NEGÜZ AKBAŞ 3 Mayıs 2010
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-D 1403
Çocuklar, bu Cumartesi sinemaya gelecek olanlar, isimlerini yazdırsınlar Son David Bowvie’yi dinledin mi ? Harikaydı. Yarınki folklor gösterisinden sonra ritmik çalışmalarım var. Ertesi günde Ece’nin partisine gideceğim. İşte bizim çılgın Negüz budur. Sinema, ritmik, folklor, David Bowie ve partiler yanlarında onun ismi olmadan anımsanmazlar. Bizim sınıf toplantılarının gediklisi (!) olan ağabeysiyle yaptığı tartışmalar ve derslerde Osman’la konuşup, öğretmen bakınca da kızarmasıyla tanınan Negüz, yılsonu çayındaki dans yarışmasında epey iddialı. Bütün bunlardan sonra Negüz’ün oldukça yüksek notları karşısındaki şaşkınlığımızda haklı değil miyiz? Ne dersiniz?
TORCH 1977  /  3-H 641
Çeşit çeşit insan yaşar dünyada, iyisi, kötüsü, dertlisi, umursamazıyla. Sen işte böyle bir dünyada duygusallığını, iyi niyetini, sonsuz sevgini saklamayacak kadar dürüst, açık sözlü davrandın. İşte bundandır seni sevmemiz, bundandır dostluğuna sonsuz inancımız.
Yardıma gereksinen biri olduğundan elinden geleni yapmaya her zaman hazırdır. Birlikte çalıştığımız dersleri, anlatmak için ne denli çaba gösterdiğini unutmadık Negüz, pek kolay da unutmayacağız herhalde. Küçük hesaplardan çoktan sıyrılabilmiş, insanca amaçlara yönelmiş kişiliğinle tanıdık, benimseyip sevdik seni ve zaman bile böylesi sevgileri etkileyemeyecektir inanıyoruz.
Dostluğu, sevgiyi, sevmeyi, öğrenmeyi bazende öğrenememeyi yaşadık birlikte. Uzun uzun konuşup onu bunu çekiştirdik, yorumlar yaptık sevdiklerimiz için. Dayandığımız, sevgimizde tüm insanlara. Küçük insancıklar gibi sevinmeyi öğrendik, üzüldük bazen, sorunlarımızı çözdük birlikte. Çözemediğimizde bizden çok sen üzüldün yapamadıkların için. Oysa öyle çok verdin ki kendinden, dolup taştık sevginle.
Yaşadık birlikte elele ve daima ileriye. Sana umduğunca bir dünya dileriz. Amaçlarına ulaşman için bu güven, bu inanç, bu güç yeterlidir sana. Hiç unutma dostların hep dost kalacak oraya buraya dağılsalarda.