiği ders matematiktir. Kötü olarak kabul ettiği kişilerin başında menfaat düşkünü kimseler gelir. Romantik olan bu arkadaşımız müzik dinlemeyi sever ve şiir yazar. Sporu, bilhassa basketbolü seven arkadaşımız ayrıca oynar. Sınıfta daima saygıyla hareket eder. Ufak bir pul koleksiyonuna sahip olan arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar ve başarılar.
  2378 TUNÇ ÇAKINER
 3-P-02378-TUNC CAKINER Sınıfımızın nazik, yakışıklı, espritüel, terbiyeli ama muzip tiplerindendir. Derslerinde de başarılı olan arkadaşımız müzik dinlemeyi, sinemaya gitmeyi çok sever. Arabalara karşı olan ilgisi başlıca hobisidir. Hayatta en zevk almadığı şeyler: Karnabahar, lAhana, kereviz yemektir Sporlardan masa tenisini yapar. Sevgili arkadaşımıza hayat boyu başarılar, mutluluklar ve iyi lAhana yemeler dileriz. (!)
  2399 AYŞE DENİZ
 3-P-02399-AYSE DENIZ Sınıfımızın terbiyeli, uslu ve çalışkan kızlarındandır. Ufacık tefecik olan bu arkadaşımız sınıfta çok sevilir. Tek üzüntüsü soyadı yüzünden Deniz arkadaşımızla karıştırılmasıdır. Terbiyesi sayesinde öğretmenlerin kalbini kazanmıştır. Güzel giyinmekten hoşlanır. Gülden’in yanından teneffüslerde hiç ayrılmaz. Notları da kendisi gibi iyidir. Sevimli Ayşe’yi bir de şöyle tanıtalım. Ufak tefek ve sevimli / Onu derste görmeli / Gülden’e pek düşkündür / Ayşe’nin günü gündür.
  2406 CAN NAKKAŞOĞLU
 3-P-02406-CAN NAKKASOGLU Sempatiklik ve mayhoşluk kurumlarının üyelerindendir. Okulda resim çizmek, milleti güldürmek vazifesini üzerine almıştır. En büyük özelliği bizce dersin en sıkıcı yerinde ortaya bir laf atıp herkesi güldürmesidir. Ayrıca diğer bir zevki de hayvanlardır. «Medusa» gazetesinin hayvanlar ile ilgili bölümünü hazırlamada büyük yardımcıdır. Sempatikliğinin yanı sıra kendisince iyi çalışan bir saksısı vardır. Arkadaşımıza sahip olacağı mesleğinde başarılı olmasını şimdiki yaşamında olduğu çevresine neşe saçmasını temenni ederiz.
  2445 FUNDA IŞIKSAL
 3-P-02445-FUNDA ISIKSAL Funda; sınıfımızın çok tatlı ve sevimli öğrencilerindendir. Yüzündeki tatlı tebessümü gördüğümüz zaman hepimiz bütün sıkıntılarımızı unuturuz. Bu arkadaşımız aynı zamanda çalışkanlığı ve efendiliğiyle tanınır. Arkadaşlarının ve öğretmenlerinin daima sempatisini toplamıştır. Funda’nın tek kusuru kızdığı veya sıkıldığı zaman tırnaklarını yemesidir. Eh, ne yapalım her güzelin bir kusuru olur, derler. Ela gözlü ve kahverengi saçlıdır. İlerde daima bir iyilik perisi olarak hatırlayacağımız şimdinin başarılı öğrencisi, geleceğinde başarılı öğrencisi, geleceğinde başarılı eczacısına ömür boyu mutluluklar.
  2449 CANAN ÖZTÜRK
 3-P-02449-CANAN OZTURK Sınıfımızın sevilen kızlarındandır. Çalışkan olmakla beraber bu heyecanını da iyi notlar almakla dindirir. Aldığı iyi notlar sayesinde her dönem teşekkürü garantilemiştir. Bunu sınıfta sözlülerde çok heyecanlanır, en çok parmak kaldırmasıyla ispatlamıştır. Derslerinin yanı sıra arkadaş canlısıdır. Basketbol ve yakantopu seven arkadaşımız her keşle çok iyi geçinir. Sevimli, çalışkan arkadaşımıza ileride başarılar dileriz.
