5 DENİZ YALÇIN
 3-G-00005-DENIZ YALCIN Kız atletizm takımının «kaptanı» olan arkadaşımız, bu yıl ve geçen yıl kazandığı kros yarışmalarındaki başarılarıyla ve Türkiye BirinciIiği’nden aldığı madalyalarla, madalya koleksiyonunu günden güne kabartmaktadır. Bu sene girdiği, basketbol antremanlarımda başarıyla sürdüren Deniz, aynı zamanda başarılı bir öğrencidir. İmtihanlara «Ay. Hiçbir şey bilmiyorum» diye giren sonrada iyi not alan arkadaşlarımızdan biridir. Sınıfta yapılan anket sonucu «Sınıfın sporcusu» seçilen arkadaşımız herkes tarafından sevilen ve bilinen, neşeli, sempatik bir Kız Yakantop kaptanıdır. Her alanda büyük başarılar kazanan Deniz’e gelecek kimyagerlik öğreniminde ve ömrü boyunca mutluluklar dileriz.
  15 ELVİN ÇUBUKÇU
 3-G-00015-ELVIN CUBUKCU Sınıfımızın sportmen kızlarından biri olan Elvin «karate» çalışmalarıyla bütün sınıfın dikkatini çeken, antrcmanlardan sonra hastalanıp, başının şişmesi artık olağan karşılanan Elvin yersiz gülüşleriyle bütün öğretmenlerin dikkatini çekmektedir. Her zaman iyi ve sadık bir arkadaş olan Elvin, Belgin ve Nazan’la bir üçlü meydana getirmektedir. Bu neşeli arkadaşımıza desinatörlük öğreniminde ve bütün hayatında başarılar dileriz.
  71 SERHAN ABRAZ
 3-G-00037-YESIM DEFNE Yeşim-Serhan İkilisinin öbür bireyi olan Yeşim bütün Ankara Kolejinin dikkatini çeker, beğenilir. KAmil’den sonra sınıfa geç kalma rekorunu elinde tutan bu arkadaşımız, derslerde de sınıfımızın en çalışkan öğrencilerinden biri olarak tanınır ve her yıl iftihar listesinde yer alır. Yeşim’in başarılı ve mesut bir hayat geçirmesini dileriz.
  87 YEŞİM DEFNE
 3-G-00071-SERHAN ABRAZ Sınıfımızın başarılı öğrencilerinden olan Serhan’ı hazırlıktan beri (Allah ayırmasın) arkadaşı Yeşim ile beraber görmemek bir mucizedir. Okul zamanı ördüğü (!) güzel sarı saçları her zaman derli topludur. Giyimi ve hareketleri ile sınıfımızın örnek öğrencilerindendir. Çeşit çeşit paltoları ile dikkati çeken arkadaşımız her yıl iftihar listesinde yer alır. Başta İngilizce ve Türkçe olmak üzere bütün derslerde başarılıdır. Genellikle sakin olan Serhan, arada sırada sinirlenirse de oldukça güler yüzlüdür. Bu neşeli arkadaşımıza ömür boyu başarılar dileriz. 
  89 AFİFE UZUN
 3-G-00089-AFIFE UZUN SAFRANBOLU doğumlu olan arkadaşımız Afife, sınıfımızın en çalışkan öğrencilerindendir. Çeşitli koleksiyonları vardır. Bunların başında para, kartpostal ve pul başta gelir. Derslerdeki üstün başarısı nedeniyle sözlü ve yazılılarda kurtarıcı meleğimizdir. Bu şirin ve sevimli arkadaşımıza hayat boyu mutluluklar ve başarılar dileriz.
  105 ARZU İŞERİ
 3-G-00105-ARZU ISERI Sınıfımızın jimnastikçisi, Türkiye İkincisi arkadaşımız her zaman gülen yüzüyle çok sevilir. Candan bir arkadaş, iyi bir sporcu olması en büyük özelliklerindendir. Sınıfın en çok kitap okuyan kızı da odur, diyebiliriz. Yeni çıkan kitapları sorsanız muhakkak okumuştur. Sempatik ve açık sözlü arkadaşımıza başarılar dileriz.
