OSMAN TOKAT 23 Kasım 2015
İLK MEŞALE 1971  / 5-A 1263
Amerika’dan gelen tombul arkadaşımız Osman Amerika şivesi ile Türkçe’yi konuşur. Kendisine başarılar dileriz.
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-N 1784
Her gün rejim yapıyoruz diyen, boğazına düşkün olup ne bulursa yutan bir arkadaşımızdır. Denizi ve yüzmeyi çok sever. Sınıfa önce göbeği girer, biraz sonra kendisi görünür. Her an arkadaşları ile iyi geçinmek ister. Bu yüzden çok sevilir. Gelecekte mimar olmak isteyen arkadaşımıza 3N sınıfı başarı, mutlu, huzur dolu bir hayat diler.
 
TORCH 1977  /  3-F 1230
3/F’nin bu en küçük üyesi, aynı zamanda sınıfın smiling face’dir. Geçen senelerde kendisine takılan lakabına tam anlamıyla uyan Boncuk, okulda süründüğü çeşitli kokularla -especially Aramis- ile tanınmıştır.
Tatillerde çalıştığı mağazadaki satışların artmasını, her ne kadar kendisine bağlarsa da, gerçek nedenin ucuzluk mevsimi olduğu sonradan öğrenilmiştir. Charlie Brown hayranı olan Osman’ın en büyük hobilerinden biri de şüphesiz, sözlülere kalkmaktır. Senelerdir geçmeyen bu büyük aşkı yüzünden özellikle matematik hocalarını sonunda kendini sözlüye çağırmaya mecbur etmiştir.
Sene başında oldukça iyi notlar aldığı Sosyolojiden, Ali’nin yanından ayrıldıktan sonra her nedense eski başarısını gösteremeyen Osman, müziğin hemen her türüne -özellikle pop ve klasik müziğe- karşı olan sevgisiyle tanınır. Koyu bir Lizst hayranı olan Osman, hafta sonundaki klasik müzik konserlerini ilgiyle izler.
Bu yıl Zafer D. ile giriştiği tahta silme yarışını, üstün bir başarı göstererek kazanmış, ancak, bunu Yaşar Bey karşısında yenileyememiştir.
Sınıfın en usta kingcileri arasında yer alan Boncuk’a daima gülebileceği mutlu ve uzun bir yaşam dileriz.