SEMA KORMAN  24.01.2002
GENÇ MEŞALE 1974  /  3-K 2567
Sınıfımızın yerinde duramayan fıkır fıkır kızlarındandır. Herkes tarafından çok sevilir. En büyük özelliklerinden biri, derslere çalışmayıp iyi notlar almasıdır. Ayşe, Zeynep, Dilek ve Pelin’den hiç ayrılmaz. Bilhassa Dilek’le çok iyi geçinir. Derslerde bol bol konuşmasıyla öğretmenlerin sempatisini kazanmıştır. Ayrıca sözlülere gülerek kalkıp, gülerek oturması da oldukça ilgiyi çeker. Arka sıraların vazgeçilmez elemanlarındandır. Dans, müzik, spor, hobilerinin başındadır. Sevimli arkadaşımıza hayat boyu başarılar dileriz…
TORCH 1977  /  3-A 859
3/A sınıfının neşeli ve ‘çok sesli’ elemanlarından biride Sema’dır. Yazılılarda, Müge ve Selda gibi, yazılı kağıdına sahip olamayan Sema, eğer bir gün ilk derse başından girecek olursa; bilinki bir önceki gece hiç uyumamış ya da ders saati 9’a alınmıştır. Kıyafeti okula fazlasıyla uygun! olduğu için Nuri Turan ve Leman hanım tarafından çok iyi tanınan ve okula girerken daha az! sıkıntı çeken Sema, period’u bir hayli fazla olan kahkahalarıyla sınıfa ayrı bir renk katar.
3/B den bu sene transfer ettiğimiz sevimli arkadaşımızın en iyi ders dinleyen! ve not tutan! öğrenci olarak dikkati çektiği bir gerçektir. Değişik kıyafetlerin yanı sıra, bu güzel gözlü arkadaşımızın bir tutkusuda basketboldur. Kolej dururken, İ.T.Ü. yü ve bu takımın Ankara deplasmanındaki hiç bir maçını kaçırmaması, hayret edilecek şeydir. Bu arada istanbul’da oturan babaannesini çok özlediğini iddia ederek fırsat buldukça İstanbul’a taşınır. Söylediğine göre, pek boş zamanının olmaması, onun boş zamanlarını değerlendirme gibi bir sorunu yoktur. Ayrıca ailesinin sık sık Ankara dışına çıkması, onun evde parti vermesinin bir tutku haline gelmesine neden olmuştur. Genellikle yerli malı kullanmayan, Avrupa işportasından giyinen Sema’nın diğer bir özelliği de yeni kelimeler bulup lugatımıza kazandırmasıdır.
İdeali Boğaziçi üniversitesine girmek olan Sema’mızı, bu idealinin gerçekleşmesi, başarı ve mutluluk dileklerimizle uğurluyoruz.