  109 NAZAN ÖZTÜRK
 3-G-00109-NAZAN OZTURK Kendisi için sınıfın en sessiz kızı diyebiliriz. Giyimi ve davranışlarıyla okulumuzun örnek öğrencilerindendir. Elvin ve Belgin’ in en ayrılmaz sırdaşıdır. Derslerine çok düşkün olan arkadaşımız, aynı zamanda çok çalışkandır. Bütün öğretmenlerin takdirini kazanmış, «G» şubesinin başarılarına büyük katkıda bulunan Nazan a başarılarının devamını dileriz.
  121 GAMZE BAHADIR
 3-G-00121-GAMZE BAHADIR Sınıfımızın maskotu gibi duran ve iri yeşil gözleriyle dikkati çeken Gamze, derslerde biraz az konuşursa öğretmenler tarafından daha sevileceği kanısındayız. Her şeye rağmen sevimli ve sempatiktir. İnsanlığa ve insanlara olan sevgisi onun bütün arkadaşlarını sevmesini sağlar ve onlar için hiç bir fedakArlıktan kaçınmaz. Bu sevimli arkadaşımıza yaşamı boyunca bütün emellerinin gerçekleşmesini dileriz.
  156 NECATİ İLGÜN
 3-G-00156-NECATI ILGUN İşte, devamlı gülme krizi tutan ve bu sırada sıra altına «DEVE KUŞU GİBİ» saklanmaya çalışan Necati. Erkek arkadaşlarımız arasında «Profesör» diye çağrılır. Dört seneden beri iftihar listesinde bulunan Necati, özellikle ev ödevlerindeki başarıları ve tipik gülüşüyle tanınır. Derslerde oldukça hareketlidir. Heyecanlanınca sesi öyle yüksek çıkar ki sınıftaki varlığını hemen belli eder. 3G’nin «profesörüne» başarılar dileriz. 
  187 TÜLİN ALAYBEYOĞLU
3-G-00187-TULIN ALAYBEYOGLU  Sınıfımızın kısa saçlı, uzun kirpikli ve güzel gözlü sevimli kızı Tülin her şeyi ile üstün bir öğrenci, candan bir arkadaştır. Tatil zamanlarında bile «ÇAYIR OVA» ya gider. Derslerine günü gününe çalışıp, yazılılara çok iyi hazırlandığı halde tirtir titrer. Sakin görümüne rağmen aşırılığa kaçmayan neşesi, mankenlere özgü vücudu ve yürüyüşü vardır. Bu estetik güzelliğini «ESKRİM» de de göstermektedir. Herkes tarafından sevilen arkadaşımıza mutlu ve başarılı yıllar dileriz.
  246 AKIN YÜCEL
3-G-00246-AKIN YUCEL           Akın, sınıfımızın sessiz öğrencilerinden biridir. Can Yiğit’le çok iyi anlaşırlar. Sınıf futbol takımımızın değişmeyen beki olan arkadaşımıza lise ve üniversite yıllarında başarılar dileriz.
  262 KAMİL ERDEM
 3-G-00262-KÂMIL ERDEM 3G’nin deha kaynağıdır. Dersleri tıkırında olan KAmil’den yazılılarda zırnık koparamazsınız. (?) Türkçe derslerinde okula geç gelmesiyle Hacer Hanım’ı biraz kızdırır. Şafak’ın yanma oturarak bu yıl gerçek yerini bulmuştur.
  436 SİNAN KENANOĞLU
 3-G-00436-SINAN KENANOGLU Sınıfımızın haşarı çocuğu Sinan, kızlara çelme takıp düşürmesiyle tanınmıştır. Sık sık hastalanan (?) Sinan’a «SINIF AİLE BİRLİĞİ»nce beş ceket düğmesi ve bir dikiş iğnesiyle lacivert bir makara iplik hediye olarak verilmesi kararlaştırılmıştır. «Beşten şaşma, altıyı aşma, dörde yanaşma» deyimine uyarak not alan bu neşeli arkadaşımıza başarılı bir yaşam dileriz.