  2462 AYDIN SAYILGAN
 3-P-02462-AYDIN SAYILGAN Sınıfımızda en çok sevilen, sayılan bu arkadaşımız genellikle radyoculuk, fotoğrafçılık, elektrikçilik ve model uçak uğraşlarında kazandığı başarı ile tanınır. Aydın herkesi seven, yardım etmek isteyen, çok çalışkan bir arkadaşımızdır. Çeşitli hobilerinin yanında derslerde de çok başarılıdır. Sınıfımızda öğretmenlerimizin örnek öğrenci olarak gösterebilecekleri tek öğrencidir. Aydın’ın oyun oynamayı sevmemesini biz Fen Lisesine girmek istemesine bağlıyoruz. Aydın’a her zaman olduğu gibi hayatta da AS» lığını sürdürmesini dileriz.
  2481 MİNE ÇOBANOĞLU
 3-P-02481-MINE COBANOGLU Biraz daha bağır lütfen! Bütün öğretmenlerimizin ona en çok söylediği söz budur. Mine yüksek sesle konuşmayı sevmez, ama bu özelliği okulu ter kedince yok olur. Sessiz görünüşlü Mine iyi bir Fenerbahçe taraftarıdır. Bütün boş vakitlerini müzik dinleyerek, Fener’e ait şeyler okuyarak, Fenerbahçeli sporcu kartpostalı, posteri aramakla geçirir. Okul dışında spor giyimi tercih eder. Ne olmak istediğini kesinlikle bilmeyen arkadaşımıza bir meslek ve mutlu günler dileriz.
  2495 BERNA BAYKARA
 3-P-02495-BERNA BAYKARA Berna, sarı saçları, yeşil gözleriyle ve neşesiyle dikkat çeker. Kendisini Işık’tan bir dakika bile ayrı görmek mümkün değildir. Okul dışında oldukça kısa giyinir. Derslerine az çalışan fakat başaran bir arkadaşımızdır. Teneffüslerde sınıftan çıkmaya ve kantine gitmeye bayılır. Ders içinde yanındakiyle (Osman Alp) muhabere halindedir. Sınıfın kızları onu «B.B.» diye çağırırlar. Herkesle iyi geçinmeyi ve arkadaş olmayı arzu eder. İyilik seven bu arkadaşa başarılar diler, arzuladığı mesleğe ulaşmasın: temenni ederiz.
  2531 SERPİL KALELİOĞLU
 3-P-02531-SERPIL KALELIOGLU Serpil, sınıfımızda tatlılığı, güzelliği ve altın kalbiyle herkesin kalbinde taht kurmuştur. Arkadaşlarını kırmamaya bilhassa dikkat eder. Bu tatlı arkadaşımız derslerden arta kalan zamanında müzik dinlemeye bayılır. David Cassidy ve Donny Osmond’a karşı aşırı bir hayranlık duyar. Onu kızdırmanın en kolay yolu, bu şarkıcıları «beğenmediğinizi» söylemektir. Futbol diye bir şey tanımamasına rağmen basketboldan hoşlanır. Hayalinde doktorluğu yaşattığını söyleyen arkadaşımıza ömür boyu başarı ve mutluluklar. Likes : David, Donny, İstanbul, müzik, uyku (!). Dislikes : Nothing.
  2551 ESİN ÇİFTÇİOĞLU
 3-P-02551-ESIN CIFTCIOGLU Sınıfımızın sevilen, çalışkan ve güler yüzlü bir kızıdır. Çok güzel resim yapanlar arasında yer alır. Her dönem iftihara geçmeyi kendisine adet edinmiştir. Öğretmenlerin bilhassa İngilizce cinin gözdesidir. Çok ağır başlıdır. Jimnastikte oldukça başarılıdır. Aman dikkat! Kendisi teakwoundo’ya da gider. Very calm olan Esin. Neşesiz günü bitmez / Karıncayı incitmez / O sıraya yapışık / İftihara alışık / Dedik bil Esin’i / Saygı onun temeli / Yaramazlığı örter / Gülme diye bizi dürter.
