RENGİN TAŞKENT 17 Ağustos 1999
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-C 45
Sınıfımızın bülbülü tatlı Rengin’imizi daima «Güller ve Dudaklar» la anacağız. Çok titiz ve tertipli olan uslu kızımızın en büyük zevki —bu bir sırdır— arkadaşlarıyla uzun telefon konuşmaları yapmaktır. Sanatkar ruhlu bu arkadaşımız çok güzel yazı yazar. (Hem kompozisyonları iyidir, hem de el yazısı) Rengin’in ileride güzel sesini değerlendirecek bir meslek mi seçeceği yoksa Kolej’e bağlı kalarak İngilizce öğretmenliği mi yapacağı hala tartışma konusudur. Bize kalırsa; her ikisini bir arada yürütecek yani İngilizce şarkılar söyleyecektir. Yakın bir gelecekte Rengin’in plaklarını dinleme dileğiyle…
TORCH 1977  /  3-J 659
Terbiyesi, güleryüzü ve güzelliği ile tanınan Rengin’in en belirgin özelliği “ARKADAŞ” canlısı olmasıdır. Bunun en güzel örneği: Edebiyat derslerini sevmesine rağmen sınıf arkadaşı Berna’dan ayrılmamak için fen şubesine geçmeyi göze almasıdır. Bu büyük riski göze alan arkadaşımız derslerinde başarılı olmak için elinden gelen gayreti göstermekte ve çok çalışmaktadır. Bu gayretine rağmen zayıf aldığı zamanlar kendini tutamayıp ağladığı olmuştur.
Kendisi kadar sesi de güzeldir. Bu yüzden boş derslerin aranılan simalarındandır. Günün sevilen şarkılarını (hangisi olursa olsun) ondan dinlemek insana ayrı bir zevk verir. Ünlü sanatçıların taklitlerini çok iyi yapan bu arkadaşımız kimseyi kırmak istemediğinden hepimizin isteklerini yerine getirir. Güzel sesiyle yazıları, çok seri ve kelimelerin değerlerini vererek okumasıyla öğretmenlerimizin de takdirini kazanmıştır.
Çok yufka yürekli olan Rengin hakkında merak ettiğimiz konulardan biri de istediği kadar yiyebildiği halde 47 kilonun üzerine çıkmamanın sırrını nasıl keşfettiğidir. Ama biz onun bu halini çok hareketli olmasına bağlıyoruz.
İleride iyi bir işletmeci olacağına inandığımız Rengin’e ömür boyu mutluluklar ve isletme (!!) hayatında başarılar