  462 MELİH URGAN
 3-G-00462-MELIH URGAN 3G sınıfının en efendi, sessiz, sakin öğrencisidir. Melih’i sınıfta herkes çok sever. Kibar davranışları, alçak gönüllülüğü ile sınıfımızın fotoğrafçıları arasında yer alır. Fotoğraf makinasına duyduğu ilgi, her öğle tatilinde onu fotoğraf malzemesi satan mağazaların önüne sürükler. Çoğu dersleri iyi olmasına rağmen Sosyal Bilgiler’le arası iyi değildir. Dileriz ki bütün yaşamı uğur ve başarılarla dolsun…
  476 CAN YİĞİT
 3-G-00476-CAN YIGIT Dışardan bakınca gayet uslu ve sakin görünen, gerçekte yaptığı şakalarla özellikle fen hocamız Emel Hanımı deli eder. O, sempatisi ve yağıyla hocaları yumuşatmakta birebirdir. Dört senedir beraber oturdukları Akın’la derslerindeki başarısını sürdürmektedir. (?) Sporun çeşitli dallarında üstün başarı sağlamış olan arkadaşımız, sınıf basketbol takımımızın as elemanıdır. Çan’a ömür boyu şans dileriz.
  502 YAŞAR BİNİCİ
 3-G-00502-YASAR BINICI Okulumuzun ve sınıfımızın en uzun boylu öğrencisidir. Sakin, terbiyeli ve efendidir. Dersleriyle arası iyi olmadığı halde ilginç buluşları ve pratik zekAsı bütün sınıfça takdir edilir. Sınıfın satranççılarından biridir. Yaşara bütün yaşamı boyunca başarılar dileriz.
  512 LEVENT SADIR GÜRBÜZER
 3-G-00512-LEVENT GURBUZER Levent’in meziyetleri saymakla bitmez. Gülle atar, disk atar, halter kaldırır, fotoğraf çeker ve banyo eder, çeşitli enstrüman çalar, uçak yapar. Bütün bu meziyetleri dışında derslerinde de çok başarılıdır. Her yıl iftihar listesinde adı vardır. Koleksiyonlarına gelince bunlarda oldukça zengindir. En başta pul, yabancı para, çakı, küçük araba ve madalyon gelir. Levent’e öğrenim ve özel hayatında başarılar dileriz.
  594 BEYAZIT ŞENER
 3-G-00594-BEYAZIT SENER Beyazıt sınıfımızın her yönüyle başarılı öğrencilerindendir. Fen dersleri çok iyi olan arkadaşımız, tenis ve basketbol oynar. Liseyi Robert Koleji’nde okumak isteyen arkadaşımıza lise ve üniversite hayatında başarılar dileriz. 
  606 MEHMET EKMEN
3-G-00606-MEHMET EKMEN  Mehmet sınıfın en iyi çocuklarındandır. Çalışkanlığı ve sevimliliği ile hepimizin takdirini kazanmıştır. Yüzme dalındaki başarıları hepimizi sevindirir. Hedefi gelecek olimpiyatlara katılmaktır.
  608 REFİK RENDA
 3-G-00608-REFIK RENDA Refik, sapsarı saçları, çilli burnu, parlak mavi gözleriyle ön sıraların sevimli çocuğudur. Bu yüzden de sınıfta düzenlenen yarışmada sınıfın «En güzel oğlanı» sıfatını kazanmıştır. İdeali mimarlık olan bu arkadaşımıza, hayat boyu başarılar dileriz.
  683 CAN KARAYALÇIN
 3-G-00683-CAN KARAYALCIN  Can, kızıl saçları ve çilleriyle sınıfımızın ilginç bir tipidir. Sessizliği, ağırbaşlılığı ve çalışması ile öğretmenlerimizin sevgisini kazanmıştır. Sınıfın yenilmez satranç ustasıdır. Fırsat bulduğu her teneffüste küçük satranç takımını çıkarıp oyuna başlar. Cana derslerinde ve bütün yaşamında başarılar dileriz.