  2555 GÜLDEN AKMAN
3-P-02555-GULDEN AKMAN Sınıfımızda çalışkan ve sevilen arkadaşımızdır. Sarı saçları ve mavi gözleri ile sınıfta büyük sempati yaratır. Bütün öğretmenlerimizin gözdesidir. Sınıfımızın en uzun boylu kızı olan Gülden’i her dönem iftiharsız göremezsiniz. Yazısı da kendisi gibi incidir. Gülden çok nazik ve kibardır. Kimseyi incitmez. Dedim Gülden nedir ? / Dedi hafızdır / Dedim 910 ne ? / Dedi notudur / Dedim okulu sever misin ? / Söyledi yook yook. (!)
  2623 CANAN GÜNEŞ
 3-P-02623-CANAN GUNES Sınıfımızın mavi gözlüler kervanına dahil olan Canan «Fenerbahçe» adını duyunca dikkat kesilir ve hemen «Maçı mı var?» «Kim söyledi» gibi sorular sorar. En büyük hobisi Fenerbahçe taraftarlığı yanında müzik dinlemeyi, dans etmeyi, «sakız» çiğnemeyi çok sever. En büyük derdi «İngilizce» ile pek anlaşamamasıdır. Yakantopta ve diğer derslerinde başarılıdır. Cumartesi günleri (Fenerbahçe maçı olmadığı zaman) sinemaya gitmeyi sever ve derste Çan’a çok güler. Neşe kaynağı olan Cici, güzel arkadaşımıza hayat boyu başarılar.
  2633 AYŞE YUMER
 3-P-02633-AYSE YUMER Ayşe sınıfımızın cici ve güzel kızlarındandır. Onu sınıfta daima güler görürüz. En sevdiği şey öğle teneffüslerinde Daltonlarıyla beraber kantinlerde tıkınmaktır. Daltonların Zuzu, Selma ve Übiş’ den sonra üyesidir. En büyük derdi saçlarındandır. Taranması zor, kıvır kıvır saçları vardır. Sevdiği sporlar arasındaki voleybolda azmi sayesinde takıma girmeyi başarmıştır. Grubunda gazete mitinglerinde en şık giyinenlerindendir. Arzu ettiği mesleğine kavuşup dikenli hayat yolunda başarılar dileriz.
  2791 GÜLRU BARKIN
 3-P-02791-GULRU BARKIN  Gülru, sınıfımızın tatlı, cici, sempatik tiplerindendir. Yüzme, sevdiği sporların başında gelir. Sınıfın bu çalışkan kızı kartpostal biriktirir. Derste devamlı ebecilik oynayan arkadaşlarımızdan biridir. İmtihanlarda herkese yardım etmekle meşhur olmuştur. Saçları kat kat kesildiği için bir türlü örülmez, bu yüzden en büyük derdi saçlarındandır. İyi giyim hoşlandığı şeylerin başında gelir. Ara teneffüslerde arkadaşlarıyla konuşmak, öğle teneffüsünde ise kantinde tıkınmayı sever. Sınıf başarısının hayatında da devamını dileriz.
  2851 SELMA ÖZALOĞLU
3-P-02851-SELMA OZALOGLU Zeki, çalışkan, sempatik, cici, güzel! İşte size bu zor bulunur şeylerin toplandığı bir mutluluk abidesi. Evet, Selma bu özellikleriyle sınıfın ve öğretmenlerin kalbini kazanmıştır. Bunlarla beraber güzel sese, temiz bir kalbe ve yardımseverlik duygusuna sahiptir. Bu söylenenlerle onun sessiz dersliyle uğraşan bin kız kanısına varabilirler. Aslında neşe küpüdür. En büyük boş zaman eğlencesi ise insanların karakterlerini düşünmek ve hayal kurmaktır. Çok hayal kurmasına rağmen romantik değil tam bir realisttir. Gelecekte kimyager olmak isteyen arkadaşımıza laboratuvar patlatmadan geçen bir yaşam ve mutluluklar dileriz.