  704 BUMİN ERGENEKON
3-G-00704-BUMIN ERGENEKON  Bumin, öğretmenlerin sözlerini tekrar etmesi, anlamadığı zaman «I understood nothing» demesiyle onların sempatisini (?) kazanmıştır. Sınıfta gülündüğü zaman sesinin yüksekliği ve derslerindeki başarısıyla dikkati çeker. Yaptığı soğuk esprilerle sınıfımıza kutup havası getiren arkadaşımızın daha sıcak espriler yapmasını ve ömrü boyunca başarılı olmasını dileriz.
  750 HALDUN URAZ
 3-G-00750-HALDUN URAZ Çok çabuk sinirlenen Haldun, koyu Fenerlidir. Türküleri ve gazelleriyle tanınmıştır. Derslerde, teneffüslerde bülbül gibi şakır. Allahın adını zikretmeden tahtaya kalkmaz, cennetin anahtarı elindedir. Sevdiği renk: Haç yeşili, Sevdiği ders: Sosyal Bilimlerdir.
  842 BAHADIR NALBANTOĞLU
 3-G-00842-BAHADIR NALBANTOGLU Bahadır, muavine en bağlı, her fırsatta onunla görüşen öğrencilerdendir. Sesine ve hareketlerine hAkim olamadığından hemen her teneffüs muavinle kültür fizik yapar. Bu yüzden gayet elastiki bir vücuda sahiptir. Derslerine çok çalışmasına rağmen yüksek not alamamasına çok üzülür. Bahadıra şanslı ve başarılı bir ömür dileriz. 
  876 ŞAFAK DAĞLI
 3-G-00876-SAFAK DAGLI Sınıfımızın en gürültücülerinden Şafak, yaptığı yerinde esprilerle hepimizin takdirini kazanmıştır. Bir başka özelliği öğretmenlerle çok rahat konuşabilmesidir. Sporun her dalında başarılı olan arkadaşımız, sınıfımızın değişmez futbolcularındandır. Robert Koleji’ne girebilmek için bu yıl diğer yıllara nazaran daha fazla çalışmaktadır.
  888 SERDAR MALKOÇ
 3-G-00888-SERDAR MALKOC Çabuk kızan, her şeyi kendine dert edinen arkadaşımızdır. Bu yüzden sınıftakiler onu fırsat buldukça kızdırmaya çalışırlar ve çoğu kez başarıya ulaşırlar. Bu çalışkan arkadaşımıza gelecek yıllarının serinkanlı, başarılı geçmesini dileriz.
  1107 FATMA KARABULUT
 3-G-01107-FATMA KARABULUT Sınıfımızın yatılı kızlarından olan Fatma, aynı zamanda en çalışkan arkadaşlarımızdan birisidir. O’nu gene yatılılarımızdan olan Ferda’dan ayrı görmek mümkün değildir. Bu geçimli ve olgun olan arkadaşımız, bilhassa fen derslerinde oldukça başarılıdır. Dört yıl boyunca kendisini bütün sınıfa sevdiren Fatma’ya başarılı ve mutlu günler dileriz. 
  1229 FERDA EKMEKÇİ
3-G-01229-Ferda Ekmekçi Giresun’lu bu şirin ve tatlı ar-kadaşımız, sınıfımızda Karadeniz temsilcisidir. 3-G’nin dört yatılısından biri olan Ferda, yemeklerde hamsi verilmemesinden şikAyetçidir. Aşırı romantik olan arkadaşımız, anahtarlık kolleksi- yonu yapmayı ve yağmurda gez-meği çok sever. Bu tatlı, sevimli arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar ve başarılar…
  1269 ZEYNEP ARKAN
3-G-01269-ZEYNEP ARKAN  3G sınıfının en temiz ve tertipli kızı deyince Zeynep akla gelir. Derslerdeki üstün başarısını, bu titizliğine borçludur. Bütün bunların yanında güzelliğiyle dikkati çeken arkadaşımız çok sakin bir yaradılışta olduğundan bütün öğretmenlerin sevgisini kazanmıştır. Zeynep’in diğer bir özelliği de yazısının çok fazla güzel olmasıdır. Bu yüzden defterleri herkesin hayranlığını kazanır, ilgisini çeker. Zeynep’e okulda ve hayatta başarılar, mutluluklar dileriz
  1500 METE SÜATAÇ
 3-G-01500-METE SUATAC Sınıfımıza bu sene gelen İstanbul doğumlu, efendi, terbiyeli ve iyi huylu arkadaşımızın nedense, derslerle arasını bulamaması hepimizi üzmektedir. Kartpostal ve pul koleksiyonları oldukça zengindir. Satrançta Yaşar’ın başlıca rakibidir. Kız arkadaşlarının takalarını açmaktan çok hoşlanması, dağınık saçları sevdiğini gösterir. Neşe ve başarılarla dolu bir yaşam dileriz sevgili Mete…
  1513 LALE KAYA
 3-G-01513-LALE KAYA Sınıfımızın güzel kızlarından olan Lale, kıvırcık saçları ile dikkat toplamaktadır. Genellikle güler yüzlü ve neşeli olan bu arkadaşımız, bütün sınıfımız tarafından sevilir ve aranır. Sesi oldukça güzel olan Lale, aynı zamanda KlAsik Batı Müziğini de sevmektedir. Ayrıca futboldan çok hoşlanan ve ilerde «Psikolog» olmayı arzu eden bu arkadaşımıza başarılı bir yasam dileriz..
  1533 AYDAN HEKİMGİL
 3-G-01533-AYDAN HEKIMGIL Sınıfımıza bu sene gelen Aydan, cana yakınlığı ve içtenliği ile bütün arkadaşlarımızın taktir ve sevgisini kazanmış ve 3-G’nin havasına kolayca uymuştur. Aydan’ın en büyü dileği «Bütün Sporları Yapabilmek» tir Zaten okul atletizm takımının as elemanlarındandır. Sinemaya gitmesini çok seven arkadaşımız, derslerinde de oldukça başarılıdır. Bu sevimli arkadaşımıza ömür boyu mutluluklar dileriz.
  1693 BELGİN TÜZER
 3-G-01693-BELGIN TUZER Her yıl iftihar listesine giren çalışkan arkadaşlarımızdan olan Belgin, kendini herkese sevdirmiştir. O’nu en yakın arkadaşları Elvin ve Nazan’dan ayrı görmek oldukça zordur. Belgin konuşmalarında ve derse kalktığında «ı ı ı M ı»ları ile dikkati çekiyorsa da, çalışkan ve başarılı arkadaşımızdan birisidir. Çok şirin ve neşeli olan Belgin’e mutluluk dolu günler dileriz. 
  1699 TÜLİN CANKILIÇ
3-G-01699-TULIN CANKILIC  İyi niyet ve doğruluğu ile tanınan temiz kalpli bir arkadaşımızdır. Her ne kadar sınıfın en köşesinde oturup, sakin görünürse de aslında neşeli ve güler yüzlü olan Tülin’in en büyük merakı dergilerden resim kesip defterine yapıştırmaktır. Ayrıca Tülin giyimine ve bilhassa saçına çok düşkündür. Gözlüğünü ise tam olarak burnuna oturttuğu görülmemiştir. İstikbalde başarılı bir öğrenim yapmasını diler, ömür boyu sağlık ve mutluluklar dileriz.