  2859 DENİZ YURTERİ
3-P-02859-DENIZ YURTERI Sınıfımızın çıtı pıtı, tatlı, sülün gibi incecik kızının kim olduğunu söylememiz gereksiz. Makarna dediğin elif gibi, kız dediğin Deniz gibi olur deyince hemen anlarsınız. Fazla rüzgArlı havalarda ayaklarının yerden kesilmemesi için çok fazla gayret sarf eder, hatta uçarım korkusuyla şemsiye bile taşıyamaz. En çok sevdiği iş arkadaşlarına yardım etmek, onları korumaktır. Altın kalpli, çok tatlı, yardımsever çıtırımız derslerinde de çok başarılıdır. Sınıfımızın iftiharları arasındadır. Masmavi gözleri dal gibi vücuduyla sınıfımızın sempatik ve güzel kızlarından olan arkadaşımıza ömrü boyunca başarılar ve mutluluklar.
  2914 CİHAN AVUNDUK
 3-P-03306-ALTAN SENDIL Sınıfımızda öğretmenleri kızdıran kuru gürültücülerden olan Cihan, aslında iyi kalpli bir arkadaşımızdır. Herkese yardım etmeyi sever. Çalışmayı pek sevmediği halde «orta halli» talebelerdendir, İngilizcesi kuvvetlidir. Ceket yırtılması başka derdidir, onu her an bu derdi yüzünden söylenirken görebiliriz. Motosikletler hoşlandığı, resimlerini topladığı konulardır. Öğleden sonraları Cihan için kahvaltı saatidir. Onu her öğleden sonraki derste bir şeyler yerken görebiliriz, kahvaltı ettikten sonrada hafiften uyumaya başlar. İleride uçak mühendisi olmayı düşünen bu arkadaşımıza hayatta başarılar dileriz.
  3306 ALTAN ŞENDİL
 3-P-03310-ERTAN DEDEOGLU Ne kadar da iyi bir arkadaşımız. Hakkında hiç bir şey yazmasam bile araba sevgisini yazmadan geçemem. Bir insan değil bir araba, otobüs. Hem 4. viteste bir yandan da gaz vermeye uğraşıyor, fakat ayağı da daima debriyajda. Araba sevgisini kısa cümlelerle anlatmaya çalışalım yoksa sayfalar yetmez. Sevdiği arabaların bilAnçosu: Otobüs, Mercedes  Benz, araba: Chevrolet, Ford; Kamyon; M.A.N; kamyonet : Crysler Sanayii Mamül leri. Arabaları bırakıp tuttuğu takıma geçelim. Beşiktaş’a tutkun değil öylesine tutkun ki nerede ise ağzının içine girecek. Sen ki o kadar espritüelsin hep neşeli ol.
  3310 ERTAN DEDEOĞLU
 3-P-02914-CIHAN AVUNDUK Sınıfta sessiz oturup arkadaşı olan Bora’nın yaptıklarına «çok» gülen bu arkadaşımız güzel resim ve karikatür çizmesiyle tanınmıştır. Boş zamanını resim çizmek kaplamış olup «Sunshine» gazetesinin karikatürüstidir. Bu sene «yeni» olan gözlükleriyle Henry Kissinger’i andırır. Derste sessiz sedasız oturur, hatta derste olup olmadığını anlamak bile güçtür. Akıllı olmasına rağmen onu resme kullanmayı tercih eder. Aydın arkadaşımızdan sonra gösterilen ikinci örnek öğrencidir. İleride ressam veya mimar olarak görmek dileğiyle tüm başarılar senin olsun Ertan.