  1704 ORUÇ KARAMULLAOĞLU
 3-G-01704-ORUC KARAMOLLAOGLU Espri yapmağa bayılan arkadaşımız kaloriferlerin yanmadığı zamanlar sınıfı sıcacık esprileri ile ısıtır. Havacılık kolunun gediklisi olmasına rağmen model uçaktan pek anlamaz. (?) Televizyonun en beğenilen dizi filmlerinden «UZAY YOLU» programlarını hiç kaçırmaz. Zerre kadar benzemediği halde Mr. Spockın hayranıdır. İleride yıldız gemisi Atılgana 1. kaptan ve bilim subayı olarak atanmayı hayal eden arkadaşımız ayaklı komputer’e arzusunun yerine gelmesini diler, hayat boyu mutluluklar, kucak kucak sevgiler…
  1857 HÜMARU YILDIZ
 3-G-01857-HUMARU YILDIZ Hümarû’da sınıfımıza bu yıl geldi. Pınar’dan hiç bir zaman ayrılmayan arkadaşımız, sanki onun bir kopyasıdır. Saç stili «hobby» leri Pınar’ın eşidir. Yani pul ve peçete koleksiyonu yapar ve Ankara doğumludur. Tenis oynamayı ve yüzmeyi de eklersek karşımıza bir Pınar daha çıkar. Yalnız Hümarû doktor veya İngilizce öğretmeni olmak istemektedir. Hümarû’ya hayat boyu mutluluklar ve başarılar dileriz. 
  2118 CAN ETKER
 3-G-02118-CAN ETKER Can, sınıfımıza bu sene katılmış, uzun boylu, esmer, derslerini gerektiği kadar önemsemeyen bir arkadaşımızdır. Okulumuzun atletizm takımında bulunan Cana ilerdeki öğrenim yıllarında başarılar dileriz.
  2274 MEHMET KASCIOĞLU
3-G-02274-MEHMET KASCIOGLU Sınıfın gırgır takımındandır. Esaslı nükteleri ile ve derslerle hiç bir alAkası olmayan sorularıyla tanınır. Tahtada kıpkırmızı kesildiği için bütün bildiğini unutur. Esaslı bir tüccardır. Açacağı dükkAnlar kutlu ve başarılı olsun.
  2453 BERAT SÜTÇÜ
 3-G-02453-BERAT SUTCU Sınıfımıza Avrupa modasını getiren Berat, çeşitli mantoları ile ilgi çeker. Bu sene dersleri ile biraz arası yok. İnşallah bu durumdan kısa bir zamanda kurtulur. Her zaman sakin ve ağır başlı olan, fakat kızdığı zaman elinin ağırlığı ile tanınan Berata mutluluklar ve başarılar dileriz.
  2599 PINAR GÜLER
3-G-02599-PINAR GULER  Sınıfımıza bu yıl gelen çok sessiz ve sakin, kendi yağı ile kavrulan çalışkan bir arkadaşımızdır. Ankara’da doğan Pınar’ın iki büyük koleksiyonu vardır: Pul ve peçete. Pınar aynı zamanda sporcular arasındadır. Tenis ve yüzme başlıca zevklerindendir. Büyüğünce eczacı olmak isteyen arkadaşımızın arzusunun gerçekleşmesini dileriz.
  2601 SEVTAP ÇELEBİ
3-G-02601-SEVTAP CELEBI  Sınıfımıza bu sene gelen altı arkadaştan biri ve en çalışkanı olan Sevtap, Van doğumludur. Sınıfımıza geldiği gün kendisi bize ve öğretmenlerimize kabul ettirmiş olan bu neşeli ve sempatik arkadaşımız, ödev konusunda sık sık imdadımıza koşa.. Türkçe açıklama defteri bir cankurtaran simididir. Pul, para, kartpostal, küçük araba vb. gibi çeşitli koleksiyonu vardır. İlerde elçi, konsolos, veya ataşe olmak hülyasında olan Sevtap’a rüyalarının (???) gerçekleşmesini dileriz.
  2908 ENDER BALCI
3-G-02908-ENDER BALCIOGLU  Oruç gibi havacılıkla ve daha çok model uçaklarla ilgilenir. Model uçak hakkında sık sık Levent’e danışırsa da başarıları oldukça fazladır. (?) Sınıfımızın en neşeli, sempatik ve konuşkan öğrencisi olan Ender, son zamanlarda bozulan derslerini düzeltmek için var gücü ile çalışıyor. Para, kartpostal ve pul koleksiyonları oldukça zengin olan Ender’e başarılarla dolu bir yaşam